Банята - тема 45

  • 43 335
  • 762
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 3 970
С водния затвор в родителите ми и един друг апартамент няма миризми.През водата не минават.Така или иначе ще се мокри ежедневно в банята.В тоалетната ще е друг със сух и воден. https://www.masterhaus.bg/bg/product/186038-rogov-sifon-za-banja … ka-inox-10-h-10sm или https://www.masterhaus.bg/bg/product/191207-sifon-za-banja-rogov … ka-inox-10-h-10sm   .Там по-рядко ще се мокри и няма д аима косми ,които да засядат.

# 91
  • София
  • Мнения: 1 866
Аз живея на последен етаж и водата се изпарява бързо от сифона.

# 92
  • Мнения: 3 970
Хм..... Може ли линк към тези на Практикер, На тези може да им се вземе допълнително клапа,но е 100 лв.
А и на 3 различни магазина казаха,че няма смисъл от такава.Като задържи косми или др. и стои отворена клапата и е все едно.Останалите 1000 които изгледах бяха само сух затвор и клапа-категорично не исках такъв Simple Smile .

Последна редакция: ср, 11 окт 2023, 12:48 от reninel

# 93
# 94
  • Мнения: 3 970
Благодаря.Ще помисля.

# 95
  • София
  • Мнения: 2 555
А как точно действа тази суха клапа?
Досега се ширеше мнението, че сифона трябва да е с воден затвор, за да не мирише?
И ние сме на много висок етаж, но миризми идват от шахтата, по която вървят тръбите, не от сифона.

# 96
  • София
  • Мнения: 47 287
Нашите са алка с воден затвор и клапа, т. е. и сух, няма миризми, доволни сме. В гаража също, при все, че там не се мокри по принцип, чат пат доливаме, но не се изпарява бързо. Алка са им хубави нещата и малко по-евтини. Сухият пази, дори и да изсъхне сифона да не мирише, а и да не влизат от там хлебарки и подобни...
А линейния даже не е точно с клапи а с едни топчета, като дойде вода ги надига и изтича водата, като е сухо запушват гнездата.

Последна редакция: ср, 11 окт 2023, 14:25 от Angel_Dust

# 97
  • Мнения: 47 352
Денят ми започна зле, обадиха се, че едния модел гранитогрес го няма (а бяхме на живо в магазина и избрахме уж такива, от които имат, цититам, "хиляди квадрати").
После продължи още по-зле - звънях в около 15 магазина в цяла България - изчерпани, имат проблем с производителя.
Накрая вече съвсем ми идеше да се гръмна, защото си залях лаптопа с кола. Сега го чакам да умре, но си свалих каквото ценно имах и го прежалих.

И тогава видях подобни в друг магазин, отидохме на място, оказаха се некалиброван. Докато се чудехме дойде служител, който направо ни разби. Истински търговец! Разубеди ни за първоначалната идея и избрахме други Laughing направи ни допълнително още 25% отстъпка, направо "без пари" ги купихме. На снимката в каталога нямат нищо общо с действителността, затова няма да ги показвам, докато не ги наредим. Но се влюбих така, както и в тъмните Trollface

Остана ваната, която е стандартна и се надявам да нямаме перипетии.

И огледалото. Там е по-сложно. Трябва да е нещо такова, защото зад него е прозореца с водомерите. Сегашното го сваляхме и слагахме, но не е удобно. Ако имате опит с подобни механизми, моля, препоръчайте фирма.

# 98
  • Мнения: 11 471
В Баухаус има такива механизми за врати. Barn doors. Като гледам по филмчетата по HGTV, не е голяма философия - закрепва се релсата за стената и вратата с колелцата се окачва на релсата. Ако се притесняваш - разрови се за фирми за врати - където предлагат плъзгащи се врати.
Другият вариант е да търсиш в немския амазон, може да ти излезе по-евтино, отколкото от България купен механизмът. Трябва да се сравни.

# 99
  • Пловдив
  • Мнения: 823
Ако ви върши работа ревизионен отвор, вместо плъзгаща врата, препоръчвам този сайт
https://hidex.co.uk/product/tile-access-panel/

# 100
  • Мнения: 11 471
Ето на прима виста в немския амазон вариант на механизъм с цвят инокс
https://www.amazon.de/-/en/WOLFBIRD-Sliding-Fittings-Stainless-C … C290&sr=8-32&th=1

Черни има много повече оферти.
Но трябва да се консултирате задължително с фирмата, която ще изработи огледалото, защото ще трябва да го разпробият.

# 101
  • Варна
  • Мнения: 7 216
При положение че ще изграждате банята изцяло от нулата, не може ли ревизионният отвор да се премести някъде другаде и да си сложите нормално огледало?

# 102
  • София
  • Мнения: 47 287
Всъщност е идеални огледало да се вгради в ревизията. А те все пак не я изграждат точно от нулата.

# 103
  • Мнения: 3 970
И аз пак да попитам за фугин-Мапей Ultrakolor Plus или Изомат мисля Multifill  беше ? Simple Smile

# 104
  • Мнения: 47 352
При положение че ще изграждате банята изцяло от нулата, не може ли ревизионният отвор да се премести някъде другаде и да си сложите нормално огледало?
Не, защото там са водомерите. Така изглежда и това е максималното, което успяхме да постигнем, за да има достъп до тях:
Скрит текст:

Вариантът с ревизионна врата също се оказа неприложим. Батерията ни е ниска, сегашното огледало е поставено възможно най-високо и пак се пада малко под нея, т.е. не може да се отвори.
Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт