Има ли в България истинско кисело мляко???

  • 60 083
  • 253
  •   1
Отговори
# 210
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
преди време четох тази статия от тук http://www.bnap.org/?p=89
реших да се доверя на изследванията и най-вече от тази графа

но тъй като Топ милк рядко намирам,купуваме Герма - доволна съм и ми харесва на вкус ... Био млякото също го взимаме от време на време  Peace

# 211
  • Мнения: 30
За мен водят класацията  "Елби "и "Елена".Дори тези марки ми ги препоръча и нашата педиатърка,защото са със животинска закваска. Peace

# 212
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Елена стои в хладилника цял месец и не се разваля. Оставено на топло също не дава признаци за вксиване ... Доколко въобще може да има жива закваска там, аз силно се съмнявам.

# 213
  • Мнения: 1 731
По принцип купувам тонус 3,6 %,но когато намеря вземам и едно ново 'Хипноза'.Като сметана е. Heart Eyes

# 214
  • Мнения: 691
АЗ купувам на Верея.

# 215
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз купувам Герма

# 216
  • София
  • Мнения: 10 858
Днес купих Топ милк, което по табличката е на първо място по брой живи клетки на закваска. Обаче много ме озадачи цената му - 0,45 лв. Прекалено е ниска  Thinking Другото нещо е, че на него пише, че съдържа 20 % сухо мляко.

# 217
  • София
  • Мнения: 4 272
Аз пък пробвах да си квася домашно прясно мляко. Първо пробвах с някакво мляко "Милкком" - нищо не стана. После пробвах с "Пършевица" - и се подкваси. Което за мен значи, че "Пършевицата" си е истинско кисело мляко и купувам от него.

# 218
  • София
  • Мнения: 3 817
Днес купих Топ милк, което по табличката е на първо място по брой живи клетки на закваска. Обаче много ме озадачи цената му - 0,45 лв. Прекалено е ниска  Thinking Другото нещо е, че на него пише, че съдържа 20 % сухо мляко.



Таблицата доколкото се сещам е от 2006 година, не се знае сега какво е положението. Излъгах се един път да взема Топ милк и повече няма да повторя. Naughty

# 219
  • Мнения: 3 827
пробвах Бор Чвор , не ми хареса изобщо , както И Топ Милк
тая табличка все пак не е някаква висша инстанция , кой знае как са я правили
най-добре е сам да си го прави човек , но като няма как ...

# 220
  • дълбоко,дълбоко в прованса
  • Мнения: 190
По принцип купувам тонус 3,6 %,но когато намеря вземам и едно ново 'Хипноза'.Като сметана е. Heart Eyes
Производител на "Хипноза" е "Бор-Чвор".Тази фирма вече има сигурно 4-5 марки кисели млека.Любопитно ми е какви са разликите между тях.

# 221
  • София
  • Мнения: 10 858
По принцип купувам тонус 3,6 %,но когато намеря вземам и едно ново 'Хипноза'.Като сметана е. Heart Eyes
Производител на "Хипноза" е "Бор-Чвор".Тази фирма вече има сигурно 4-5 марки кисели млека.Любопитно ми е какви са разликите между тях.

Да, наистина е така. На мен лично това ми е неприятно, и избягвам този производител.

# 222
  • Мнения: 28
Аз единствено мога да кажа ,че ЕЛБИ произвеждат кисело мляко с живи бактерии,които всъщност са най-важното освен белтъчините.И млякото е без пълнители и боклуци.
Има го в Била и Фантастико.

# 223
  • Мнения: 329
В моя университет преди време бяха правили опит,при който доказаха че Родопея е за предпочитане.Данон е под всяк`ва критика.

# 224
  • София
  • Мнения: 18
Четете по-внимателно етикетите, защото има много млека, на които е показана ниска масленост, но се отнася за животинските мазнини, а има допълнително добавени растителни мазнини. Wink

Общи условия

Активация на акаунт