Банята - тема 45

  • 35 365
  • 762
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 145
Благодаря ти,успокои ме Simple Smile.Аз съм последен етаж,няма никой.Да се съгласявам значи ...

# 76
  • София
  • Мнения: 1 744
Според мен това е чугунена тръба.

# 77
  • Мнения: 3 145
Аз не разбирам..казаха каменинова.Такива слагали преди 45 години. А ако е чугунена?Проблем ли е?

# 78
  • София
  • Мнения: 1 744
Аз не разбирам..казаха каменинова.Такива слагали преди 45 години. А ако е чугунена?Проблем ли е?
Ако може една снимка по отблизо на снадките.Ако е чугун е добре до тавана да е смените.

# 79
  • Мнения: 3 145
Това е увеличение на снадките от предната снимка.Сега не съм там-няма вода и в момента не може да се живее там.

Защо до горе?До най-горе няма как-свършва на покрива.

# 80
  • Мнения: 41 589
За мен чугунена  е по-добре, защото със сигурност няма да се счупи при рязането. Освен това и няма да се наложи смяна в близко бъдеще.

# 81
  • София
  • Мнения: 1 744
Това е увеличение на снадките от предната снимка.Сега не съм там-няма вода и в момента не може да се живее там.

Защо до горе?До най-горе няма как-свършва на покрива.
Защото ако оставите чугунената тръба върху новото пвц парче има вероятност да счупи пвц тръбата от тежината. Режите една педа от тавана и на долу колкото е необходимо и обезателно една скоба сложете.Използвайте преходи за каменин. По принцип лесно се сменя.

# 82
  • Мнения: 3 145
Мерси за мненията и съветите.Утре пак ще говоря-да видим каква е ..
Ред.със сигурност била каменинова,питах родителите ми.Те живяха там и са правили ремонта преди 100 години.

# 83
  • София
  • Мнения: 1 744
Ако е чугун се реже с диск за метал.Ако е каменинова с диск за неметал или диамантина за плочки.

# 84
  • Мнения: 3 145
Силно се надявам да го знае майстора .. ще питам утре.
Черна станция,каква смяна може да се налага в близко бъдеще ?
За мен чугунена  е по-добре, защото със сигурност няма да се счупи при рязането. Освен това и няма да се наложи смяна в близко бъдеще.

# 85
  • Мнения: 9 901
Чувала съм от мъже и майстори, че най-големият проблем с камениновите тръби е да не се спукат. Едно време (имам предвид преди 20-ина години) майсторите не се навиваха да сменят или да правят връзки към каменинови тръби. Сега, с новите дискове за рязане, вероятно не е такъв проблем.
Виждала съм по сайтовете за ВиК части специални връзки за ПВЦ към каменинови тръби, та явно вече се прави. В наше жилище направихме такава връзка преди точно около 20-ина години - от общата каменинова тръба, която е под пода (в сутерена се пада) към нас вече с ПВЦ.
Та и моето мнение е да сменяте - щом майсторът е казал, че може да го направи.

# 86
  • Мнения: 3 145
Мили съфорумци-благодаря за мненията!:rose: -Изненада- тръбата се оказа чугунена/майстора ми каза някакъв метал,сигурно 40 кила/.rumen_iankov -беше прав и то по снимка. Flowers Hibiscus .А родителите ми -нищо не помнят-и те Flushed Flushed! Flushed .Махнал я е и едва я свалил...
Бях питала по-напред за сифони-гледах,гледах ,говорих и с майстора и взех Виега с воден затвор,без клапа-умишлено.Има силен дебит Simple Smile за давещи се в банята.Единственото,което не ми хареса е визията на решетката,но след всичко,което видях обикаляйки града Simple Smile -ще я преглътна.На другите ми изисквания отговарят .

# 87
  • Мнения: 5 864
Мили съфорумци-благодаря за мненията!:rose: -Изненада- тръбата се оказа чугунена/майстора ми каза някакъв метал,сигурно 40 кила/.rumen_iankov -беше прав и то по снимка. Flowers Hibiscus .А родителите ми -нищо не помнят-и те Flushed Flushed! Flushed .Махнал я е и едва я свалил...
Бях питала по-напред за сифони-гледах,гледах ,говорих и с майстора и взех Виега с воден затвор,без клапа-умишлено.Има силен дебит Simple Smile за давещи се в банята.Единственото,което не ми хареса е визията на решетката,но след всичко,което видях обикаляйки града Simple Smile -ще я преглътна.На другите ми изисквания отговарят .
Не може без да покажете сифона на снимка, моля Smile

# 88
  • Мнения: 3 145
https://bg-maistor.com/bania/podovi-sifoni/viega-advantix-podov- … f50-557119-detail
 Ето такива са 2-та .Не съм в къщи за да снимам,но те не са и сложени още...Още колко има...днес ще дълбае за тях Simple Smile . С майстора изтарашихме града в събота-направо ми беше писнало Simple Smile .

# 89
  • София
  • Мнения: 1 744
Ако може сменете Сифона да е със суха клапа.иначе ще мирише.В практикер са около 90лв бройката в бели кашони са.

Общи условия

Активация на акаунт