Бременностт със СПКЯ

  • 355
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 352
Някоя мама да сподели, как е минала бременността й със СПКЯ и трудно ли беше забременяването. (Не съм сигурна дали имам СПКЯ, имала съм само една киста, но ми дадоха лекарства за жени, които имат СПКЯ и искат да забременеят)
Grinning Някакви "хакове" за забременяване?

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Хаковете са Ниско въглехидратно хранане  и храни с нисък гликемичен индекс + спорт.
За да се забърза процеса, изписват метформин като застраховка за качествена яйцеклетка, както и инофолик или нещо такова. В крайна сметка всичко се стича до любов и спокойствие Simple Smile

# 2
  • Мнения: 2 475
Аз си забременях естествено след години проблемен (на моменти липсващ) цикъл, високи мъжки хормони, объркани женски, кисти… Какво ли не пих, 100 вида противозачатъчни, Дуфастон, пробвах метформин (не ми понесе), накрая последните години бях на Инофолик (или както аз си го “забърквах” отделно Инозитол във високи дози и отделно фолиева киселина) и така успях да забременея. Не съм имала проблеми по време на бременността, а след нея - цикълът ми се регулира. Само веднъж са ми откривали киста след това, оказа се неспукан фоликул и след цикъла вече я нямаше.
Съветвам те да си провериш хормоните на първо място, диагноза СПКЯ не се поставя при наличието на единична киста. Разбира се, ако сега приемаш противозачатъчни, няма как да стане, направи го след лечението и то поне няколко месеца (1-2) след това. И не го мисли това, че ще имаш проблемно забременяване, не е задължително.

Общи условия

Активация на акаунт