През ЯНУАРИ радостта ми е голяма - станах вече мама!

  • 10 683
  • 300
  •   1
Отговори
# 60
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
ДОбре дошла Галина  bouquet и беба само да те лсушка и да не плачка много ти желая Mr. Green и нашия татко като плаче Мишето гледа като бичо куче Joy

# 61
  • Варна
  • Мнения: 248
Здравейте момичета!!! Аз влизам като един доста бременен щъркел!!!

   stork-girl     НА 26.01. СЕ РОДИ ИЛИНА  НА  мама ТоНи!!! И ДВЕТЕ СЕ ЧУВСТВАТ ДОБРЕ!!! МАЛКАТА КУКЛА ТЕЖИ 3.600 И Е 52 СМ. ДА СА МНОГО ОБИЧАНИ, ВСЕ ТАКА ЗДРАВИ И щАСТЛИВИ!!!!      stork-girl


 С това послание изпълних всички поети ангажименти за щъркелче сред варненските майчета и  вече искрено се надявам да заменя това състояние pregnant  със нещо подобно   newsm07. Вече се чудя дали бебчето не е решило да прекара още месец- два на топло  Flutter

 И да не пропусна да поздравя Стефани29 И Ехо82- да сте живи и здрави и вие, и малките ви рожби!!! И добре дошла при нас на Галето и Вики и Free Soul и Сияна!!!

# 62
  • Мнения: 871
Добре дошла на Галя Hug
Честито на Стефани29, на мама Ехо82 и на мама ТоНи.
Санди, аз чак сега се усетих, че сме родили на един ден - супер Hug Даже името на дъщеря ти съвпада с последните 3 букви от името на моята Laughing Само чакам да се затопли и съм в парка. Даже мисля от днес да започна с висенето по балкона, за да може пот другата седимца да си правим по малко разходки.

# 63
  • Мнения: 1 289
Добре дошла на Галя    bouquet

Честити бебчета на Мама Тони и на мама Стефани29  baby_neutral


При мен мъникаяде от 10 мин. до 30 мин.Но най-често яде по 10-15 мин.Ака си нормално и често опикава памперса.Даже има навика като го съблека да го сменям или след баня да пика на хавлията ...  Rolling Eyes

# 64
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Ние пък след баня обичаме да акаме на хавлията Crazy ма всеки с номера си Mr. Green
Абе изпитвате ли носталгия по бременността? Или минавам втора фаза в депресивното си състояние Crazy

Последна редакция: сб, 27 яну 2007, 13:17 от tsveta

# 65
  • Мнения: 1 289
Ние пък след баня обичаме да акаме на хавлията Crazy ма всеки с номера си Mr. Green


ООО и ние го правим тоя номер.Купила съм само две хавлии,но май ще ми са малко - не смогвам да ги изпера  Joy

# 66
  • Мнения: 266
На мен се пада удоволствието да съобщя че Lina78 си има бебче КАЛОЯН, 2850 кг и 48 см!!!
Родил се е в малките часове на 26.01. и доста е поизмъчил мама  Crazy

Да им е Честита Рожбата на нея и тати Калин, всички да са живи и здрави и много, много да се обичат  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 67
  • Мнения: 1 289
Честито на Лина78 и момченцето й Калоян 

# 68
  • Мнения: 280
И аз щях да се включвам с дълъг постинг за кърменето на поискване,но виждам,Че Хедра и Фри Соул са изписали доста.
Съветвам всички момичета,които имат съмнения с количеството на кърмата,просто да забравят всякакви цифри-тези на часовника,милилитрите,които изцеждате,милилитрите,които бебенцата изсукват.Знам,че е много саможертвено,защото не можем да разполагаме с времето си,но нека оставим бебетата сами да преценят кога и колко да изсукват.За няколко седмици ще се нагласим едни към други и ще можем да предвиждаме действията им.
Цвета,няма никакво значение колко изцеждаш от гърдата,преди или след кърмене.Дори и да не можеш да изцедиш и капка повече,бебчето може да изсуче още.Просто ако ти се струва,че млякото от едната гърда не стига,предложи и другата.А на следващото кърмене ,започни с тази ,с която си завършила на предишното.Така за 2-3 дни млякото ще се регулира според нуждите на детенце.
Ако някой има желание и прецени ,че мога да му бъда полезна по какъвто и да е начин,може да ми пише тук,или на лични.Дано не звучи нескромно.Просто си спомням колко объркана бях и аз с първата ми рожба и как имах нужда от подкрепа и съвет.

# 69
  • Мнения: 175
Честито на новите майчета!!!! Да са им живи и здрави рожбите, на тях - бързо възстановяване!!!

Благодаря Злати за постинга!!!! Аз започвам да се побърквам полека, както бях спокойна в началото. Детенце просто няма накъде да пада в кг и ако объркам нещо незнам какво ще правя.

# 70
  • Мнения: 1 289
Zlati и аз мисля,че детето само преценя кога се е наяло.И още повече,че всяко бебе е различно и се храни с различен темп , а и има по-лакоми бебета.Тоти например е като трифазна помпа-като налапа зърното и пощурява .Така,че аз си мисля,че 10-те мин. сукане му стигат-детето само си показва кога е наядено.   Мъчих се да го накрам да яде под режим,но уви не стана.Храня го на "поискване" и той сам си иска през 2.5-3 часа.

# 71
  • Мнения: 4 915
Free Soul , благодаря, но кърмата ми намалява Sad
.....

Извинявай, не съм чела подробно придишните ти постинги, затова сега ще питам: по какво съдиш, че намалява?

Ако гърдите ти не се препълват вече, това не е признак за намаляване, а за регулация.
Ако детето суче по-често и по-дълго, то най-вероятно имате "бум на растежа" - около 2-рата седмица се явява. Бебето прави "заявка" за повече производство на кърма, сучейки по-често. Единственото логично нещо е, да се водиш по него.

Ако все повече увеличаваш количеството на добавката, нормално е кърмата да почне да намалява, защото детето започва да изсуква все по-малко, очаквайки после биберона.

Предполагам, че си чела тези статии от Кърмаческия, но за всеки случай, ето няколко:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4485  Как да увеличим кърмата си

http://www.bg-mamma.com/site/content/view/859/  Как да увеличим количеството кърма?

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=20138  Премахване на добавката от адаптирано мляко

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=21073  Сито ли е бебето ми?

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=5186  Лактационни кризи (кризи на кърменето)
- мисля, че ти е рано за такава криза, но статията съдържа полезно инфо по принцип.

Излишно е да казвам, че трябва да си спокойна и уверена, защото зная, че на думи е лесно, а майката винаги се тревожи дали новороденото е нахранено добре. Но не губи надежда и вяра, че нещата могат да се оправят. Все още сте в началото, бебето не е отбито, имаш кърма...Нищо не е загубено още. 


# 72
  • Мнения: 385

Добри дошли на Галя и Вики   bouquet  bouquet  bouquet Честито и на всички новообебили се Simple Smile

# 73
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Б;агодаря и на теб Злати, въпроси ще има със сигурност и всяка помощ е добре дошла Peace Аз се напих с лактогенен чай вчера и сега съм нахилена кърмачка Mr. Green Единствения ни проблем е, че беба иска да заспива на гърда, а като я сложа в креватчето започва да плаче, но лежим и се гушкаме докато заспи в нейното креватче за сега ,пък после дано се оправи.
Да честитя и аз на новообебилите се майчета, да са ви живи и здрави дечицата  bouquet

# 74
  • Мнения: 280
Гали,няма място за побъркване!Не зная колко се е родило бебчето ти(за което се извинявам и ме е срам).Ако е много мъничко,има жълтеница,поспаливо е и няма сили да суче,поеми нещата в свои ръце.Буди го през 2 часа и се опитвай да го задържиш будно на гърда поне 10 мин.
А ако си се събужда само и си иска по-често,просто се вслушвай в желанията му.Така ще наваксате теглото.
Мими 81,късметлийка си ти.Аз само мога да си мечтая за интервал от 2,5-3 часа.Поне засега.

Общи условия

Активация на акаунт