Според вас, има ли изтичане на лични данни в този случай

  • 1 780
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 439
Има ли право В и К да слага бележка (без плик, а сгънат лист) на вратата, която бележка съдържа три имена, номер на партидата и адрес на титуляра на партидата?
Уточнявам, че не става въпрос за неплатени сметки, а за това, че не осигуряваме достъп до водомера, което не е така, напротив ние търсим инкасатора, а не той нас.
Закупихме имот преди две години, който имот посещаваме не повече от 10-15 пъти годишно за по ден-два и не стоим постоянно там. Откакто закупихме имота, ние търсихме инкасатора, за да засече водомера. Дойде след около два месеца. Засече го още не повече от два пъти за тези две години.
В края на юли 2023 г. инкасаторът се появи и засече водомера и на следващата седмица дойде отново да засича. Каза така ни карат да ходим. Каза също, че го карали да ходи с кварталния, да разбива вратите, за да засече водомера.
Още тогава се обадих в дружеството и попитах каква е причаната, поради която за 1 седмица ни засичат два пъти, отговориха, че няма нищо притеснително.
Сега в началото на септември заварваме на вратата /портата/сложен един лист, навярно оставен от инкасатора, в който са вписани трите имена на титуляра, номер на партидата, номер на водомера, както и пълния адрес. Няма плик, а просто сложен лист така, че цяло село може да го види. Писмото е със съдържание, че не осигуряваме достъп до водомера и до 2 октомври трябва да отстраним тази нередност. Подписано е и от свидетел , който живее две къщи над нашата.
Веднага реагирахме като написахме имейл до В и К дружеството, но отговор не получихме, защото реално ние търсим инкасатора, но той все излиза с оправдания, че не можел да дойде през тази седмица например. Просто няма какво да ни кажат, според мен.
Можем ли да счетем, че това е нарушаване на ЗЗЛД, предвид начина, по който оставят така голи бележки?
Какви действия да предприемем срещу ВиК, защото със сигурност това няма да е последният ни проблем с тях

# 1
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 880
Пуснете една жалба или сигнал до комисията за защита на личните данни и те да отговорят, тогава ще се разбере има или няма. Аз лично не мога да отговоря, защото не се занимавам с тази материя.

# 2
  • Мнения: 9 439
Пуснете една жалба или сигнал до комисията за защита на личните данни и те да отговорят, тогава ще се разбере има или няма. Аз лично не мога да отговоря, защото не се занимавам с тази материя.

Сигурно няма да даживея отговора им.
Преди 2 години - 2021 година, на 7 септември пуснах жалба до КЗЛД по друг въпрос. Имам насрочено първо заседание по моята жалба другия месец.Anguished До този момент реакцията по случая е нулева.
Ако чаках някаква реакция от тях, пише го бегал случая.

# 3
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 880
Е, те са компетентния орган...

# 4
  • Мнения: 6 299
Кристал, намерете си контактите(телефон, вайбър и/или имейл) на вашият инкасатор и може всеки месец или на тримесечие да му снимате и пращате показанията на водомера. Ние на вилата така практикуваме. За личните данни не мога да съм полезна, но при три имена и адрес си е нарушение на закона. Обаче какво от това?!  Ако решиш да си търсиш правата ще трябва да водиш дело. Имала съм много сериозни проблеми със Софийска вода с такъв неизползваем имот. Така са им изпипани договорите, че винаги те са прави. Точно с такива констативни протоколи, подписани от свидетели действат и си с вързани ръце. Тогава се консултирах с мой близък адвокат, който ми поясни, че яко заведа дело само щи си губя времето и парите, а нищо няма да постигна. И да, по селата им е такава практиката да оставят съобщения по портите на къщите. Точно по тази причина вече пращаме данни по телефона.

# 5
  • Мнения: 2 193
Може да се подаде декларация, че имота не се ползва постоянно и тогава не идва инкасатор.Или да се самоотчитате на определен период.И никой от ВИК няма право да разбива врати.Съветвам ви да пращате имейли, когато се уговаряте с инкасатора и той отказва да отчете.Така е само вашата дума срещу неговата.

# 6
  • в света на неограничените измерения
  • Мнения: 254
И ние имаме ваканционен имот на морето, в който ходим от време на време лятото. Взела съм номера на инкасаторката и отчитам данните по вайбър. Изглежда ми има пълно доверие и до сега никога не е искала да влиза в имота.

# 7
  • Мнения: 9 439
Инкасаторът ни е на 70 години минимум. Едва ли ползва вайбър, месинджър, инсталирам, фейсбук.
Иначе в града така правим, когато няма да сме си вкъщи.

# 8
  • Мнения: 1 034
Решението ви - водомер с дистанционно отчитане.
Ако инкасаторът ви е местен сигурно може да се уговорите, да му звънкате, когато сте там да ви засече.
А това за личните данни и делата е малко прекалено.

# 9
  • Мнения: 9 439
Решението ви - водомер с дистанционно отчитане.
Ако инкасаторът ви е местен сигурно може да се уговорите, да му звънкате, когато сте там да ви засече.
А това за личните данни и делата е малко прекалено.

Изобщо не е прекалено. Не е нормално да ми сложат бележка на портата и цяло село да има достъп до нея.
Пликове за писма нямат ли?

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Изтичане на лични данни Simple Smile Simple Smile Трите имена, голяма тайна.

# 11
  • Мнения: 9 439
Изтичане на лични данни Simple Smile Simple Smile Трите имена, голяма тайна.
Не виждам нищо смешно в питането ми.
https://commission.europa.eu/law/law-topic/data-protection/refor … -personal-data_bg

# 12
  • София
  • Мнения: 16 036
Инкасаторът ни е на 70 години минимум. Едва ли ползва вайбър, месинджър, инсталирам, фейсбук.
Иначе в града така правим, когато няма да сме си вкъщи.
   
И нашия инкасатор към Соф. вода е видимо към 75 годишен.
На 3 месеца слага съобщение във входа, че чака снимки на водомерите на Вайбър за да ги отчете.
Справя се човека, сметките вървят.
Заради него си инсталирах Вайбър на тел. Но ползвам други приложения без проблеми, въпреки че не съм 20 - 30 годишна.

# 13
  • Мнения: 155
Здравейте, според вас Евротръст (представят възможност за отдалечено подписване на документи) и дадено дружество (телекомуникационна компания) в какви отношения е нормално да са при положение, че дружеството предоставя услугата на Еротръст?  Отделно администратори или съвместни?

Общи условия

Активация на акаунт