Втора бледа черта на теста за бременност

  • 49 838
  • 1 158
  •   1
Отговори
# 975
  • Мнения: 417
Здравейте, мисля че вече няма място за съмнение. Какво ще кажете?



Здравейте, това е резултат на тест за ранно отчитане на clearblue. Овулация доказана с ленти на 26/4. Цикълът ми не е редовен, така че не знам кога би било закъснението. По приложение е на 8/5.
Виждам като че ли някаква сянка, отчетена и снимана на 5-6 минута. Затова си мисля че може и тази сянка да не е изпарителна. Изпарителната черта кога се появява? Когато изсъхне теста предполагам.


# 976
  • Мнения: 289
Здравейте, мисля че вече няма място за съмнение. Какво ще кажете?



Здравейте, това е резултат на тест за ранно отчитане на clearblue. Овулация доказана с ленти на 26/4. Цикълът ми не е редовен, така че не знам кога би било закъснението. По приложение е на 8/5.
Виждам като че ли някаква сянка, отчетена и снимана на 5-6 минута. Затова си мисля че може и тази сянка да не е изпарителна. Изпарителната черта кога се появява? Когато изсъхне теста предполагам.



Честито!

# 977
  • Мнения: 28
Здравейте, мисля че вече няма място за съмнение. Какво ще кажете?


Здравейте, това е резултат на тест за ранно отчитане на clearblue. Овулация доказана с ленти на 26/4. Цикълът ми не е редовен, така че не знам кога би било закъснението. По приложение е на 8/5.
Виждам като че ли някаква сянка, отчетена и снимана на 5-6 минута. Затова си мисля че може и тази сянка да не е изпарителна. Изпарителната черта кога се появява? Когато изсъхне теста предполагам.




Здравейте! Честито! Имахте ли някакви симптоми?

# 978
  • Мнения: 417
Здравейте, не никакви. Днес пуснах ЧХГ. След 72 или 48 ч се повтаряше?

# 979
  • Мнения: 1 418
Честито. След 48 часа.

# 980
  • Мнения: 18
Здравейте! 5 дни имах кафяво зацапване и спря.. Имам поликистоза и съм с нередовен, но днес реших сутринта да направя тест за всеки случай и не знам какво да мисля. На някоя случвало ли и се е да има кафяво зацапване и да разбере че е бременна? Ето теста

# 981
  • Мнения: 93
Здравейте,
9 дни след овулация, направих и овулационен защото знам че повечето пъти се покачва и той. Сега не знам какво да мисля, в отчетното време са. Дали може положителен тест за бременност и да има с много отрицателен LH?

Последна редакция: сб, 11 май 2024, 13:10 от Sunflower737

# 982
  • Мнения: 5 028
Разбира се. Затова има отделни тестове за овулация и бременност. Бременна си.

# 983
  • Мнения: 93
Дано❤ благодаря
Продължавам да тествам, защото все пак е рано и имам лош опит с бледи изпарителни черти😞

# 984
  • Мнения: 111
Защо не изчакаш закъснение? 9 дни след овулация не са ли малко за тест? Успех!

# 985
  • Мнения: 289
Тестът за овулация се води положителен, когато лутеинизиращият хормон е в пика си, защото той си присъства в малки количества по принцип. Докато тестът за бременност е положителен, ако има някакъв, колкото и малък ЧХГ, тъй като него само по време на бременност го има в организма (и в някои редки случаи като при някои тумори примерно). ЧХГ и ЛХ имат сходна структура и тестът за овулация хваща тази структура, която е обща за двата хормона, но това не означава, че при положителен тест за бременност (някаква чертичка, колкото и бледа да е) ще има и фалшиво положителен тест за овулация (втората черта е тъмна колкото първата или по-тъмна). Няма смисъл изобщо да си правиш теста за овулация на този етап, той нищо няма да ти каже, което тестът з бременност ще ви спести. И тестът за бременност си е много точен за бременност, той засича само ЧХГ.

Между другото, сходството между двата хормона е причината ЧХГ да се използва при ин витро за предизвикване на овулация - ЛХ действа по-добре, но е много по-скъп доколкото знам. И това същото сходство е причината женските животни (първо зайци, после жаби) да овулират/снасят яйца, ако се инжектират с урина от бременна жена. Едно време това е бил тестът за бременност, гледат дали жабите ще снесат яйца след инжектиране с урина от жената . Сега е хубаво, че с лентички можем да си проверяваме вкъщи.

Гледам марката ти е easy@home. Вероятно имаш няколко поне. На тази марка има добра прогресия, ако искаш да се занимаваш. През два дни можеш да си правиш тест и да видиш как чертичката потъмнява. Не е като кръвния естествено, само там е истината, ама така и така вероятно имаш доста тестове, та ако искаш идейка 🙂

Защо не изчакаш закъснение? 9 дни след овулация не са ли малко за тест? Успех!

И моят първи положителен беше 9 дни след овулацията, само че беше wondfo, защото той се води ранен. Не е чак толкова рано при чувствителен тест, easy@home не го водят ранен, но и той си е чувствителен. На листовката и имаше точния процент, но ако си спомням правилно, 67% от бременните жени ще имат положителен тест толкова рано. Тези чертички са евтини и може много да се тества бебето тях

Последна редакция: сб, 11 май 2024, 09:09 от Zimk02

# 986
  • Мнения: 5 028
Zimk02, моля ре да не даваш съвети да се следи бременността с домашни тестове. Това само може да доведе до стрес.

# 987
  • Мнения: 289
На мен никакъв стрес не ми донесе и си има групи специално за прогресии на тези тестове. И даже в отзивите в Амазон има много снимки на прогресии
Беше ми приятно на мен и тази марка е доста добра за целта. Кръвният тест не е задължителен за всички и не е толкова лесно да се намери време за него.

# 988
  • Мнения: 5 028
Колкото и групи да има, това не е надежден начин за следене на бременност. Безотговорно е да се дават подобни съвети.

# 989
  • Мнения: 289
Да съм казала, че е надежден? Това е само за забавление и на мен ми беше приятно.

Общи условия

Активация на акаунт