Денонощна безТЕРМИНова немска тема / 245

  • 25 587
  • 778
  •   1
Отговори
# 690
  • Germany
  • Мнения: 2 040
О Бибит, аз мога да чета. Изброяват се една камара манипулации, които не са извършени. То простo няма как да стане за няма и две минути посещение, но пък радваме се на безплатното все пак.

Последна редакция: пт, 24 ное 2023, 11:39 от PeaPink

# 691
  • Мнения: 9 462
Бих препоръчала при брекети винаги второ мнение и да има разделение между фактурите: кои са от касата и кои са за допълнителни услуги, на които сте се съгласили. 
И при нас първият много препоръчван праксис веднага ми казаха, ние имаме допълнителни услуги за 2000 евро и без тях не може, а второто мнение в друг праксис беше: имаме допълнителен пакет за тези и тези услуги, струва толкова, може и без него, но тогава има такива такси евентуално.
Бих добавила и, че касите поемат различно при различните деца в зависимост от лечението: синът е на 80:20, но дъщерята е на 90:10.
PeaPink,
Как 2 минути? При нас поне 15 минути до половин час, а понякога и повече.

# 692
  • Мнения: 7 275
и при нас доста време отива, защото все на нашия нещо се е откачило, друго е загубил ... та доста ги занимаваме по неволя. Но си взимат време и са внимателни. За сега съм с добрата новина , че много добре мие и поддържа зъбите и го похвалват много Simple Smile

# 693
  • Germany
  • Мнения: 2 040
Така е 2 мин. Винаги. Може понякога 3 🤣 Хора не си измислям, ходила съм и съм засичала времето в което стои вътре. Когато има почистване стои повече, но обикновеното ходене е толкова. Детето по принцип си внимава, никога не е имал нещо откачено или за поправяне. Както и да е, накрая сме вече ние.

# 694
  • Мнения: 439
Безплатно е друг път. Ние плащаме доста крупна сума за здравни застраховки на година. Всички имаме интерес да не се източват тези пари от алчни и безкрупулни лекари, а да се дават по предназначение.

# 695
  • Мнения: 1 482
Мен ме учуди факта,че щом детето ми има проблем с челюстта,която е твърде малка,касата би поела лечението с брекети,а на мен ми беше казано вчера,че аз ще трябва да платя 2300 евро +450 за почистване... Чудя се дали да не звънна и в здравната каса...

# 696
  • Germany
  • Мнения: 2 040
Съни, може би тези 2300 са извън нещата плащани от касата. Може да ги питаш дали след представените фактури за тях ще ти върнат нещо. А иначе почистването и при нас се плаща отделно.

# 697
  • Немция
  • Мнения: 7 006
Съни, не пречи да попиташ в здравната каса.
Аз питах по имейл по друг зъбен въпрос относно едното дете, отговориха ми.

Възможно е да има разминаване със сметките при различни ортодонти.

Малкото ми дете носеше временно шини, за лечение с брекети не се бързаше, изчаква се да смени млечните зъби.
Но вашият случай може да е по-различен.

Последна редакция: пт, 24 ное 2023, 12:13 от Бибит

# 698
  • Мнения: 9 462
sunny,

на мен първият ортодонт, точно така ми представи нещата като при теб: аз трябва да платя 1800 евро, че  и договор веднага ми извади. Питах познати при него, да така било. И аз реших, че това са 20%. Но ми се видяха много и  отидох в касата да питам. Те веднага ми разясниха, че това са допълнителни услуги и нямат нищо общо с 20% от плана. Нищо не подписвай преди да си изясниш нещата. Дори одобрен да е плана от касата, питай, как може да се откажеш.

# 699
  • Мнения: 533
Бибит нашият детски лекар не може за изпише физио..трябва да е BG Arzt

# 700
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 528
На приятелка детето си счупи февруари месец ръката на ски, слагаха му пирон, сега го махнаха и според лекарите от Униклиника Франкфурт на деца не се полага направление за физиотерапия. Тя също беше изненадана от този факт. Както и аз пролетта бях изненадана, че на тези под 18г следенето на бемки е платено.

# 701
  • Мнения: 6 607
Специално за счупена ръка или по принцип не се полага физио? Защото средния ми ходи 6 месеца на физио с направление и всичко.

# 702
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 528
За счупената ръка, детето е на 14г. Нямаше физиотерапия и зимата след слагане на пироните.

# 703
  • Немция
  • Мнения: 7 006
Чета и в Интернет, че по принцип  Krankengymnastik при деца при необходимост се препоръчва и поема от ЗК.
Както и че педиатър може да насочи детето към специалист при нужда- към Krankengymnastik, с направление.

Последна редакция: пт, 24 ное 2023, 21:11 от Бибит

# 704
  • Мнения: 533
Моят педиатър отказа защото е Schulunfall, иначе първите 6 месеца даже двойно часове се полагали. Явно съм попаднала на такива дето не искат да изписват.

Общи условия

Активация на акаунт