Има ли в България истинско кисело мляко???

  • 60 079
  • 253
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 13 512
И аз купувам предимно Био, има го и в Пикадили. Вкисва за няколко дни..

# 121
  • Мнения: 1 002
Монда , вкисването не е точния критерий ,
 в ЕС има изискване млякото да има трайност 14 дни , затова след като стане готово , така да се каже , то се подлага на кратка термична обработка - загрява се до определена темп. , за да се спре размножаването на бактериите .
това е , въпросът е какво мляко се използва - дали нискокачествено сухо или истинско прясно ...според запознати - смесват малко истинско , малко сухо ...кой ги знае ...

аз най-хубавото кисело мляко съм яла в чужбина - имаха два варианта - по-меко ( на вкус ) и по-киселичко ( като за нас ) ..страхотно беше .

# 122
  • Мнения: 13 512
Da,  не съм запозната с технологията на производство, но това мляко ми харесва най-много на вкус и се доближава най-много до спомените ми отпреди 20 години  за  кисело мляко.

# 123
Проф.Мермерски беше на гости на предаването "Тази сутрин" преди време и тъй като има цяла скнига по въпроса го попитаха кои са марките кисело мляко, които се произвеждат с истинска бактерия и не съдържат добавки. Не отговори в ефир, защото било реклама. Писах на предаването и оттам отговориха, че това са: На дядо, Герма и Топмилк.

# 124
  • Мнения: 325
няколко пъти купувах мляко на Дея 2 % - вкусът му ми допадна и наистина беше вкиснало в деня, обозначен като краен срок на годност.   

# 125
  • Мнения: 4 496
Напоследък развалиха и Виталакт-а,който редовно купувах... Crazy

# 126
  • Мнения: 5 362
Купувам само Боженци 2%.А от скоро и Маркели 3,6%.
Незнам колко са истински,но те най ни харесват Peace

# 127
  • София
  • Мнения: 1 891
Проф.Мермерски беше на гости на предаването "Тази сутрин" преди време и тъй като има цяла скнига по въпроса го попитаха кои са марките кисело мляко, които се произвеждат с истинска бактерия и не съдържат добавки. Не отговори в ефир, защото било реклама. Писах на предаването и оттам отговориха, че това са: На дядо, Герма и Топмилк.
  На дядо е данонско и хич не ми прилича на вкус на истинско мляко  newsm78

# 128
  • България
  • Мнения: 432
Да споделя моя опит с квасенето на мляко. Ползвам прясно мляко от Родопите и самото мляко го заквасвам там. Когато ползвам бактерията LB бУЛГАРИКУМ /ЗАКВАСКАТА от местните хора/ киселото мляко след 6-7 ден става много кисело. Когато използвам Активия /бактерия бифитус есенсис/ киселото мляко се вкисва към 14 ден.

# 129
  • София
  • Мнения: 1 891
Днес си купих някакво ново мляко 0.1 % масленост на Герма, не беше лошо на вкус, подобно на Култура-та. Но ми направи впечатление, че също като него в съставките пише 3.5 % растителни мазнини. Значи има общо 3.6 %, и въобще не е обезмаслено, както пише на кофичката  Thinking

# 130
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Проф.Мермерски беше на гости на предаването "Тази сутрин" преди време и тъй като има цяла скнига по въпроса го попитаха кои са марките кисело мляко, които се произвеждат с истинска бактерия и не съдържат добавки. Не отговори в ефир, защото било реклама. Писах на предаването и оттам отговориха, че това са: На дядо, Герма и Топмилк.

Топмилк най-се доближава, но е изключително воднисто.
Герма за мен е много гадно. Никакъв вкус, никаква киселост, хич не ми хареса.

# 131
  • Мнения: 25 804
Писах на предаването и оттам отговориха, че това са: На дядо, Герма и Топмилк.

 Joy
Дано този, който те е избъзикал, поне е взел някой лев за рекламата.  Mr. Green

# 132
  • Мнения: 11 025
В момента харесвам и купувам само Елена, Боженци и Родопея, макар и да не са истински.
На Данон са най-гадните, даже нямат вкус на мляко. Sick

# 133
  • 1st floor
  • Мнения: 9 132
Проф.Мермерски беше на гости на предаването "Тази сутрин" преди време и тъй като има цяла скнига по въпроса го попитаха кои са марките кисело мляко, които се произвеждат с истинска бактерия и не съдържат добавки. Не отговори в ефир, защото било реклама. Писах на предаването и оттам отговориха, че това са: На дядо, Герма и Топмилк.
радвам се, да го прочета - аз купувам Герма

# 134
  • Мнения: 3 622
Истинско кисело мляко е млякото което прави баба ми  Peace
Да е жива и здрава още дълго и да ни прави мляко и сиренце и много други неща  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт