Есенната фея орисва в коремче, едно момиченце или едно момченце. ~бебеправене 422~

  • 27 688
  • 813
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 3 258
еделвайс щом си с фемара е нормално да са поне два, да. Не знам какво да ти кажа, всеки лекар явно си гледа и мери както си знае, дали да идеш при друг АГ да не те заблуди съвсем в размерите. Поне този, който ти прави стимулацията, няма ли да те прегледа за потвърждаване, че е минала овулацията ?

# 796
  • Мнения: 311
Аз съм като Кактус с овулацията, моята такава операция беше когато бях на 20г.

# 797
  • Мнения: 405
Супер, благодаря много, момичета! А може ли да споделите къде сте правили тези операции и при кой лекар? Така както ми го казаха, прозвуча доста рутинно, все още не знам дали е точно така. Мернах риска от намаляващо АМХ, но се радвам, че при вас всичко е било наред.

# 798
  • Мнения: 872
Алисън, не ,не ме вика да потвърждение. Но освен аз в понеделник да при някой, все би трябвало да може да види поне това.

# 799
  • Мнения: 258
Туй то... някой дали се сблъсквал с Хламидия? И може ли само чрез кръвни изследвания да се разбере дали я имам?

# 800
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 842
Кръвните за хламидия могат да се позитивират и от други бактерии. Затова ПСР анализ на секрет от урина/влагалище/шийка.

# 801
  • Мнения: 3 258
Кръвните се пускат, за да разбереш дали си я карала в миналото. Ако си - може да е нанесла поражения по матката и тръбите. При минала инфекция обаче са високи igg, а при теб е igm - така че пусни си пср на секрет и ще покаже по-точно има ли я или както АА казва позитивира друга бактерия

# 802
  • Мнения: 258
Благодаря АА и Alison и , още утре ще се обадя на лекаря и ще отида за секрет...

# 803
  • Мнения: 3 278

Аз днес правих цветна снимка. Резултатът - почти непропускаща лява тръба. Предложиха ми да правим операция за (частично?) махане на ципата на яйчниците, за да подобрим овулацията. Явно честа препоръка при СПКЯ. Не запомних дългото име и сега не го намирам като търся, но ми казаха да запиша "дрилинг на яйчници". Някоя от вас правила ли е? Имало ли е резултат? Аз тепърва почвам да проучвам темата....

Moonlit, аз го знам като много остарял метод и информацията ми е от преди 15 години, когато почти беше отхвърлено да се прави, демек или е хипер, ама хипер остаряло и пък нещо се е променило за това време, проучи си. Не бих бързала.

# 804
  • Мнения: 3 258
Едно интересно мнение за амх, фоликулите, яйцеклетките и добавките https://bg-mam.ma/p/870807/47081198

# 805
  • Мнения: 629
Момичета,откраднах си този пост от една група и реших да ви го споделя….
❤❤❤

„ИСКАШ ЛИ ДА ТИ КАЖА, ЗАЩО ГОСПОД НЕ ТИ Е ДАЛ БЕБЕ ТОЛКОВА ДЪЛГО?"

...каза 3-годишната ми дъщеря…

Аз боядисвах стената в гаража, а 3-годишната ми дъщеря рисуваше с тебешири на бетонния под. Изведнъж тя каза: ”Толкова се радвам, че Бог те направи моята майчица”.
Аз не бях готова за това и  попитах: „Какво ?”. Този път тя  изрече още по-неудобна  фраза: „ Радвам се, че си ми майка от Бога.”

Очите ми се изпълниха със сълзи. След това моето мъниче започна да се моли:
"Господи, благодаря, че ми даде моята любима маминка. Благодаря ти (не разбрах тази фраза). Благодаря, че тя винаги ми приготвя закуска и че днес ще правим тиквени бисквитки. Надявам се, че ще  станат.”

След това, тя си отвори очите и продължи да рисува. „Кой те научи на всичко това?”, - започнах да я разпитвам аз, опитвайки  да преборя буцата, застанала в гърлото ми. Тя е само на три годинки и нямах представа, че в малкото и сърчице  се е побрало толкова голяма благодарност. Обикновено дъщеря ни никога не искаше да се моли на глас, дори когато  я насърчавахме със сладкиши. Удивително е, че нейното малко сърчице може да има в себе си повече любов, отколкото  мога да си представя и мислите й да обхващат такива понятия, като Бог, любов и благодарност… 

„Благодаря, Ана, - усмихнато й казах аз. Много се радвам , че Господ ми е изпратил такава дъщеричка”. Бих я прегърнала, ако ръцете ми не бяха изцапани с боя, и между нас нямаше такова голямо разстояние. Вече си мислих, че това е краят на разговора, но дъщеря ми зададе още един въпрос…
„ Дълго ли трябваше да чакаш за мен, мамо?”, - попита Ана. Вече милион пъти и бях разказала историята, но тя искаше да я чуе отново. Приближих се по-близо до нея: „Да, скъпа моя. Аз се молих на  Бог отново и отново за детенце, но той дълго време не ми го даваше. А след това, когато с баща ти разбрахме, че ти си в корема ми, ние бяхме невероятно щастливи!”
„ Ти знаеш ли защо Бог толкова дълго не ти е давал детенце?” – попита малката.
„ Не мила, незная” – объркано отговорих.
„ Аз знам защо”, - каза дъщеря ми. „ защото той ме е правил през това време”.

Погледнах в дълбоките й сини очи, които сега изглеждаха просто неземни, а къдравата й руса коса пропускаше слънчевите лъчи. В този момент ми се струваше, че тя е на хиляда години.
„ Той ме е правил” – този отговор беше напълно достатъчен за мен. Да, разбира се! Това беше толкова смислено!

Пиша това за всички, които  вече са загубили надеждата  си да имат дете. Моля ви, не се отчайвайте, не се сърдете на Господ. Той чува молитвите ви. В момента, той създава вашето бебе.
Честно казано, не знам дали ще родите или ще си осиновите дете. Никой не може да разбере как всичко е подредено на небето, но може би Бог не ви дава дете за толкова дълго време, защото той създава истинско произведение на изкуството.

И един ден, много скоро, вашето детенце ще ви каже: ” Бог, толкова дълго ме е правил.” И това ще бъде вашето щастие. Просто изчакайте....

Автор (неизвестен) 🙂

# 806
  • Мнения: 311
Супер, благодаря много, момичета! А може ли да споделите къде сте правили тези операции и при кой лекар? Така както ми го казаха, прозвуча доста рутинно, все още не знам дали е точно така. Мернах риска от намаляващо АМХ, но се радвам, че при вас всичко е било наред.
Моята е правена в Св. Георги в Пловдив, но преди 15г и лекарите които са ми я правили вече не работят там, единия от тях даже не в Бг до колкото знам.

# 807
  • Мнения: 258
А как мога да разбера какви и колко щети е нанесла тази бактерия по тръбите? Може ли на видео зон да се види, че по някоя от тръбите има срастване - беше ми го казал последния АГ (реално и този, който ме изпрати на изследването за хламидия). Лошото е, че чак другата седмица ще мога да се видя с него...

# 808
  • Мнения: 1 874
Трябва да се провери проходимостта на тръбите . На мен ми направиха цветна снимка тази година . Откриха ми хламидия когато бях на 23 , сега съм на 35 . Нямам поражения по тръбите .

# 809
  • Мнения: 3 258
С цветна снимка се оглеждат тръбите. Ти нямаш минала инфекция, игг не са ти високи. Ако имаш изобщо ще е от скоро. Но пък с дългогодишен партньор ако приемем, че няма как да си я хванала от скоро, може изобщо да нямаш, а да е дало отражение в игм резултата друга бактерия. Пусни си пср на секрет и се успокой.
Иначе има значение кога е открита хламидията. Ако се открие веднага и се лекува естествено, че няма да нанесе никакви поражения никъде. Игг се изследва, за да покаже дали си я карал в миналото без изобщо да си разбрал

Общи условия

Активация на акаунт