вроден порок на сърцето

  • 105 367
  • 847
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 16
Здравейте, нашето бебе е вече 12 дни в реанимацията на III градска след операция при, която беше поставен бендинк на аортата .То е с диагноза множествени МКД . Но в момента вследствие на операцията е с пареза на диафрагмата ,някой може ли да ми каже какво значи това и дали с времето ще се преодолее.

# 16
  • Русе/ София
  • Мнения: 695
Здравейте,
И аз родих на 13.03.07 - в АГ Русе, едно прекрасно момиченце - Дарина. Дори не можах да я подържа в ръцете си.  Cry На сутринта й откриха шум в сърцето и кардиоложката каза, че смесва кръвта и насищането й с кислород е бедно - имала само дясно кръвообръщение. Сутринта на 14.03, Дари пътува към Трета градска болница в София. Приели са я д-р Павлова и д-р Димитров. По думите на лекарката, която я придружава с линейката от Русе до София, бебето ни има 3 проблема на сърчицето (обяснявам ги с мои думи): Разменени са местата на белодробната артерия и на аортата, няма разделителни клапи между предсърдията и между камерите - сърцето й било едноделно. На 15.03 екипът на д-р Тодорова е направил наложителна интервенция за разширяване на предсърдието посредством балонче вкарано през крачето на бебето. Минала е успешно и сега то диша самостоятелно и е преместено в клиниката на болницата. Ще чакат да навърши 1 месец за да бъде оперирано, защото е твърде малко за момента (2,250 кг). Утре пътуваме с таткото за София, за да я видим и лекарите да ни обяснят диагнозата. Страшно сме отачаяни. Аз плача от както я родих, защото това е първото ни  толкова чакано и желано детенце и докато всички в болницата се радваха на бебетата си, аз го видях само веднъж - през кувьоза Cry Знам, че лекарите ще направят всичко по силите си за да я спасят, но според думите им малформацията е изключително сложна и има шанс само ако Господ е с тях ( и с Дари).

# 17
  • Мнения: 161
Желая успех и стискам палци на всички дечица,на които предстои операция на  сърцето!Бог да е с тях!На моят син също предстои операция,която засега се отлага незнам докога,защото наддава добре и няма цианоза.Диагнозата е МКД и стеноза на белодробната артерия.

# 18
  • Мнения: 408
Здравейте Elida i tatiana бъдете силни и вярвайте в професионализма на лекарите от трета градска. Elida ако ти разрешят и състоянието на детето позволява поискай да си при него до момента в който трябва да го оперират. Ти ще му бъдеш най голямата подкрепа.       
Пожелавам да двете майки кураж и успех !

# 19
  • Мнения: 161
Благодаря ти за куража зорница29!Положението на детенцето ми позволява да се въоръжавам с кураж още няколко месеца

# 20
  • Мнения: 252
Елида ,чак сега  виждам поста ти.
Искам да ти  кажа , че  докато бях в  болницата със София  се  запознах с една  мама, която  имаше горе долу същия  като  вашия  проблем. Това се нарича, доколкото си спомням, транспозиция на аортата , нещо такова. И на  нейното детенце  първо са  му направили тази интервенция с  балончето през  крачето. Спомням си го добре , защото доста се  впечатлих, какви работи правят. Нейното детенце , го оперираха веднага след това , защото тя  беше едричка , родила се беше  почти  5 kg. Simple Smile Операцията  й беше  успешна  и детенцето е живо и се  хранеше доста  добре. Разбира се възстановяването й беше  бая  трудно, но бебенцата са много  жилави!!
Исках да ти го кажа , за да  знаеш, че  и друг  път са  имали такива случаи в 3та градска и лекарите  имат опит. Бебка  ще се  справи!!!

Стискам  ви  много  палци и се  моля  за вас  Praynig

# 21
  • Русе/ София
  • Мнения: 695
Благодаря ви Ziyah и Zornica,
Аз прекарах 1 седмица с нея в болницата - сега ни изписаха и ни викат след месец на контролен преглед. Тогава ще се реши дали и кога ще има кататеризация  а операциите зависят от наддваването и на килограми. Първата между 3-6 месеца а втората между 1-2 годинки. Сега се борим с изкуственото мляко (мен ми спряха кърмата още в Русе, когато изпратиха бебето в София Sad ) и със заспиването над биберона;))
И аз стискам палци на всички дечица и техните родители. Не очаквах че има толкова много подобни случаи. Бог да е със всички нас и с лекарите които могат да спасят децата ни.

# 22
  • Мнения: 252
Елида, хубаво е , че  сте си в  къщи. Дано сега  бебка папка  добре  и си почива хубаво, за да насъбере силички за операцията!!!
Моята Софи и тя много спеше първите  месеци и станахме  и двете  специалисти по ядене  в  заспало състояние  Wink
Пази много малката душичка да  не настине или прихване  някой вирус  ...

Поздрави и стискаме  палци за  бебка  Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 62
здравейте отново
искам само да споделя, че другия понеделник ни предстои операцията, която очаквахме още от поставянето на диагнозата и много ме е страх от изхода.
надявам се, че всичко ще е наред, но колкото повече наближава момента толкова повече изпадам в паника.

# 24
  • Мнения: 408
Здравей mama vania Христос  Воскресе! Знам че в момента много се притесняваш и страхуваш и каквото и да ти кажа няма да те успокои, просто искам да ти дам един съвет. Ние преживяхме две операции и най важното е да вярваш със сърцето си че операцията ще мине успешно и детето ще тръгне към оправане освен това вярвай и на професионализма на лекарите и сестрите. Ти трябва да си човека който да бъде силен и не си позволявай да се отчайваш и да изпадаш в паника това няма да помогне на никого. Стискам ви палци, пожелавам ви и успех и ви прегръщам виртуално. Неможеш да си представиш какви борци са тия наши деца но и ти трябва да помогнеш. Ще чакам добри новини.

# 25
  • Мнения: 62
здравейте
някой знае ли някакъв телефон на кръвния център в софия, където трябва да дарим кръв преди операцията.

# 26
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
http://ncht.med-bg.info/contents/further_information_bg.htm
969-00-40
971-33-41
722-592

Стискам палци.

# 27
  • Мнения: 62
много благодаря

# 28
  • Мнения: 161
мама ваня,аз също ще стискам палци всичко да мине добре.

# 29
  • Мнения: 62
здравейте отново
днес вече оперираха бебчо и сега е в реанимация с отворен гръден кош вярвам и се надявам, че ще се възстанови бързо.

Общи условия

Активация на акаунт