Смяна на име - адвокат

  • 2 751
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 808
С одвокат ли се яви? Може ли ориентир колко е хонорарът им по такива дела? До края на ноември ми се иска да свърша тази работа.
Беше преди почти 15 години, така че този хонорар отдавна не е актуален.

# 31
  • Мнения: X
Аз съм имала две такива дела. Първото го изгубихме заради малоумен свидетел (без извинение), второто го спечелихме, сменихме му името, презимето и фамилията на клиента.

ПП безспорна съдебна администрация или охранително производство, поправих се.
Интересно ми е в какви случаи може да се сменят и трите имена на човек. Какви причини се смятат за уважителни?

Последна редакция: чт, 19 окт 2023, 10:38 от Анонимен

# 32
  • Мнения: 211
Децата са родени в чужбина и в българските документи дъщеря ми е без “а” в края на фамилията, и двете деца са без бащино име. Не ми е супер важно, но от любопитство - трябва ли ми адвокат в тази ситуация?

# 33
  • София
  • Мнения: 16 204
Не, и няма нужда да им сменяш имената.

# 34
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 007
Децата са родени в чужбина и в българските документи дъщеря ми е без “а” в края на фамилията, и двете деца са без бащино име. Не ми е супер важно, но от любопитство - трябва ли ми адвокат в тази ситуация?
Адвокат за какво по-точно?


Интересно ми е в какви случаи може да се сменят и трите имена на човек. Какви причини се смятат за уважителни?
В нашия случай човекът е роден в България, записан е с определени имена, но като малък заминават цялото семейство в чужбина, където цял живот е с други имена и то не само без българската наставка -ов, ами съвсем различни от тези в България. Съответно документите му за самоличност в новата държава са с новите имена, презимена и фамилии на децата му и т.н. Беше решил да се връща да живее в България заедно със семейството и затова. В България все едно не са семейство, а децата не са неговите.

# 35
  • Мнения: 211
Нужда за смяна, по-скоро добавка няма. Желание има.
Бориса Иванов да стане Бориса Георгиева Иванова. Димитър Петков да стане Димитър Василев Петков. Да си имат по 3 имена. Сега са само с две.

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 14 629
Възможно е, не е задължително. Дали нямаше и специално уредена възможност в ЗГР, нямам го пред мен. И да няма, не мисля, че ще бъде отказана такава промяна и без кой знае какви особени причини. Самият факт, че в Бг имената нормално са еди-какви си, според мен е причина.

# 37
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 007
А защо са им 3 имена? По-скоро в България, в бг документи, ще си бъдат с имената, с които са в чужбина.

# 38
  • Мнения: 571
Децата са родени в чужбина и в българските документи дъщеря ми е без “а” в края на фамилията, и двете деца са без бащино име. Не ми е супер важно, но от любопитство - трябва ли ми адвокат в тази ситуация?

Не са само твоите деца така, и моята дъщеря също, и много други. Според мен по-скоро няма да ти уважат молбата, не се занимавай.

Общи условия

Активация на акаунт