Борбата с рака на гърдата - духовно оцеляване, физическо преодоляване 82

  • 43 571
  • 753
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 364
И аз правих Ендопредикт. До 9% се води нисък риск. Моят е 11% и това наложи химиотерапия. Така като чета всички в Надежда действат по един начин. Ренджи и тя писа за Ендопредикт евентуално при Таушанова. Аз съм при Мила Петрова.
Мони,не др.Таушанова,а доц .Маслянков ,ми спомена нещо за някакъв тест и то ,в контекста на разговора ,да оставим или махнем гърдата.Спомена тест,а после измрънка ,че в Бг.много не го правят.Та аз реших,че сигурно  за този говори ,но има ли смисъл от него ,няман идея,на този етап не го мисля.

Последна редакция: нд, 01 окт 2023, 13:19 от renji

# 76
  • Мнения: 55
Здравейте борбени мами ! В петък направихме скенера и в понеделник сутрин ще звънна за резултата . Разбрах се с доктора да се обадя и да го каже . Искаха и туморни маркери да направи преди него и пкк . Като цяло успях и да видя какви лекарства и вливат на химиотерапията  (pardjeta , docetacsel и zercepac ) . Доктора е споменал, че е възможно да намали дозите . Но първо да види скенера.  Каквото и да значи това.  И ми направи впечатление нещо . В Уни Хоспитал бяха е писали 2б стадий . Тука са променили на 2 а . Но това е преди скенера онзи ден и преди първа вливка на химиото . И има и разлики в размера.  Там е правен мамограф а в Пловдив рентген . Искаха и диска от мамографа  . На 5 е следваща вливка ще им го занесем и него .

# 77
  • София
  • Мнения: 2 441
И аз правих Ендопредикт. До 9% се води нисък риск. Моят е 11% и това наложи химиотерапия. Така като чета всички в Надежда действат по един начин. Ренджи и тя писа за Ендопредикт евентуално при Таушанова. Аз съм при Мила Петрова.
Мони,не др.Таушанова,а доц .Маслянков ,ми спомена нещо за някакъв тест и то ,в контекста на разговора ,да оставим или махнем гърдата.Спомена тест,а после измрънка ,че в Бг.много не го правят.Та аз реших,че сигурно  за този говори ,но има ли смисъл от него ,няман идея,на този етап не го мисля.
Предполагам ти е говорил за генетичния тест, който показва имаш ли кофти гена BRCA1 и 2 май беше,  а не за Ендопредикт.

# 78
  • Мнения: 1 364
По скоро да ,за генетичния говореше.

# 79
  • Мнения: 55
Добро утро ! Сега звънях в болницата за резултатите от скенера . На тоя етап не се виждат никъде метастази из тялото . Продължаваме битката с тази медуза .  В четвъртък е на втората вливка .

# 80
  • София
  • Мнения: 6 744
Браво, Марч, страхотна новина!

# 81
  • София
  • Мнения: 2 441
Добро утро ! Сега звънях в болницата за резултатите от скенера . На тоя етап не се виждат никъде метастази из тялото . Продължаваме битката с тази медуза .  В четвъртък е на втората вливка .
Страхотно! Все така да бъде!

# 82
# 83
  • Мнения: 1 081
Дано все така успешно да върви терапията!

# 84
  • Мнения: 55
Благодаря ! Хубави новини за всички желая от сърце !

# 85
  • Мнения: 330
Здравейте,сутринта пуснах хормони и това е резултата,но аз нищо не разбирам.Даже не съм сигурна правилните ли съм пуснала.

# 86
  • Русе
  • Мнения: 7 804
И аз тези пуснках предната седмица. При теб само прогестерона се вижда, че е излязъл

# 87
  • Мнения: 330
И аз тези пуснках предната седмица. При теб само прогестерона се вижда, че е излязъл
   Ели,ами този естрадиол 73

# 88
  • Мнения: 30
Здравейте, момичета. Висок риск съм за рак на гърдата с поне 3 жени от пряката ми рода, починали и борещи се в момента с тази гад. Аз съм с фиброкистична мастопатия и утре имам часове за ехография на млечни жлези, гинеколог за оглеждане за злокачествени образувания в яйчниците и консултация с др Вълкан Иванов. Само че така ми нагласиха часовете, че Вълкан ще може да види само резултата от гинеколога, а ехографията на гърди е след часа с Иванов. И сега се чудя дали изобщо да му показвам гинекологичното изследване и дали е в неговата компетенция, защото от доколкото знам е гръден хирург. Дали той може да направи ехографията на гърди направо или ще иска да дойда с готов резултат, който да коментира? Съжалявам за обърканите въпроси, но не се сетих да изясня това докато записвах часовете, а в града ще съм само за утре и досега не съм се преглеждала в Сити.

# 89
  • Мнения: 2 676
Renoir, точно за този лекар не знам, но аз където ходих при хирурзи, всечки имаха и ехограф и ме гледаха на него. Не са ми искали предварителни изследвания.
А колкото до гинекологичните изследвания, кажи му за тях е го питай дали иска да ги види. Чувала съм много добри отзиви за този лекар, така че не се притеснявай да го питаш.
Стискам палци всичко да е наред! Flowers Four Leaf Clover

Общи условия

Активация на акаунт