Не мога да взема решение и става все по зле.

  • 9 384
  • 91
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 38 923
Ако е в същия град, никой не ми е искал подпис. Всъщност се приема, че ако не сте в съдебен кофликт, сте в съгласие, т.е. нищо не се иска.

# 61
  • Варна
  • Мнения: 523
Пали джапанките и дим да те няма. Трябвало е да стане отдавна, но сега явно ти е назрял момента. Няма да стане по-добре само по-зле.

# 62
  • Мнения: 12
А какво чакаш да започне да те удря ли, че да се решиш....? Ако вече не те е.

# 63
  • Мнения: 19
Сега имам друго притеснение. В момента получавам обещетение за безработица в размер на 2000 лв месечно. Ако сменя адресната си регистрация на новото място рискувам да прекратят обещетението. Понеже сега там където се намирам имам оговорка да не ми предлагат работа за да взема пари за всичките месеци за безработица,но в другия град не познавам служителите. Въпроса ми е може ли да се запише детето с адресна регистрация на сестра ми например или майка или някой друг роднина?

# 64
  • Мнения: 1 540
При 22 работни дни и 85 лева максимално обезщетение, повече от 1870 лева няма обезщетение за безработица как да взимеш. Какво си работила на максималния осигурителен доход, че пишеш "оговорка" и мислиш, че веднага ще ти предложат работа по специалността?

Последна редакция: вт, 10 окт 2023, 12:22 от Прекрасная Василиса

# 65
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Е голям проблем ли е веднъж месечно да отидеш до града, в който си сега за подпис. Парите нали се превеждат на сметка, какво значение има къде живееш.

# 66
  • Мнения: 1 540
Проблемът е, че ако откаже три пъти работа по специалността, ще й спрат обезщетението, а тя има уговорка да не й предлагат.. Ама те не знам дали изобщо проверяват редовно някой безработен да не си е сменил адресната регистрация.

# 67
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Никой нищо не проверява. Ако нещо стане на въпрос, винаги може да каже, че е на гости при роднини. Но не проверяват.
В нашата община изкарваха едни списъци в чакалнята с работни места, но без контактите. И ако някой нещо хареса, дават му адрес и телефон. Чудех се защо в София град се обявяват места и за София област и то за работа на половин щат. Но това беше преди много време, сега може да е друго.

Последна редакция: вт, 10 окт 2023, 11:02 от The Iron Lady

# 68
  • Мнения: 9 422
Като ти харесва да си стоиш мъжа си, стой си там. Места в училището нямало, пък адресна регистрация, пък обезщетение за безработица. Други извинения има ли?

# 69
  • Мнения: 19
Въпроса ми беше дали мога да я регистрирам на името на някой роднина,а това за борсата беше само допълнение. Ако трябва ще се откажа и от парите,друго ми беше питането.

# 70
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 328
Той те смята за негова собственост и ти няма доверие , затова мисли,че го лъжеш и ревнува.
Псува те-няма никакво уважение към теб.
Иска да мълчиш и да изпълняваш?Тоест да те командва,а ти да си безгласна буква.
Това е вид домашно насилие.

Хубаво е,че осъзнаваш,че това не е редно и не искаш повече да търпиш такова отношение.
Прекалено много си търпяла според мен.

Имате дете.За детето е вредно да расте в такава среда.
На 7 години то вече вижда и разбира всичко-как се отнася мъжа ти с тебе,как те псува,как те гони...
Децата попиват семейния модел и много често го повтарят.

След като имаш къде да отидеш изобщо не се колебай и си тръгвай.

# 71
  • София
  • Мнения: 38 923
Адресната регистрация заради училището ли ти трябва? Ти говори ли с училище за място?

# 72
  • Мнения: 19
Адресната регистрация заради училището ли ти трябва? Ти говори ли с училище за място?
Говорех с две училища,но за сега няма място. Знам че има има и друг начин да я приемат,но искат да си сменя адресната регистрация. Доколкото знам от познати мога да я запиша и с адресна регистрация на роднина.

# 73
  • Мнения: 1 862
Който иска,намира начин,който не иска,намира оправдания.
Авторката измисля какви ли не въпроси и проблеми и не предприема нищо.Явно положението не е чак толкова лошо и тя ще си търпи.

# 74
  • Мнения: 12 899
Адресната регистрация заради училището ли ти трябва? Ти говори ли с училище за място?
Говорех с две училища,но за сега няма място. Знам че има има и друг начин да я приемат,но искат да си сменя адресната регистрация. Доколкото знам от познати мога да я запиша и с адресна регистрация на роднина.
Как така роднина? Да декларираш, че не си гледаш ти детето, а го гледа роднина? Освен ако не са родни баба и дядо, на мен би ми се сторило неприемливо. Но важно е в училището какво ще кажат.
Защо направо не питаш там, щом и без това имаш вече контакт с тях?

Общи условия

Активация на акаунт