Лотария "Зелена карта" 2025

  • 24 250
  • 306
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 947
В никакъв случай не се изказвам снизходително за хората с по-скромно образование и професионален опит, но последната дама, за която знам, че спечели, е почти 60-годишна, с отдавна пораснало дете. Тя не би могла да допринесе кой знае колко за икономиката или демографията на САЩ, при положение че е в предпенсионна възраст. Не знае грам английски. Всъщност, включих се, защото So Lucky* спомена, че правят някакви проверки и избират, на базата на това.
За себе си, не съм много сигурна, че е така. Предвид какъв тип хора спечелиха около мен. Пак казвам, това са моите наблюдения. По-скоро вярвам, че всичко е на късмет.

А това с нискоквалифицирания труд въобще не е така. Все повече позиции биват закривани, с навлизането на AI. Само след едни десетина години процентът на работните места, базирани на физически труд, ще е драстично намалял.

Може ли да кажете кои са другите визи за високо образованите експерти и как се издават?
O-1.

# 76
  • Мнения: 25 847
Че какво и е на 60 годишната дама? Ще работи нещо, ще събере 40 кредита, и след 10г ще е със американска пенсия. Дали ще и стигат за живот в СаЩ е друг въпрос. Идеята е, че ще работи и ще плаща данъци поне 10г.

# 77
  • Мнения: 2 269
А това с нискоквалифицирания труд въобще не е така. Все повече позиции биват закривани, с навлизането на AI. Само след едни десетина години процентът на работните места, базирани на физически труд, ще е драстично намалял.
Не мисля, че AI е заплаха за "работните места, базирани на физически труд". В момента има страхотен глад за хора с технически умения, механици, електротехници, водопроводчици, заварчици, хора за поддръжка на всякакъв тип сгради, строители, шофьори... AI не може да държи отверка, гаечен ключ, клещи, да се качи на стълба или да работи някъде на покрива на сграда.
AI e заплаха за офис позиции много повече, за регистратури, даже за доктори.
Хората със сръчни ръце и достатъчно мозък в момента могат да намерят много добре платена работа.

# 78
  • Варна
  • Мнения: 2
Здравейте. Искам да питам има ли разлика във шанса за победа на зелена карта ако се записваш например във началото на Октомври или във началото на Ноември. Има ли по-голям шанс да се спечели ако се записваш във началото на Ноември.

# 79
  • Мнения: 2 269
Какъв "шанс за победа"? Може да спечелиш Зелена карта и да се превърне в едно голямо набутване.
А иначе шанса за спечелване на Зелена карта не зависи от времето за подаване. Късмет единствено - ако заложения алгоритъм дръпне твоя апликейшън минаваш първата цедка. После се надяваш да си по-малък номер, защото половината изтеглени не стигат до интервю така или иначе.
Ако имаш някакво любимо число, пускаш на тази дата. Аз пуснах на същия ден на който ни е годишнината от сватбата. За други съм чувал, че пускат облечени с "късметлийската" си фанелка. Всеки си има някакви суеверия, някакви магии, но накрая компютъра избира.

# 80
  • Melmak
  • Мнения: 3 291
Оф, аз пуснах без да гледам датата. И нямам късметлийска тениска. Барем с късметлийския пръст съм цъкнала! 😁

# 81
  • Мнения: 25 847
Спечелих победата в годината в която паспорта ми даже беше изтекъл. Та мъжа ми си пусна на любимата дата, а аз трябваше да бягам да подавам за бърз паспорт.  Подадох, когато паспорта излезе,някъде три дни по късно. И честно казано пусках по навик.

Към днешна дата, мисля че победа е ако не бъдеш изтеглен изобщо. Hug

# 82
  • Melmak
  • Мнения: 3 291

Към днешна дата, мисля че победа е ако не бъдеш изтеглен изобщо. Hug

Защо така, Лъки? Добронамерено питам. Много искам да ни изтеглят.

# 83
  • Мнения: 2 269
Барем с късметлийския пръст съм цъкнала! 😁
Не бях се замислял.
Верно, че някои перъсти имат по-голям късмет от останалите части на тялото.
Ако не стане тая година, на следващата боядисай пръста в зелено.
На въпроса към Лъки "защо може да е късмет да не те изтеглят" ще отговоря и аз. За мен най-кофтито е, че децата ми нямат контакт с баби, дядовци, братовчеди, нямат усещането за "големите семейни празници", за някой друг близък освен родителите. Като сложиш това към факта, че на днешните млади хора живота им е доста изолиран се получава една много кофти ситуация, в която децата ти може да се окажат големи самотници един ден благодарение на избора за емиграция. Аз го виждам със моите деца. Езика на комуникация също е фактор. Специално Америка не е въобще социална държава и детски градини, медицинско обслужване и разни извънкласни мероприятия са доста солидна сума. Естествено има хора много добре финансово, с добри професии, с много добър английски, но за да сме честни ще кажа, че болшинството на са така. На много места децата могат да отидат само, ако някой ги закара до там или ако са достатъчно големи да шофират сами. Обществения транспорт е удобен само в няколко от най-големите мегалополиси, в останалата част е много рехав, отделно че не е най-приятното място след определени часове.
Какво е доброто - в момента има страшен глад за работници. Почти навсякъде наемат. Естествено е добре да имаш връзки (някой да те препоръча) за по-добре платените места, плюс да имаш опит и да може да докажеш, че заслужаваш позицията естествено. Здравеопазването може да е скъпо, но обслужването е на ниво, имат апаратурата, имат инфраструтурата, малко им куца диагностиката и разчитат много на "какво ще каже компютъра" и понякога правят неща, които изглеждат ненужни, но искат да си вържат гащите в случай на съдебен спор. А тук се съдят за какво ли не.
Първите две три години са най-трудни, тогава трябва да си избистриш искаш ли или не да останеш. После децата влизат в училище, ако имаш и са на такава възраст, свикват с местния начин на живот и от там нататък няма връщане. Освен ако един ден се пенсионираш, децата са поели пътя си и тогава, ако ти си в единия край на щатите, те са на някъде по другите ъгли - може да се окаже, че не е лошо да си си в България и ако може да им ходиш на гости от време на време. Но за първа генерация емигранти - винаги го има усещането, че си от грешната страна на Атлантика.
Сега вече имаме достъп до Европа, в много отношения емиграция там е за предпочитане, по-близо до "дома" ако се наложи, по-ефтин транспорт (говоря за полети), по-социално за хора с малки деца.
Ми има и още, ама ще свърши интернета.

Последна редакция: ср, 07 фев 2024, 01:40 от Абуто

# 84
  • Мнения: 2 074
А мислите ли, че ако се оженим/омъжим за ам. гражданин, животът ни би бил една идея по-осигурен, отколкото, ако и двамата сме чужденци, когато отидем там? Има ли някакво предимство или пак е до късмет и кой както си го направи?

# 85
  • Мнения: 2 269
А мислите ли, че ако се оженим/омъжим за ам. гражданин, животът не би бил една идея по-осигурен?
Ако сте с визия на Мелания Тръмп - да, може би за по-осигурения живот. Но 70 % от американците са пейчек до пейчек, много са затънали до шия с кредитни карти, много на 40-45 още изплащат студентски заеми, така че има много по-голяма вероятност да се изтегли късата клечка. И пак е до късмет. Като всеки брак.

# 86
  • Мнения: 120
Здравейте. Искам да питам има ли разлика във шанса за победа на зелена карта ако се записваш например във началото на Октомври или във началото на Ноември. Има ли по-голям шанс да се спечели ако се записваш във началото на Ноември.

Аз пуснах 2 дни преди да затворят подаването на апликациите

# 87
  • Down south
  • Мнения: 7 786
А мислите ли, че ако се оженим/омъжим за ам. гражданин, животът ни би бил една идея по-осигурен, отколкото, ако и двамата сме чужденци, когато отидем там? Има ли някакво предимство или пак е до късмет и кой както си го направи?
Много хора са вече семейсни и с деца, когато биват изтеглени от лотарията, така че и двама чужденци могат да се справят, интегрират, ако имат желание, за останалите остават българските общности, ако има такива наоколо.
При брак с американски гражданин, винаги има едно или повече "ако"
Ако човекът отсреща има подобна на Вашата ценностна система, нещата са по-лесни, в някои случаи значение има и религията. Доброто образование, добре платена работа и т.н. вероятно ще помогнат и то много. Освен това, семейството му/и и приятелски кръг, също биха били голям плюс при интерграцията.

# 88
  • Мнения: 25 847

Към днешна дата, мисля че победа е ако не бъдеш изтеглен изобщо. Hug

Защо така, Лъки? Добронамерено питам. Много искам да ни изтеглят.
Първо ти ми отговори защо "много искаш да ви изтеглят".

Ще стане най вероятно, щом много го искаш, но кажи ми защо?

# 89
  • Melmak
  • Мнения: 3 291

Към днешна дата, мисля че победа е ако не бъдеш изтеглен изобщо. Hug

Защо така, Лъки? Добронамерено питам. Много искам да ни изтеглят.
Първо ти ми отговори защо "много искаш да ви изтеглят".

Ще стане най вероятно, щом много го искаш, но кажи ми защо?

Скрит текст:
Защото не виждам живот за нас тук вече. Възможно е да потърсим и алтернативи за Европа, ако не успеем за САЩ.

Не сме зле финансово, работим читави работи, не си броим стотинките. Още нямаме деца, но се надявам да имаме. Не виждам тук живота ни, нито на децата. По-скоро искам да имаме някакво бъдеще, тук в БГ не ми харесва нито начина на живот, нито политиките (не искам да навлизам в някаква политическа тематика, приеми политики като по-общо) и след години не знам как ще се живее тук. То и сега не се живее вече.
А и аз тук вече семейство нямам. Само Мм.

Общи условия

Активация на акаунт