Има ли в България истинско кисело мляко???

  • 60 038
  • 253
  •   1
Отговори
# 105
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
От женския пазар, но ще питам баба ми от кой магазин ни я взима

# 106
  • Мнения: 531
Това, което знам: не е добре млякото да се вари до кипене, затова се ползват млековарки.Аз не съм го варила никога 10 минути, в обикновената тенджера-докато се вдигне каймака, и със щипка на носа, понеже не понасям миризмата му.

И друго, надявам се да не изглежда като заяждане, но в кои години се е намесила науката?Защото майка ми е родена в 46та година и вкъщи са имали крава, и сещайте се...няма как да се изпиват 20литра прясно мляко, заквасвали са го.

# 107
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Ако млякото не с екипне мисля, че нама какд  астене кисело после със закваската. Спомянм си като дете на село излъгах пра баба ми, че съм сварила млякото  тя го затопли до нужната Т , но не стана на кисело. После разбра,ч е изобщо не съм го варила  ooooh!
Сега моеот мляко го варя на много слаб огън на 2 пускам котлона и се вари към час -час и половина

# 108
  • Мнения: 25 765
Ами за петдесетте-шестдесетте години на миналия век ставаше дума. За промишлено подквасване на краве мляко с 3,6% масленост. Това твърдяха хората там, от някакъв институт бяха.  newsm78

За варенето знам, че колкото по-дълго време се вари млякото, толкова по-гъсто ще стане. Просто се изпарява излишната вода. Овчето мляко майка ми го вари също доста дълго време, на водна баня.

# 109
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Подквасвала съм и с 0,1 % то важното е бактерията , а не маслеността
Иначе аз не го варя дълго за да се изпари водата, а за да не загори

# 110
  • Мнения: 13 512
Вече за втори път ми вкисва млякото Bio  на 5-тия, 6-ти ден/!

# 111
  • София
  • Мнения: 3 789
Наскоро купих едно, не помня много марката, но до вечерта ми се вкисна, а сутринта като го отворих си беше супер....
направо не можех да повярвам!

# 112
  • Мнения: 2 018
Вече за втори път ми вкисва млякото Bio  на 5-тия, 6-ти ден/!

Това кисело или прясно мляко е?

# 113
  • Мнения: 14 502
Вече за втори път ми вкисва млякото Bio  на 5-тия, 6-ти ден/!

Това кисело или прясно мляко е?

е не би ли трябвало така да бъде, ако е истинско кисело мляко?

# 114
  • Мнения: 2 018
Вече за втори път ми вкисва млякото Bio  на 5-тия, 6-ти ден/!

Това кисело или прясно мляко е?

е не би ли трябвало така да бъде, ако е истинско кисело мляко?


И аз това си мислех и за това попитах дали и прясно или кисело. Защото ако е кисело - така и би трябвало да бъде, ако пък е прясно мляко - също! Дори 5-6 дена са му много през лятото - на прясното мляко имам предвид!

# 115
  • Мнения: 13 512
да,мисля,че така трябва да е, в добрия смисъл го казвам.

# 116
  • Мнения: 667
Когато става дума за кисело мляко естествено, че трябва да е вкиснало най-много до 14-тия ден. В противен случай говорим не за кисело мляко, а за млечен крем. Може да вкисне к. мляко, ако съдържа живи бактерии.

# 117
  • София
  • Мнения: 7 163
Когато става дума за кисело мляко естествено, че трябва да е вкиснало най-много до 14-тия ден. В противен случай говорим не за кисело мляко, а за млечен крем. Може да вкисне к. мляко, ако съдържа живи бактерии.


И аз така си мисля,че трябва да е. Логично погледнато и кисело мляко което става за подкваса също е истинско.Свекърва ми кваси купено домашно мляко с кисело-Верея –резултата е перфектен…значи във Вереята има живи бактерии  Peace

# 118
Ами незнам до колко е истинско, но според мен това е наи- доброто кисело мляко, а то е ''Темко". Може да го откриете във ХИТ и  на доста приемлива цена. Колкото повече седи, толкова по- кисело става.

# 119
  • София
  • Мнения: 1 891
Виж това изследване на Асоциацията на потребителите.
Не всички марки са включени, но повечето известни ги има.
Освен изброените, аз лично харесвам Био млякото, но нещо не го виждам напоследък, то се прави в малка семейна мандра и сигурно кравите вече чакат теленца, затова и няма дотатъчно мляко - така си го обяснявам. Иначе е супер млякото.  Grinning
Био млякото се прави в 2 семейни ферми в Троянския край, едната е собственост на мой приятел и наистина условията са "био" - не е само реклама   Wink  Чистотата е на много високо ниво, постоянно ходят на проверки и т.н. Мисля, че го има във Фантастико и магазини 345  Peace

Общи условия

Активация на акаунт