Има ли в България истинско кисело мляко???

  • 60 034
  • 253
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 10 858
Общо взето на нито един производител на  мляко не вярвам Naughty
Единственото, което досега се е подуло отгоре, след три-четири дни в хладилника ми  е едно мляко, което купувам от хлебопекарна Даун Таун, но в момента ми убягна името му. Няма го по др. магазини за жалост.

# 136
  • България
  • Мнения: 431
Днес си купих някакво ново мляко 0.1 % масленост на Герма, не беше лошо на вкус, подобно на Култура-та. Но ми направи впечатление, че също като него в съставките пише 3.5 % растителни мазнини. Значи има общо 3.6 %, и въобще не е обезмаслено, както пише на кофичката  Thinking

Благодаря ти. Каква е тази растителна мазнина?!!!. Край с тези две млека.

Последна редакция: ср, 31 окт 2007, 09:34 от Alisa

# 137
  • Мнения: 121
Аз от няколко месеца купувам Фермерско кисело мляко на "Стелимекс" ЕООД - с.Асен. Не знам доколко е истинско, но е много вкусно. На кофичката пише, че е подходящо да се използва за закваска. Аз мляко не квася, но съм говорила с хора, които са го ползвали и казват, че наистина ставало чудесно.

# 138
  • Мнения: 2 724
Боженци ми харесва на вкус ,но се изненадах неприятно, когато реших да го прецедя за млечна салата.
Цвикът, който изтече от него, беше в минимални количества и се желира Shocked.
Преди си купувах Тонус ,но и него развалиха.
На Данон не ми харесват.
То... май истинско мляко ще ядем ,ако си купим от познати прясно мляко и сами си го заквасим.

# 139
  • България
  • Мнения: 431
Аз от няколко месеца купувам Фермерско кисело мляко на "Стелимекс" ЕООД - с.Асен. Не знам доколко е истинско, но е много вкусно. На кофичката пише, че е подходящо да се използва за закваска. Аз мляко не квася, но съм говорила с хора, които са го ползвали и казват, че наистина ставало чудесно.
В кой град си? От къде го купуваш?

# 140
  • Мнения: 5 001
Четох,четох тая тема...отвратих се от някои марки млека  и най-накрая почнах да си купувам мляко от един дядо и си го варя и после си го подкавасвам със заквасена сметана на "Данон",ако знаете какво ставаааа......МММММ Много съм доволна вече.И вкуса няма сравнение.....

# 141
  • София
  • Мнения: 4 051
Вие какво кисело мляко купувате? Кое според васе "истинско"?

знам, че най-истинско е домашно заквасеното, но за съжаление в София нямам откъде  да купя  домашно мляко, което да подквася.
Права си, вече само домашното  е истинско. Мъжът ми много пътува и винаги ми купува от разни дядовци по селата.
Колкото до "марковите" Верея и Родопея се доближават до истинското (само защото вкисват по-бързо) и не са със срок на годност до 2011 г. Wink

# 142
  • Мнения: 163
Нашия доктор каза, че е разузнавал кое е по - истинско и препоръчва Елби.

# 143
  • Мнения: 952
Герма, Бор Чвор, на дядо са млеката които купувам и едно Юпер,но то се прави в село Юпер ,Русенско  и незнам по другите градове дали го има.Даже последното вкисва и за 2дена.

# 144
  • Мнения: 60
според мен само Елби прилича на кисело мляко

# 145
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
според мен само Елби прилича на кисело мляко
"прилича" е правилния термин!

# 146
  • Русе
  • Мнения: 1 193
Герма, Бор Чвор, на дядо са млеката които купувам и едно Юпер,но то се прави в село Юпер ,Русенско  и незнам по другите градове дали го има.Даже последното вкисва и за 2дена.
   Това Юперското кисело мляко никак не го харесвам,в началото беше О.К като го пуснаха на пазара,но после го развалиха(съвсем естествено),седи едно лигаво,без аромат на кисело мляко...бях забравила едно  в дъното на хладилника(долемичък е),месец по-късно като го отворих,беше гъсто,стегнато-все едно има желатин,дори нямаше дъх на вкиснато.От тогава не купувам тази марка.Може и да са се поправили производителите.
   Разчитам на "Родопея",харесва ми вкуса и консистенцията,идеално става за закваска ,често квася биволско мляко с,и не е ставал фал,докато с други няколко марки се е налагало да го правя наново или просто да го пресичам на извара.
По някога купувам Герма,Боженци,в краен случаи Пършевица.

# 147
  • България
  • Мнения: 431
Вчера купих от Била Био мляко. Беше хубаво. Трябва да се гледа срока на годност. Имаще доста с изтекъл срок. Купих си страхотно био сирене-краве.

# 148
  • Мнения: 1 117
Подквасвам си у дома и поне знам ,че ядем кисело мляко , а не подквасено нишесте. Прясното мляко купувам от едни познат млекар , варя го доста време за по-сигурно - около 20 минути Crazy, след като започне да ври

# 149
Вчера купих едно прясно мляко Герма 3.6%.
Веднага ми направи впечатление разслояващият се картон, който запечатва гърлото под пластмасовата капачка.
Самото мляко миришеше интензивно на мърша.
Прясното мляко поема миризми. Често го оставят да поседи в обора и мирише на тор.
Ясно е до какво е седяло въпросното.
Продуктите на въпроснта фирма повече няма да присъстват в менюто ми.

Общи условия

Активация на акаунт