💫 Ханде Ерчел и Керем Бюрсин 💫 "Друг човек" и "Ако обичаш силно" /Тема 25/

  • 28 173
  • 744
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 5 197
Изгледах първите три епизода, които имат бг буквички.
Въпрос: Колко епизода се очаква да е този сериал?

Сериала не е лош, но исках и се надявах Ханде да си продължи линията на жанра като "Почукай на вратата ми", защото това й беше хита и това е определено за нея и нейния стил ...

Гледайки сериали , имам чувството, че донякъде гледам Еркюл Поаро, от заплетено по-заплетено става , разликата е, че тук май няма да има хепи енд.
Първо - що за фантази и измислица, един човек да е две отделни личности и само единия помни, а другия не, и се появява когато си реши първата личност и когато му кефне. Лечение - няма! Пълна измишльотина.. и как така не е луд, а е умен и никой не може да го разкрие... боже боже..

Все още недоумявам защо тя и Керем са се разделили при положение, че бяха един за друг, но може би никога няма да разберем.
Дано не са се намразили достатъчно, за да можем все пак да видим още някакви бъдещи проекти на тях двамата.

Тяхната сценаристка, Айшето , пише ли изобщо още сериали или и тя приключи кариера?
Очаква се епизодите да са около 20. Но това са само предположения. Така се говореше в началото. Всичко зависи от рейтингите, продажбите и договорките на продуцентите с канала.

Мисля, че на Ханде не й трябва в момента ромком. Може и там да й е силата, но със сигурност има нужда от разнообразие в кариерата си.

Състоянието на Кенан си има наименование. Оставям линк, ако имаш желание да прочетеш.
https://lechenie.bg/disotsiativno-lichnostno-razstroysto

И аз така. Какво да се прави. Satisfied

Айше е писала сценарии на още два сериала след "Почукай на вратата ми". Това са "Senden Daha Güzel" и "Ruhun Duymaz".

Съжалявам , че съм се натрапила във Вашата темичка и затова и никой не ме отрази и не ми отговори . Ще продължавам да следя и да чета анонимно какво пишете , защото намирам отговори в постовете Ви , които пишете , но явно не са добре дошли новите членове . Съжалявам , че съм Ви нарушила спокойствието Simple Smile ще си държа мислите в себе си и сама ще си анализирам сериала Simple Smile
Мислех , че сте същите от Почукай на вратата ми и се получаваше страхотна дискусия , но явно сте ме забравили и така Simple Smile
Не си ни нарушила спокойствието, разбира се. Малко са бавни другите Satisfied и само аз се наемам да отговарям на питанките.
Спокойно може да си коментираш сериала. Relaxed

Почти сме същите, но в намален състав. Най-симпатичните останахме. Satisfied

Последна редакция: пт, 06 окт 2023, 18:42 от midnight__sun

# 541
  • София
  • Мнения: 2 646
Хафса се е върнала от ваканцията. Smiley



https://twitter.com/FrizbiTv/status/1709991706827821562
Присвийте очи, докато гледате.🍷Stuck Out Tongue Closed Eyes



Последна редакция: пт, 06 окт 2023, 19:20 от Dilemi

# 542
  • Мнения: 10 525
Пеперудке, същите сме ( само БРО и Налбантова липсват от основния състав Sunglasses).
Не се сърди, отговаряме при първа възможност и при налична и достоверна информация. Никой не ти отговори за епизодите, защото никой не знае на 100 % колко ще са. Всичко зависи от резултатите на Дизилах Wink Stuck Out Tongue Winking Eye Ако рейтингът е под 3 - сме чао, по-бързата процедура. Ако се вдигне много - може пък да го разтягат с глупости....
Мислех , че сте същите от Почукай на вратата ми и се получаваше страхотна дискусия , но явно сте ме забравили и така Simple Smile
И малко да похейтя Керем Stuck Out Tongue Winking Eye, защото според мен не постъпиха лоялно към Емили.

Нито той, нито от Lab34 Productions, нито от Braveborn.... абсолютно никой ... даже не я спомена, а тя присъства в голяма част от рекламата.
Дори не я поканиха на събитието вчера ( сякаш ще вземе от славата на Керем)..... Тъпа постъпка...

Не може да пускаш сторитата на Токио, Гюнфер и приятелчета, а основният ти партньор в рекламата все едно не съществува ... поне от куртоазия трябваше да и сподели сторито или да я тагне

Последна редакция: пт, 06 окт 2023, 19:39 от mi_si

# 543
  • Мнения: 4 839
Мислех , че сте същите от Почукай на вратата ми и се получаваше страхотна дискусия , но явно сте ме забравили и така Simple Smile

Пеперудка, същите сме. Помним те. Но, ако този твой коментар снощи е твоята представа за приятна дискусия, то тя тотално се разминава с моята представа.

Вече човек и да подмине културно явно не може... 🤷‍♀️

Присвийте очи, докато гледате.🍷Stuck Out Tongue Closed Eyes




Scream Страхотно е!

# 544
  • Мнения: 3 433
midnight__sun Благодаря за дългия коментар и отговор от теб. Simple Smile
Относно Дисоциативно личностно разстройство , прочетох и честно казано понеже се интересувам от паранормални неща и отвъден живот, доста ми напомня за случаи, в които в едно тяло са обитавани 2 или 3 души, които на различна възраст се разменят. Примерно до тийн годините е една душа, после идва втората до към средна възраст и вече след това е трета душа или каквато сделка сключат душите на онзи свят, преди да дойдат тук Simple Smile Звучи доста интересно и това става с цел, всяка душа да научи точно конкретно нещо и за нея не е необходим цял човешки един живот, за да си изпълни целта, но за съответния индивид и съответното тяло е много объркващо и депресиращо, защото всяка душа си има нейн отпечатък, мисли, история, съвест, чувства, спомени, разбирания,мъдрости и всичко останало и съответно в един момент човек става много объркан и неадекватен. 
Не казвам, че едното и другото имат общо, най-вероятно са две различни неща, просто като четох какво е това разстройство се сетих за това и го споделям с Вас, в случай че на някой му е интересно, разбира се. Simple Smile
Въпреки това, аз все още оставам твърдо зад мнението си, че сериала малко на фантастика го дава с Кенан/Доан. Много неща отговарят на описанието , но за мен не е логично само едната личност да помни всичко, а другата абсолютно нищо.  Едната половина да издевателства над другата и при положение, че знае че две личности са в едно тяло, да желае да страда другата личност? Трябва да си тотален мазохист.., за да си причиниш болка на самия себе си, за да си начешеш егото да нараниш другата твоя личност, която не обича поради незнайно какви причини..И какво печели от цялата работа?! Поне полза да имаше..  Все пак Кенан нищо не му е сторил, напротив, само добрини е направил - пари, коли, жени, партита, всичко си има човека. Колкото се облагодетелства той, толкова и Доан и наистина не разбирам какъв му е проблема!

Относно другият ти коментар , а именно за Айше , че е писала сценарии на още два сериала след "Почукай на вратата ми". Това са "Senden Daha Güzel" и "Ruhun Duymaz". Радвам се, че и двата имат бг буквички и ще се възползвам да ги гледам, благодаря и на прекрасните преводачки за положеният труд, които и да са те ! Simple Smile))
Благодаря ти още веднъж, не знам как съм ги изпуснала тези сериалчета на Айше! Надявам се, че също са забавни, тъй като много съм се затъжила за такъв тип сериали и много искам да гледам Simple SmileПредполагам, че ще ми хареса и ако е така, ще търся съответната тема на тези сериали, да чета мнения Innocent

Все пак ако някой от Вас се сеща и за сериал, който наистина да се смееш със сълзи, ще се радвам да ми препоръча!

Относно епизодите , явно в Турция вярно си е практика да не обявяват даден сериал колко епизода е, а се водят по рейтингите и в движение мислят сценария и снимат. Не ми се мисли обаче колко пришпорващо и депресивно е това . Не е за всеки актьорското изкуство явно.. Flushed


Микиполи , не се притеснявай, не смятам това за дискусия, просто имам навика докато съм афектирана да действам и пиша и говоря Simple Smile)) После ми минава и по-адекватно мисля и разсъждавам относно сериали/книги/теми или каквото и да е било друго.


Радвам се, че все пак някой от Вас ме помнят, въпреки че минаха може би 2 години?

# 545
  • Мнения: 10 525

Малко инфо:
Instagram — 10M views
Tiktok — 11.1M views
Youtube — 3.3M views  
Twitter — 1M+ views and trending worldwide with more than 450k tweets
Общо: 25.5M + views

Wink

ДЧ



# 546
  • София
  • Мнения: 13 726
Пеперудке, не си забравена. Помня те много добре, но в момента не съм от най-активните и съм пропуснала твоят пост. Не се сърди, пиши си все някой ще ти отговори.     

Умеят комшиите да си рекламират страната. Гледам местата, на които е правен рекламният клип и да му се прииска на човек да ги посети. Аз съм била на почти всички дестинации. Посетих Кападокия, но не се престраших да се кача на балон. Но пък разгледах тези невероятни меки вулканични скали, оформени като кули.  Посетих Асос, един много древен град, в който великият Аристотел отваря академия, в която се е обучавал дори самият Александър Македонски. Успях да посетя и античният Троя. Разгледах с огромен интерес и Ефес  един от най-важните и древни гръцки градове в Мала Азия, днес в Турция. Славата на Ефес се дължи в голяма степен на местния култ към източната богиня на плодородието Артемида, в чест на която е издигнат  храмът на Артемида, превърнал се в едно от седемте чудеса на античния свят. В близост до Ефес, на 7 километра от Селчук в Турция, се намира къщата на Богородица. Сгушена в планината тя става последният пристан на майката на Иисус Христос, до нейното успение.
 Мога да се похваля, че почти няма място което да не съм посетила в Турция. И сега, когато гледам снимки от тези места, ми изплуват невероятни спомени. Голяма красота. Керем е избран много сполучливо, като лице на турските аеролинии. С този рекламен филм съм убедена, че ще успеят да привлекат още много любители от цял свят, които ще искат да ги посетят.




# 547
  • Мнения: 2 497
С този рекламен филм съм убедена, че ще успеят да привлекат още много любители от цял свят, които ще искат да ги посетят.

А! Блага вест написа думата, която ми се губи цял ден. Точно рекламен филм. Не е просто реклама за мен и да, Керем е много подходящо лице за нея. Много добре представена комбинация между авиолинията и красотите на Турция. Много ми хареса. И операторската работа и подбраните кадри и места за снимки. Личи си, че е много мащабен проект.

Обаче фактът, че наистина никъде не е отбелязана пратньорката му от рекламата е малко необяснимо за мен.

Бътерфлайче, аз за съжаление не мога да отговоря на нито един от коментарите ти, защото мненията ни се разминават страшно много по всички въпроси.
Не смятам Бурак за голямо недоразумение, ужасеен, грозен актьор, нито го виждам като мръсно, черно петно до Ханде. Напротив. Харесвам го като актьор, смятам, че се справя чудесно с ролята си и стои добре до Ханде.
Не смятам и че жанрът, в който се снима Ханде е неподходящ и че летен ромком е по-добрият избор.
Заболяването, с което ни представят главния герой също е реално и проявленията са точно такива, каквито ги представят в сериала.
За мое най-голямо съжаление не съм писала в темата по време на сериала и не познавам потребителите от тогава.

# 548
  • София
  • Мнения: 13 726
Реклама на Turkish Airlines, започваща от Керем Бюрсин:
Instagram: 9,4 милиона гледания
Tiktok: 10 милиона гледания
YouTube: 3 милиона гледания
Twitter: 1 милион гледания + 450K туитове и тенденции в световен мащаб




# 549
  • Мнения: 314

С любов и гордост!
Професионално!
Керем Бурсин!

Друг човек
Опит да подредя мисли и усещания...

"- Във всеки има и някой съвсем различен човек.
 - Никой не е щастлив да бъде само себе си.
......
 - Хората създават нова самоличност от страховете си и вярват в нея.
......
 - Никой не е такъв, какъвто изглежда."

Почти във всяка серия ни напомнят, че зад уникалното си "аз", ние имаме много и различни лица. Много лица, които равняваме спрямо морала си, за да заявим една стабилна, устойчива личност. Колко от хората, които се държат различно от собствените ни разбирания за нормалност или са достатъчно освободени да ни покажат наивното дете, забавния фантазьор, или невъзможния идеалист в себе си, ние смятаме за леко чалнати или напълно луди?  В този сериал няма да видим само чудатите, предизвикващи усмивка лица, а и онези - грозните. Онези, които искаме да скрием - неприлични, срамни, родени от комплекси и срахове.

Убийството на "най добрия човек, филантроп и благодетел" разкри  страшното лице на гнусен насилник.
Един собственик на мина, купил с кървави пари екранно време, "инцидентно" показа престъпно безхаберие и вулгарна надменност.
Бащи, готови на всичко за децата и семейството си  действат неетично и противозаконно. "Това беше толкова отдавна.", или "Такова бе лечението.", не оправдава. Престъпленията нямат давност.
Една жена и майка, наравно виновна с мъжа си, безогледно го убеждава да е на страната на силата, защото: "Съвестта е тъмна пещера, в която се крият страхливците."  Екрем е разкъсван от угризения, желание да се противопостави на изнудвачите и страх за децата си. Болка и страх за Тахир, който лесно може да потъне в тъмното. Синът, който му напомня за грешките от миналото и който е принуден да защити с цената на нови грешки. Болка и страх за Лейля, която устоявайки на професионални предизвикателства е също толкова застрашена.
Наивникът в мен се надява съвестта да е светлината, сочеща правия път(след като се измъкне от багажника на Кенан☺).

На фона на многоликото ни съществуване се противопоставя едно реално заболяване - дисоциативно разтройство на идентичността.
Да разделиш съзнанието си на части, за да не се взриви и разпадне.
В началото за кратко мислех, че "първородното" съзнание е на Доан, който за да избяга от ада на преживяното създава Кенан. По принцип Кенан и Доан не трябва да знаят един за друг. Но Кенан е публична личност и при съвременните технологии Доан може да научи много за него - навици, поведение, приятели, работен график. Има и услужлив помощник - Идрис.
Съчувствам на Доан и разбирам нестихващия гняв и желанието му за мъст. Претенциите за собственост на тялото, което споделя с Кенан, ми приличат на силна детска ревност. Тук смътно се прокрадва мисълта, че детето е родено Кенан. Ужасните преживявания, психическите травми и безсилието да се бори със злото създават "героя" Доан.
Все още в размисъл чие съзнание е първото, стигам до разговора между Туран и психоложката. Смут и неопределена тревожност се загнездват в мен.
От прочетеното знам, че лечението е трудно, бавно и може да продължи цял живот. Основава се психотерапия. Лекарства слабо повлияват болестта. Шегуват се, че е като обезвреждане на мина - с неизвестни продължителност и резултат. Мисля, че идеята е всяка личност да узнае и приеме съществуването на останалите, за да се намали тревогата от загуба на памет, несъответствие между дни и часове и физически неразположения. 
Доан е агресивно, затворено, невярващо никому, живеещо в болката си дете. Трудно дете.
Тук целенасочено е работено за обезличаване на съзнанието му. Осъзнавам че безпокойството ми идва от въпросите : Кой решава коя личност да живее? Родителите? Бащата? Лекарят? Етично ли е? Професионално ли е? Прилича ми на убийство.

Във втора серия вече знам, че до палежа имаме едно единствено съзнание - на детето Доан.
"Ти си онова...болното момче...говореше странни неща..."
И тук идва чудовищно предположение: Кенан не е деление на Доановото съзнание. Кенан не е бягството на Доан в един по добър свят. Кенан е изкуствено създаден - психоексперимент. Да моделираш дете по желание. Да замениш онова трудно, непонятно, неконтактно дете с отговорно, грижовно, обичливо.
В 4-та серия се убеждавам, че е точно така и съм потресена.
"Вие го унищожихте. Създадохте някакъв Кенан."
И съм гневна. И разбирам толкова добре Доан. Гнева, че са отнели тялото му. Че са го дали на друг. Колкото повече влиза в живота на Кенан, толкова повече ще осъзнава всичко от което е бил лишен. Ще става по гневен. Ще вини всички, че са имали възможността да живеят собствените си животи. Ще иска Кенан да почувства всяка болка, всяка гавра, всеки стрес, всяка загуба. Ще взима все повече власт над тялото му, ума му, усещанията му.
Мината се взриви!

Може би 5-та серия коренно ще обърне мислите ми, но ми харесва...да ме изненадват и провокират.

Какъвто, и който и да е Кенан, аз много харесвам взаимоотношенията в семейството му. Изключителна игра и на тримата актьори и най затрогващите сцени между майка и син.

С опасение, че съм досадила, ви пожелавам: Спокойна и лека нощ, прекрасни момичета!

# 550
  • Мнения: 1 249


Почти във всяка серия ни напомнят, че зад уникалното си "аз", ние имаме много и различни лица. Много лица, които равняваме спрямо морала си, за да заявим една стабилна, устойчива личност. Колко от хората, които се държат различно от собствените ни разбирания за нормалност или са достатъчно освободени да ни покажат наивното дете, забавния фантазьор, или невъзможния идеалист в себе си, ние смятаме за леко чалнати или напълно луди?  В този сериал няма да видим само чудатите, предизвикващи усмивка лица, а и онези - грозните. Онези, които искаме да скрием - неприлични, срамни, родени от комплекси и срахове.

Убийството на "най добрия човек, филантроп и благодетел" разкри  страшното лице на гнусен насилник.
Един собственик на мина, купил с кървави пари екранно време, "инцидентно" показа престъпно безхаберие и вулгарна надменност.
Бащи, готови на всичко за децата и семейството си  действат неетично и противозаконно. "Това беше толкова отдавна.", или "Такова бе лечението.", не оправдава. Престъпленията нямат давност.
Една жена и майка, наравно виновна с мъжа си, безогледно го убеждава да е на страната на силата, защото: "Съвестта е тъмна пещера, в която се крият страхливците."  Екрем е разкъсван от угризения, желание да се противопостави на изнудвачите и страх за децата си. Болка и страх за Тахир, който лесно може да потъне в тъмното. Синът, който му напомня за грешките от миналото и който е принуден да защити с цената на нови грешки. Болка и страх за Лейля, която устоявайки на професионални предизвикателства е също толкова застрашена.
Наивникът в мен се надява съвестта да е светлината, сочеща правия път(след като се измъкне от багажника на Кенан☺).

На фона на многоликото ни съществуване се противопоставя едно реално заболяване - дисоциативно разтройство на идентичността.
Да разделиш съзнанието си на части, за да не се взриви и разпадне.
В началото за кратко мислех, че "първородното" съзнание е на Доан, който за да избяга от ада на преживяното създава Кенан. По принцип Кенан и Доан не трябва да знаят един за друг. Но Кенан е публична личност и при съвременните технологии Доан може да научи много за него - навици, поведение, приятели, работен график. Има и услужлив помощник - Идрис.
Съчувствам на Доан и разбирам нестихващия гняв и желанието му за мъст. Претенциите за собственост на тялото, което споделя с Кенан, ми приличат на силна детска ревност. Тук смътно се прокрадва мисълта, че детето е родено Кенан. Ужасните преживявания, психическите травми и безсилието да се бори със злото създават "героя" Доан.
Все още в размисъл чие съзнание е първото, стигам до разговора между Туран и психоложката. Смут и неопределена тревожност се загнездват в мен.
От прочетеното знам, че лечението е трудно, бавно и може да продължи цял живот. Основава се психотерапия. Лекарства слабо повлияват болестта. Шегуват се, че е като обезвреждане на мина - с неизвестни продължителност и резултат. Мисля, че идеята е всяка личност да узнае и приеме съществуването на останалите, за да се намали тревогата от загуба на памет, несъответствие между дни и часове и физически неразположения. 
Доан е агресивно, затворено, невярващо никому, живеещо в болката си дете. Трудно дете.
Тук целенасочено е работено за обезличаване на съзнанието му. Осъзнавам че безпокойството ми идва от въпросите : Кой решава коя личност да живее? Родителите? Бащата? Лекарят? Етично ли е? Професионално ли е? Прилича ми на убийство.

Във втора серия вече знам, че до палежа имаме едно единствено съзнание - на детето Доан.
"Ти си онова...болното момче...говореше странни неща..."
И тук идва чудовищно предположение: Кенан не е деление на Доановото съзнание. Кенан не е бягството на Доан в един по добър свят. Кенан е изкуствено създаден - психоексперимент. Да моделираш дете по желание. Да замениш онова трудно, непонятно, неконтактно дете с отговорно, грижовно, обичливо.
В 4-та серия се убеждавам, че е точно така и съм потресена.
"Вие го унищожихте. Създадохте някакъв Кенан."
И съм гневна. И разбирам толкова добре Доан. Гнева, че са отнели тялото му. Че са го дали на друг. Колкото повече влиза в живота на Кенан, толкова повече ще осъзнава всичко от което е бил лишен. Ще става по гневен. Ще вини всички, че са имали възможността да живеят собствените си животи. Ще иска Кенан да почувства всяка болка, всяка гавра, всеки стрес, всяка загуба. Ще взима все повече власт над тялото му, ума му, усещанията му.
Мината се взриви!

Може би 5-та серия коренно ще обърне мислите ми, но ми харесва...да ме изненадват и провокират.

Какъвто, и който и да е Кенан, аз много харесвам взаимоотношенията в семейството му. Изключителна игра и на тримата актьори и най затрогващите сцени между майка и син.

С опасение, че съм досадила, ви пожелавам: Спокойна и лека нощ, прекрасни момичета!

        Нещо в този род щях да пиша и аз... Много дълбок и смислен коментар, който заявява една друга гледна точка, един друг зрителен ъгъл... Колкото повече интерпретации има едно художествено произведение, колкото повече пластове се разкриват в него, толкова по-стойностно е то, води до различни размисли за индивида, личността и света, в който живеем - разнолик, странен, чудат, неприемлив, нереален на моменти, но случващ се така или иначе... Колкото и да отричаме злото и лошото, примерно Доан, и да искаме около нас да стоят хора само като Кенан, колкото и да не ни се нрави, че има хора с тъмно подсъзнание и злобни мисли, които понякога искат да ни "превземат" и обезличат морално, всичко това съществува и е неразривна част от света около нас... За жалост... Вечната борба между доброто и злото винаги е съществувала, както и размяната на "надмощие" на двете сили, които по дефолт битуват във всеки един... Кое ще провокира доброто или злото у всеки, или с други думи, кога ще се прояви Доан или Кенан, е наистина интересно... Затова аз поздравявам създателите на този сериал, защото, според мен, има много други пластове, които, ако гледаме само на повърхността, няма да открием... А що се отнася до Бурак, момичетата тук сигурно помнят как аз лично не му бях върл фен от предишните му изяви... Но точно в този сериал не мога да отрека, че се справя добре с ролята си, отива му да играе Кенан, макар че за мен е плашещ, когато заиграе като Доан... Но щом успява да се превъплъти и в двете роли и да носи нужния заряд, значи добре си върши работата...

# 551
  • Мнения: 10 525
Flowers Hibiscus Добро утро, прекрасни момичета! Flowers Hibiscus

Пожелавам ви един свеж, усмихнат и изпълнен с положителни емоции ден Simple Smile


Gift Heart

# 552
  • Мнения: 4 683
Добро утро момичета!
Прекрасни почивни дни ви пожелавам.
Една уникална и чудесна двойка. Липсват ми.


Малката принцеса май е в Париж с мама и татко в Дисниленд.


Ново от Мелиса, Башак, Ситаре, Елчин и Мая
 

 

 

 

Мая май е в била у нас , но къде точно? Ако някой има по точна информация нека сподели. Благодаря предварително.
 

Ето ги тях  Ханде и партньора й Бурак.
 

 

Последна редакция: сб, 07 окт 2023, 07:50 от azisiq

# 553
  • София
  • Мнения: 2 646
Здравейте! Flowers Hibiscus

Nature Sparkles
Вчера бях умен, затова исках да променя света. Днес съм мъдър, така че променям себе си.”
Мевляна Джеляледдин Руми











Лек и спокоен ден ви желая! Smile

# 554
  • Мнения: 862
Flowers Herb Добро утро!
Още скитам по морето... Тази година слънцето, морето и есента са с нас!


Да отданем заслужено място и на Емили, щото от Хафса ми писна...


И недолюбвания Бурак Дениз...уникален в ДЧ, можещ и играещ със сърце...


Е..., не може без Ханде!


Сюжета на ДЧ, няма да коментирам и предпоставям, предполагам оставила съм се на магията на киното!
Слънчев ден от мен момичета! Revolving Hearts

Общи условия

Активация на акаунт