Проблеми с бъбреците и пикочните пътища - 5

  • 33 598
  • 316
  •   1
Отговори
# 255
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
krassymam, радвам се че всичко е минало и вече сте си в къщи. Стискам палци да се възстановите бързо.

# 256
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
краси браво! дано забравите за пробелмите

# 257
  • Мнения: 186
krassymam, добре дошли!   bouquet

# 258
  • Мнения: 1 058
krassymam радвам се , че нещата при вас вървят добре. Пожелавам ви много здраве.
Като му правиха на Вики микционната му вкараха протеус. Направи и втори пиелонефрит, но пък снимката дава информация дали има ВУР. Аз въобще не бях наясно и не съм си мислила да отказвам. А иначе много го измъчиха, падна му катетъра, едвам я направиха. Много е гадно, но като се налага какво да се прави.

# 259
  • Мнения: 390
krassymam, радвам се че всичко е минало и вече сте си в къщи. Стискам палци да се възстановите бързо.

Исках да честитя Баба Марта на всички тук, съжалявам че на патерици, много, много здраве и пак здраве!

Да за съжаление май единствено чрез микционната се доказва рефлукс, което все пак е причината за задръжка и бактерии. Мислите ли че след като е доказан при нас рефлуксът /който така и не се разбра коя степен е/ е нужно да се съгласявам да повтарят микционната за да уточнят степента  newsm78 Има ли вероятност да е намалял или не, най-много да се е увеличил? Не ми се иска да подлагам детето ми на тези мъки отново, ако не е толкова наложително.

# 260
  • Мнения: 5
krassymam добре дошли, и бързо възстановяване.дано всичко е наред и занапред.и ние влизаме другата седмица и се надавям да мине всичко добре.
успех на вас Simple Smile

# 261
  • Мнения: 390
petya успех и на вас! Надявам се всичко да приключи бързо и да се отървете от проблемите Praynig. А на теб пожелавам да си много силна и да стискаш зъби.

# 262
  • Мнения: 1 058
Честит 8ми март!

# 263
# 264
  • София
  • Мнения: 219
здравейте мами, след 1 седмичен престой в пирогов и нас ни изписаха. Нправиха ни две снимки венозна и цистография. Оказа се че дъщеря ми има лекостепенна дилатация (разширение) на двата уретера, но според лекарите това е предизвикано от съдова импресия и не трябва оперативна намеса. Само че си мъкнем ешерихия колите вече 4-5 месеца. Подочух че по-ефективно  е ако терапията се провежда с комбинация от антибиотици, а не само с един антибиотик. Моля аконякой има информация или мнение по въпроса да сподели.

# 265
  • Мнения: 1 802
EVVA, радвам се, че сте си в къщи. Знам какво е да си в Пирогов  Simple Smile За тази комбинация от АБ не съм чувала. Но щом става въпрос за АБ по- добре не комбинирай! Това си е мое мнение... Макар че, Виктория са я лекували със 2 Аб-ка по време на 1-я пиелонефрит. Единия венозно, другия мускулно. Но, тогава тя беше много зле, със много висока Т, обезводнена, посиняла... и т.н.
И явно така се е налагало!

И аз да се оплача отново... Изследванията на Викито съвсем не са хубави. Дори смея да твърдя, че са много по-лоши от преди операцията. Масово левкоцити, доста кръв и бактерия pseudomonas aeruginosa над 10^5. Това си е вътреболнична бактерия от Пирогов, с която са почерпили и Викито... Знам това, защото и други дечица я имаха след изписването си от Пирогов. А Виктория като я изписваха, д-р Ангелова (педиатърката) каза, че в момента урината и е стерилна! В което аз много се съмнявах, защото не съм виждала изследванията. Лошото е, че бактерията е доста упорита и от антибиограмата се вижда, че е чувствителна само на венозни Аб-ци. Амикацин идва малко слаб за нея, най-добрия вариант е пиперацилин - за който ми казаха, че е доста силен и има много странични ефекти и трябва да е под лекарско наблюдение докато и го поставят... Т.е. пак ще влизаме в болница!  Tired Уморих се, момичета... Няма ли да има край вече?   Tired

# 266
  • Мнения: 38
Честит празник на всички български майки  нека винаги бъдем силни весели и засмяни  УСПЕХ НА ВСИЧКИ ВЪВ ВСИЧКО  bouquet newsm51

# 267
  • Мнения: 38
МНОГО МОЛЯ МАМА ВЕСИ ОТ БУРГАС КОЯТО ИМА ДЕТЕ С ХБН ДА СЕ ОБАДИ НА ТЕЛЕФОН 056502998   ИЛИ 0899128547  А МОЖЕ И ДА ПИШИ НА   zoq_1973_01@abv.bg  ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ   

# 268
  • София
  • Мнения: 213
Здравейте мили мами честит празник, да сте весели и обичани, уважавани и желани!!!!Много сили за да издържим !!!!
На Елеонора много съжалявам че са такива новините при вас , но всичко минава и с порастването на децата и проблемите намаляват. Задръжката в бъбреците намалява с растежа . опъват се уретерите и намаляват и бактериите. Стискай зъби, всичко тече, всичко се променя.  Grinning Joy
На Ева , ние имахме Е. коли 10 на 5 и ги излекувахме с 20 дни бисептол . Питай лекуващия лекар на детето си и не решавай нищо сама.  Hug

# 269
  • Мнения: 1 802
Boiana, както се казва ''от стискане на зъби, вече зъби не ми останаха...''  Joy

Общи условия

Активация на акаунт