Има ли в България истинско кисело мляко???

  • 60 040
  • 253
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 7
Hubavi kiseli mleka sa: bio mlqko, bor-4vor, germa i na dqdo.

# 166
  • Русе
  • Мнения: 1 193
Hubavi kiseli mleka sa: bio mlqko, bor-4vor, germa i na dqdo.
   особно на дядо е убиец... hahaha...

# 167
  • Мнения: 22 867

Тази Герма много ми харесва, някакви мнения за нея? Всъщност и другите Герми  /опаковки/ ми допадат.

# 168
  • Мнения: 5 103
Ям Елена.

# 169
  • Мнения: 3 456

Тази Герма много ми харесва, някакви мнения за нея? Всъщност и другите Герми  /опаковки/ ми допадат.


Ами в ония сайт на първа страница го посочваха ( имам предвид млякото "Герма") като добро, според критерия брой колонии на лактобацили, който за мен лично е най-важният. Точно за тази опаковка - не знам.

# 170
  • Мнения: 22 867
.....Ами в ония сайт на първа страница го посочваха ( имам предвид млякото "Герма") като добро, според критерия брой колонии на лактобацили, който за мен лично е най-важният. Точно за тази опаковка - не знам.

На мен лично ми е много вкусно това мляко. Мисля, че са нови тези опаковки, има и с по-висока масленост в оранжева кутия.

# 171
  • Мнения: 171
"Елена" и "Пършевица" Peace

# 172
  • Мнения: 51
Аз купувам за вкъщи Бор-Чвор, Герма, Роса и Елена. Предпочитанията ми са към Бор-чвор и Роса, защото имат и биволско, а малкия яде такова.
Иначе от личен опит, когато съм пускала микробиология на кисело мляко, млечно-кисели бактерии имаше само в Елена, но това беше преди няколко години и тогава по-горе изброените не бяха много популярни и от тях не съм пускала проби.

За сухото мляко: съдържанието на белтък, което трябва да има едно кисело мляко е доста високо по БДС, а поради ситуацията в страната от 90-те год. почти липсват високопродуктивни млекодайни породи. Така че производителите са принудени да слагат сухо мляко за да покрият БДС стандарта /не че ги оправдавам/.
По отношение на по-малкото съдържание на L. bulgaricus в някои известни марки - в Европа масовия вкус за кисело мялко се отличава от този в Бг: клиентските проучвания показват, че там се предпочитат по-нежните млека с неизразена кисела жилка /за разлика от тук/, т.е. с преобладаващи S. termophylus. И всички марки, които работят с вносни закваски и по чужди технологии изкарват такъв продукт. не знам дали си спомняте когато пуснаха Данон за първи път колко различен беше вкуса, в момента доста млека са подобни.

# 173
Имам въпрос към тези, които си квасят мляко (искам и аз да пробвам вкъщи).
От къде намирате истинска закваска?
Явно с к.мляко от магазина няма да стане, защото те не са с истинските бактерии ... и пак ще е само подобие на кисело мляко.  newsm78

# 174
  • Мнения: 51
Ами с някои от магазина става. Можеш да пробваш с Герма или Бор-Чвор. Иначе другия вариант е като си купиваш прясното мляко от някой човек да помолиш хората да ти донесат и малко домашно кисело. Само нещо да ви предупредя всички, които си квасите в къщи и купувате от софийските села. Много хубаво го варете прясното мляко. Без да искам да обиждам никого, но в Софийски район, хигиената на гледане на животни за мляко е на най-ниско ниво в цяла Бг., но все пак си зависи от човека.

# 175
  • София
  • Мнения: 605
Бор-Чвор, Герма и Родопея Peace

# 176
  • Мнения: 2 908
Как да няма истинско мляко-има-аз правя само домашно.

# 177
  • София
  • Мнения: 16 126
Синята Герма - 500 гр. най-много ми харесва. Оранжевата е с по-висока масленост, също е хубава. Най-интересното е че в квартала рядко има от сините. Питах продавачките в супера - не се харчело, бързо се разваляло. Това ме кара да мисля, че е с по-малко консерванти.

# 178
  • Мнения: 1 122
Имам въпрос към тези, които си квасят мляко (искам и аз да пробвам вкъщи).
От къде намирате истинска закваска?
Явно с к.мляко от магазина няма да стане, защото те не са с истинските бактерии ... и пак ще е само подобие на кисело мляко.  newsm78

Ще стане и с купешко 3,6%. Аз съм квасела.

# 179
Аз исках да е съвсем истинско - с правилното съотношение на Lactobacillus bulgaricus и Streptococcus thermophilus. Но явно няма от къде да се купи истински фермент.  Sad
Ще ползвам к.мляко от магазина. Поне ще ядем к.мляко без добавки ...

Общи условия

Активация на акаунт