Проблеми с бъбреците и пикочните пътища - 5

  • 33 637
  • 316
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 430
Имам да се оплаквам.  Sad
Днес за втори път ни отмениха операцията за отстраняване на трета сливица. Върнаха ни буквално от входа на операционната, защото в седимента на урината имало единични бактерии. Всички останали изследвания (какво ли не и правиха заради операцията) бяха отлични. Опитах да обясня на педиатърката (задължително трябваше да се консултираме с педиатър преди операцията), че това не е проблем, детето няма урологични проблеми, следи се редовно от специалист.... Да, ама не! Според нея има пиелонефрит!  #Crazy Подивях! От толкова време се мъчи детето с тая пуста сливица, едва я удържах 3 седмици здрава и .... Лекарите от УНГ не посмяха да направят операцията, а и дефакто становището на педиатърката им върза ръцете.
Прибрахме си вкъщи. УНГ докторите казаха да дадем още една урина + стерилна и ако всичко е ОК, в петък ще направим още един опит, трети подред! До тогава ще важат и кръвните изследвания, че ги взехме с много голям зор, и двете и ръчички са със спукани вени.
Та, прибрахме се вкъщи, измихме си ..подробностите и взехме урина и айде пак до лабораторията. обадих се преди малко, че нямам търпение вече и ме хвърлиха в музиката - всики в норма, НО в седимента има калциеви оксалати (демек, песъчинки), единични еритроцити и единични левкоцити. Айде левкоцитите и еритроцитите са горе-долу нормални, все пак са единични, но оксалатите.... Ужас! Само това не ни се беше случвало. Чета из нет-а и настръхвам. Ако имате опит, инфо.. моля споделете, че забравих за третата сливица от притеснение.
(За протокола: От миналата година, лятото, всичките и урини са ОК. Не знам защо и как, дали хомеопатията помогна, или детето израстна проблема, но бактериите изчезнаха.)
А милото ми паяче подхърква нощем, диша с отворена уста, от зор да диша долната челюст си издава напред.... Нямам сили вече.  Cry

# 106
  • 42.016399,23.101179
  • Мнения: 259
Bory_V чак сега видях че и ти си от Благоевград. Коя е тая "вещата докторка", да не би случайно да е нашата, или повечето педита в Благоевград си приличат. #Cussing out
От Дафкова аз имам добри впечатления, може да не е добра в нефрологията, но поне нещо разбира и знае към кого да те насочи и какви изследвания да ти пусне.
mumi съжалявам, не ви е вървяло днес. Нямам никаква представа какви са тези оксалати. Пусни ако трябва още една урина. newsm78 Дано до петък всичко е о.к.

# 107
Здравейте мамчета, и ние сме със ВУР 2-ра степен в дясно. В момента се лекуваме след пиелонефрита...и след още 3 месеца би трябвало да направим втората снимка за да се види тогава за операция ли сме или не (дай Боже всичко да е наред). Говоря за сина си - той е на 6 месеца  в момента.
Искам да ви питам дали има друг начин освен микционната цисторгафия да се види какво е положението?
Тази снимка ми се стори ужасна...а и незнам с това облъчване...
Ние влезнахме в болница без да съм подготвена, без да имам време да попрочета малко...
И друго искам да ви питам: Как минават прегледите при Буева? Хубав ли и е ехоргафа? Защото в детската нефрология беше ужасен...(нали покрай бремеността ми се нагледах и аз на ехографи)...
Стискам палци на всички на които им предстои влизане в болница.
Някой в предните теми беше дал линк към болница "Малинов" (ако не се бъркам) където преглеждал и Ченачев...там дали не е възможно да се направи операция ако е толкова зле в Пирогов?
Много се радвам за Ели и нейното слънце, стискам палци да се прибират утре!!!
Лека вечер!

# 108
Оооох, забравих да ви питам...знаете ли случай при който се е разминала операцията...за сега поне аз не попадам на такива..от което ми настръхва косата

# 109
  • Благоевград
  • Мнения: 331
Bory_V чак сега видях че и ти си от Благоевград. Коя е тая "вещата докторка", да не би случайно да е нашата, или повечето педита в Благоевград си приличат. #Cussing out
От Дафкова аз имам добри впечатления, може да не е добра в нефрологията, но поне нещо разбира и знае към кого да те насочи и какви изследвания да ти пусне.
mumi съжалявам, не ви е вървяло днес. Нямам никаква представа какви са тези оксалати. Пусни ако трябва още една урина. newsm78 Дано до петък всичко е о.к.
Марси, става въпрос точно за д-р Дафкова. Точно тя нито ни гледа на ехографа, който е в стаята й /явно толкова и ще види, де/; нито ни прати на специалист, а само ни пускаше направления за стерилна урина. Мили мами с подобни проблеми, стойте далече от тази жена. Вие при кой доктор консултиране урологичните проблеми?
Някой може ли да сподели какво представлява изследването с ядрено-магнитния резонанс и от каква възраст се прави? В епикризата ни пише след една година нова цветна снимка и хич не ми се иска отново да го облъчвам детето.

# 110
  • 42.016399,23.101179
  • Мнения: 259
Bory_V нашето педи е Бекярова и доста ни мота докато не си призна че е нямала други такива проблеми и ни даде направление за специалист. Според Лилова бактериите си ги развъждаме поради неправилно лечение в началото, което е довело до хроничен пиелонефрит.
А за Дафкова наистина съм изненадана от това което пишеш, на нас си ни е казвала че няма смисъл тя да ни гледа, а да си заминаваме за София или да чакаме Лилова да дойде.
За ядрено-магнитния резонанс няма ограничение във възраста. В една по стара тема имаше подробности за него. Ще се опитам да го намеря и ще ти пиша.

# 111
  • 42.016399,23.101179
  • Мнения: 259
намерих го http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=85824.msg1922825#msg1922825
ей тука е писано много за ядрено-магнитния резонанс. Laughing

# 112
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Аз ако може да задам един тъп въпрос? Да не би случайно ЯМР и венозната урография да са едно и също нещо? Защото надникнах в старата тема където Иветунка е описала изследването с ЯМР и описанието е точно като това за венозната урография. При нея също вкараха контрастно вещество през абокат във вените и след това направиха няколко снимки. Дали е същото?

# 113
  • София
  • Мнения: 120
Мartisun, въпроса не е тъп, но изследванията са коренно различни.

А ние сега се връщаме от разходка до педиатрията, където след 40 минути висене на опашка, ни казаха че номерцата за Буева са свършили.  Shocked Веднага и се обадих и ще ходим в частния кабинет следобед. А тия кошмари с номерцата направо ме изкарват извън нерви. Затова ли плащаме здравни осигуровки?! Close Twisted Evil

# 114
  • Благоевград
  • Мнения: 331
Аз ако може да задам един тъп въпрос? Да не би случайно ЯМР и венозната урография да са едно и също нещо? Защото надникнах в старата тема където Иветунка е описала изследването с ЯМР и описанието е точно като това за венозната урография. При нея също вкараха контрастно вещество през абокат във вените и след това направиха няколко снимки. Дали е същото?
Точно в темата на Иветунка и аз прочетохза ЯМР. Не е едно и също с урографията, но разбрах, че с него можеш да получиш същите резултати абсолютно безвредно. Притеснява ме само, че ги вкървали в някаква тръба и стояли там около половин час. При нас може би трябва с упойка, а и се чакало доста с направление или се плащало около 200 лева.
Marci, благодаря за темата сега ще я погледна.

# 115
  • Мнения: 1 058
Надя и ние днес след обяд сме при Буева от 17 часа.
Днес ни излезна новата стерилна урина и е без бактерии. Това е третата подред и дано и занапред да са ни чисти.

# 116
  • София
  • Мнения: 120
Ради, за малко сме се разминали при Буева. Ние си тръгнахме към 16,45 от кабинета. А разликата във вниманиетое коренно различна. Прегледа Теди много обстойно на ехографа. Измери големината на бъбреците и те са нормални. Той като по поръчка се изпишка точно преди да влезем в кабинета и количеството остатъчна урина не беше много. Та тя предполага че става въпрос по-скоро за не добре развита мускулатура, а не за стеноза. Което естествено ме успокои много. Сега в понеделник ще занеса урина в болницата за изследване и ако е чиста, ще севидим с Буева чак през април за контролен преглед. А през следващите 6 месеца ще правим контролни изследвания на урината след като 2 дни сме правили бани със смрадлика.
Дано всички дечица се оправят бързо и безпроблемно!

# 117
  • Мнения: 5 532
Момичета, трябва ли да се запази час предварително за преглед при Буева в частния и кабинет? И аз май ще се наканя да заведа Мария при нея.

# 118
  • Мнения: 430
Меричери, обади и се предварително. Тя ще ти даде някакъв час, но ние досега винаги сме висяли поне по 30 минути.

# 119
  • Мнения: 814
Eли още не е писала как е минала операцията на Вики, в момента не й е до това, но се моля  да е успешна, Вики бързо да се възстанови и лошото вече да е минало newsm17.
Моля се и за всички болни дечица - лошото да минава и отминава  newsm17!
Много сили и издръжливост на родителите им!

Общи условия

Активация на акаунт