Има ли в България истинско кисело мляко???

  • 60 034
  • 253
  •   2
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 2 019
Бор чвор и на мен много ми харесва, обаче е абсолютно изкуствено. Онзи ден вадя едно то хладилника престояло отворено доста дълго и приличаше на желиран крем  Sick странен вкус и странна консистенция. Вече не знам какво да купувам. Няколко пъти купувам домашно прясно мляко, но е толкова разредено, че по-добре да си купувам от магазина, там поне има някакъв контрол.

# 196
  • Мнения: 162
а кое мляко е подходящо да се приема при глутенова ентеропатия(циария)- непоносимост към глутена?

# 197
  • Варна
  • Мнения: 1 744
От близо година открих истинско мляко - "Марио" от мандра в с.Суворово, Варненско. Трайност 2-3 дни. На третия ден в хладилника вече е вкиснало  bowuu  chef
Купих си онзи ден кис.мляко "Герма" на Бор Чвор, да имам резерва, ако случайно в магазина не заредят с Марио. Тествам го на балкона вече 3-ти ден. Стои си на топло и нищо му няма...  newsm78

# 198
  • Мнения: 729
Аз купувам Боженци.Когато ходя към Габрово купувам Елви на мандра с.Велковци- просто е невероятно, но за съжаление при нас го няма.
  Peace Само тези двете купувам.

# 199
  • София
  • Мнения: 10 858
От близо година открих истинско мляко - "Марио" от мандра в с.Суворово, Варненско. Трайност 2-3 дни. На третия ден в хладилника вече е вкиснало  bowuu  chef
Купих си онзи ден кис.мляко "Герма" на Бор Чвор, да имам резерва, ако случайно в магазина не заредят с Марио. Тествам го на балкона вече 3-ти ден. Стои си на топло и нищо му няма...  newsm78


Аз не съм виждала такова мляко Марио,
От кой град си?

# 200
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Варна

# 201
  • София
  • Мнения: 10 858
Е, за жалост в СФ май го няма  Sad

# 202
  • 1st floor
  • Мнения: 9 131
Предлагам да го тестваме с йод нишестето в млякото ще реагира и поне ще разберем кое мляко е с нишесте Thinking
стана ми интересно, явно съм пропуснала - за какво става въпрос?

# 203
  • Мнения: 5 001
Предлагам да го тестваме с йод нишестето в млякото ще реагира и поне ще разберем кое мляко е с нишесте Thinking
стана ми интересно, явно съм пропуснала - за какво става въпрос?
Като си купиш кисело мляко отделяш мъничко и капваш върку него 1-2 капки йод.Ако в млякото има примеси се оцветява в лилаво.Ако няма си остава цвета на йода...

# 204
  • София
  • Мнения: 903
Вчера видях в магазина Боженци ( някоя мама беше казала тук че е хубаво), купих си и честно казано не съм особено впечатлена. Дори на капачката отгоре си пише колко процента сухо вещество има в млякото ( някъде дори това не пише), и нямаше вкус на истинско мляко. Явно скоро няма да намеря такова.  Sad

# 205
  • София
  • Мнения: 10 858
На мен едно мляко "Добруджанско" мисля че беше, ми вкисна в хладилника. Предполагам, че е добро, щом е така.
Също и прясното "Горна малина" се разваля на 3тия ден, значи и то тр. да е истинско.

# 206
  • 1st floor
  • Мнения: 9 131
Предлагам да го тестваме с йод нишестето в млякото ще реагира и поне ще разберем кое мляко е с нишесте Thinking
стана ми интересно, явно съм пропуснала - за какво става въпрос?
Като си купиш кисело мляко отделяш мъничко и капваш върку него 1-2 капки йод.Ако в млякото има примеси се оцветява в лилаво.Ако няма си остава цвета на йода...
и? Grinning кое не става лилаво?

# 207
  • Мнения: 4 358
Предлагам да го тестваме с йод нишестето в млякото ще реагира и поне ще разберем кое мляко е с нишесте Thinking
стана ми интересно, явно съм пропуснала - за какво става въпрос?
Като си купиш кисело мляко отделяш мъничко и капваш върку него 1-2 капки йод.Ако в млякото има примеси се оцветява в лилаво.Ако няма си остава цвета на йода...
и? Grinning кое не става лилаво?


О иаз да питам. Кажете от тествали кое не става лилаво newsm78
А по темата купувам най често Пършевица, Бор Чвор и Елена - придържам се и към другите млечнипродукти на тези фирми  newsm78

# 208
  • Мнения: 25 765
Като си купиш кисело мляко отделяш мъничко и капваш върку него 1-2 капки йод.Ако в млякото има примеси се оцветява в лилаво.Ако няма си остава цвета на йода...
и? Grinning кое не става лилаво?

Кисело мляко Тонус 3.6 %, производител - Булмилк ООД. При проба с йод даде отрицателен резултат. Даже май наистина има и жива закваска, след тридневен престой в хладилник (запечатано) определено накиселява.  Grinning

# 209
  • София
  • Мнения: 478
Не знам кое е истинско и кое не, но определно най - много ми харесва на Карабунар, Верея и На баба Crazy

Общи условия

Активация на акаунт