сок от ябълка на 40 дневно изключително кърмено бебе?

  • 1 271
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Германия
  • Мнения: 8 099
При изключително кърмените бебета е нормално да акат от 7 пъти дневно до 1 път в 7 дни. Щом е "кашаво" акото, то е съвсем нормално. Такова ще е докато е само на кърма.
Освен това го има момента, че кърмата се усвоява по различен начин от нормално ядене или АМ, така че не е нужно да се бърза с термометър и разни други помощни средства. Rolling Eyes

# 16
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
При мен по-голямата ми дъщеря не  е пропуснала  и ден да се "отчете" в памперса от както се е родила до сега. За това и аз малко се тревожа за бебето, което пропуска по 2-3 дни. Чета по форума, че било нормално да не ака, иначе се опишква като за световно и е наддала близо 1,5 кг за 1 месец, така че сигурно не е от липса на ядене. Четох в книгата на Спок, която вярно, че е от пантивека, но пак има много практичен разум в нея, че по-течните и меки изпражнения на кърмачето не оказвали достатъчно натиск на червата и за това може да не успява да ги изхвърля толкова ефективно. Истината е ,че се гърчи доста като се съберат няколко дни без ходене по голяма нужда, а като най-сетне се изака е доста по-спокойна и спи по-добре.
Иначе за липсата на витамини - и според мен са глупости. Кърмата е достатъчно качествена като храна и едва ли ябълковия сок ще може да допринесе нещо. Всъшност с голямата дъщеря така и не въведох сокове, направо с пюрета почнахме след шестия месец и тя не обича да ги пие особено и до днес. Не виждам да й е липсвало нещо.
За термометъра и други мушкания в ануса, бъдете внимателни и не ги правете често, защото първо детето може да привикне да се изхожда само с подобна "помощ", и второ има опасност (особено с термометъра) да се нарани ципичката на дебелото черво и да си докарате големи неприятности. Лекарката ни съветваше с масажи на коремчето с цяла длан по посока на часовниковата стрелка (не съм видяла да дава голям резултат), както и с отвара от овесени ядки (това не съм го пробвала и не мога да кажа дали е ефективно).

# 17
  • Мнения: 490
аз на дъщеричката термометър несъм слагала,но и правех упражнения с крачетата ,като ги свивах към коремчето и отпусках,или все едно караш колело. Пия много вода,само вода и... друго не се сещам, кърмене ,постоянно,на половин час,на 15 мин, тя си искаше и дълго време висеше на гърдите ми.Отскоро малко се разредиха яденетата,но пак си е начестичко.Днес пропусна да се изака,но щом пишка редовно,не се притеснявам.Незнам какво да ви посъветвам друго,с времето ще се нормализират.Така ми казаха на мен и наистина в началото никакви наакани памперси,и изведнъж като се почна,ама толкова пълни ви казвам Partyчак до ушите. И аз се притеснявах,но чаках,казаха ми чакай и ше се оправи.... стискам палци момичета

# 18
  • Мнения: 88
Това с термометъра и на мен не ми харесва,но педиатъра така ме посъветва.Масажи и аз правя редовно,по 4асовниковата стрелка,но..само пръцка и толкоз SadЖал ми е да го гледам как се гър4и,но явно ще е така,трябва търпение-днес на 5 ден имаме един леко изцапан памперс, а другото Rolling EyesА ина4е на напи6кани пампи сме рекордно добри LaughingДано скоро се нормализира PraynigА тази отвара от овесени ядки кои я пие??? Thinking

# 19
  • Мнения: 689
Аз знам, че първото захранване се прави със сокче от ябълка и се започва към края на 2-ия месец.

# 20
  • Мнения: 132
Отвара от овесени ядки не се дава на бебе под 6м защото съдържа глутен иначе действа. Ние бяхме на кърма до 8 месец а до към 6м. акахме веднъж на 2, 3 дена а понякога и на повече, това е нормално. В момента в който започват да приемат по разнообразна храна това се оправя и перисталтиката на червата се подобрява. А относно сока мисля че др. мами вече казаха рано е, аз лично започнах със сок 4-5м.

# 21
  • Мнения: 22 894
благодаря на всички! ще отложа даването на сокчето, още повече, че имаме много силни колики. иначе - да, пишка по много и когато се изака не е твърдо, а като кашичка.
Значи няма защо да се притесняваш.

# 22
Моето мнение е, че не е нужен сок заради витамините, щом бебето е на кърма.  Но все пак не е лошо да се дава по 2-3 лъжички, за да свиква с нови вкусове и АКО НЕ МУ СЕ РАЗДРАЗВА ХРАНОСМИЛАНЕТО!
При нас, например, сок от ябълки дразнеше ужасно, коликите се увеличаваха и затова давах сок от КРУША. Защо не опиташ? Освен всичко друго - ще го разхлаби. Аз съм влюбена в този сок, откакто понесе толкова добре на Боян.  И най-важното - няколко лъжички, според състоянието на детето.
Ако прецениш, не давай сок. Това си е твое решение за твоето дете! Нищо няма да му стане. Най-много да не иска по-нататък да опитва друго освен кърма.
Успех! Grinning Grinning Grinning

# 23
  • София
  • Мнения: 1 067
моята щерка е изключително кърмена вече 2 месеца и ака на 2-3 дни. В началото все и помагахме, ама сега и давам по една мъничка лъжичка дуфалак на ден. Не знам дали е от дуфалака, ама поне вече си ака сама, а не и бъркам с термометър. Знам че пише че е нормално да е и на седмицата по веднъж, но някак си ми се струва ненормално... 
За сокчето - не мисля да давам скоро, първо ще захранваме с пюренца, пък за соковете има време...май много чета и аз по форума...

# 24
  • Мнения: 490
щом пълни памперсите с пишкано и пръцка, не се притеснявай. а за сокчето от круши или ябълки- по-добре го изпии ти.това си е лично мое мнение,всеки в крайна сметка решава как да си гледа детето. също така несъм давала дуфалак, единственото освен кърма,което давах бяха капките за колики и спряхме отдавна и с тях.сега сме само на кърма

Общи условия

Активация на акаунт