Да пускаме ли болното си дете на уч-ще

  • 2 238
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Обяснявам си го с това, че контрола е от мед сестри а не от учителките. В детските сестрата седи на вратата и контролира положението /е не винаги/. В училище в настоящия момент следва сестрите да са си на мястото.

Последна редакция: чт, 25 яну 2007, 15:34 от dorothy

# 16
  • Мнения: 2 700
Не виждам за какъв контрол говорите, при положение, че принципите са съвършено противоположни. В детските градини искат контактна бележка, в която да е упоменато, че детето не е в контакт със заразно болни, а в училище искат бележка, че детето е имало достатъчно основание да не ходи на училище, т.е. че е било наистина болно, за де не се яви и никой не се интересува от това дали е заразно или не.
Не оправдавам пускането на болни деца в училище, но е безмислено да се прави паралел между ДГ и училище.

# 17
  • София
  • Мнения: 276
Не виждам за какъв контрол говорите, при положение, че принципите са съвършено противоположни. В детските градини искат контактна бележка, в която да е упоменато, че детето не е в контакт със заразно болни, а в училище искат бележка, че детето е имало достатъчно основание да не ходи на училище, т.е. че е било наистина болно, за де не се явии никой не се интересува от това дали е заразно или не.

Не оправдавам пускането на болни деца в училище, но е безмислено да се прави паралел между ДГ и училище.
Съмнявам се, че никой от учебното заведение (учители, ученици) няма да има нищо на против, ако някое дете се яви болно от Варицела, защото в този ден или час ще има контролно.
Съпоставих градината и училището, защото това все пак са деца - някои имат по-слаб имунитет и се разболяват по-лесно.
По- неприятното е, че е обявена грипна епидемия, а министерството не пуска децата в грипна ваканция.

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Просто не мога да си представя, че такива хора се зовят родители... Как може бре? То голям човек с Т=39 е парцал, а едно дете на 7-8-9г. ...  #Crazy Нямам думи...
Танич - аз също бих постъпила така. Никак не си действала импулсивно. М.г и аз я бях спряла моята щерка в грипната серия, защото тогава и 2-те ми деца бяха на ръба и не исках да ги рискувам. Сега не я спрях, защото малкия е в нас с грип и няма смисъл да са по цял ден "нос в нос", дето се вика...


И друго: Как може, деца на 7-8-9г. да не можгат да си седят у дома сами?  Rolling Eyes Е не го разбирам  Crossing Arms Друг е въпросът, че все пак детето е болно и с Т=39 едва ли е добре да е само... Confused

# 19
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
По- неприятното е, че е обявена грипна епидемия, а министерството не пуска децата в грипна ваканция.
Кое министерство?
Грипната епидемия се обявява от РИОКОЗ(ХЕИ) и пак те решават да затворят училищата. При нас в Ямбол втора седмица сме в грипна ваканция.

По темата. Аз, ако бях на мястото на тази учителка, нямаше да вдигам рамене, а щях да спра детето да влезе в час и съм го правила. Въобще не ме интересува дали майката може или не може да си вземе болничен. Аз отговарям за останалите деца.

# 20
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
А защо в София чакат заповед от Министерството на образованието

# 21
  • София
  • Мнения: 276
А защо в София чакат заповед от Министерството на образованието
Като писах министерство имах предвид това на здравеопазването.

# 22
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
И все пак в София се чака заповед от Министерство на образованието, не от министерство на здравеопазването /аз доколкото знам/

# 23
  • Мнения: 165
 smile3511 докога безотговорност на всяка крачка?Та  на тази жена как ще и мине работния ден?и колко ще е пълноценна на работното си място в такава ситуация?защото съм убедена че акъла изобщо няма да и е в работата. Незнам аз не ги разбирам така нещата сигурно си е до човек и ситуация Weary но не съм склонна да я оправдая smile3516

# 24
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
И друго: Как може, деца на 7-8-9г. да не можгат да си седят у дома сами?  Rolling Eyes Е не го разбирам  Crossing Arms Друг е въпросът, че все пак детето е болно и с Т=39 едва ли е добре да е само... Confused

Ей това се чудя и аз - защо да не си стои у дома дете на такава възраст. Според мен, ако си е вкъщи, първо, ще се чувства много по-добре (наложително е да си почива, да се лекува), второ, могат да се чуват през час с майка му и (според мен поне) би следвало така да й е по-спокойно...

# 25
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
Не е точно по темата, но не ми е ясно от тези министерства какво още чакат, пълно е с болни деца /става дума за София/,  а повечето училища си продължават учебния процес /в някой не предавали нов материал за да не изпуснат тези които ги няма. И другото е че никъде не се обявяват училищата които се зарварят поради грипна ваканция, аз всеки ден проверявам в сайта на МОН, http://mon.bg/opencms/opencms/index.html но това ли е начина ???

# 26
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
И друго: Как може, деца на 7-8-9г. да не можгат да си седят у дома сами?  Rolling Eyes Е не го разбирам  Crossing Arms Друг е въпросът, че все пак детето е болно и с Т=39 едва ли е добре да е само... Confused

Ей това се чудя и аз - защо да не си стои у дома дете на такава възраст. Според мен, ако си е вкъщи, първо, ще се чувства много по-добре (наложително е да си почива, да се лекува), второ, могат да се чуват през час с майка му и (според мен поне) би следвало така да й е по-спокойно...

Моето е на 8 и аз не смея да я оставя повече от 2 часа/ ама май и това е много. Особено ако е болна, как ще я оставя. От нас до офиса ми е минимум  1 час.

# 27
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141

Моето е на 8 и аз не смея да я оставя повече от 2 часа/ ама май и това е много. Особено ако е болна, как ще я оставя. От нас до офиса ми е минимум  1 час.


Темата е не дали си оставате детето само, а дали го водите болно, защото не може да го оставите в къщи, да зарази и другите деца.


Не е точно по темата, но не ми е ясно от тези министерства какво още чакат, пълно е с болни деца /става дума за София/,  а повечето училища си продължават учебния процес /в някой не предавали нов материал за да не изпуснат тези които ги няма. И другото е че никъде не се обявяват училищата които се зарварят поради грипна ваканция, аз всеки ден проверявам в сайта на МОН, http://mon.bg/opencms/opencms/index.html но това ли е начина ???

а дори в посочения сайт го няма училището на малкият ми син, а училището е във ваканция.

# 28
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
Моето е на 8 и аз не смея да я оставя повече от 2 часа/ ама май и това е много. Особено ако е болна, как ще я оставя. От нас до офиса ми е минимум  1 час.

А ако е болна, с Т39, би ли я пуснала на училище - от една страна, това според мен застрашава повече здравословното състояние на детето, от друга страна, подлага на риск още много деца. В случая въпросът опира до това коя е по-малката злина - да си остане вкъщи само или да отиде на училище. Продължава да ми се вижда по-безотговорно да отиде на училище...

# 29
  • Мнения: 5 362
Постъпила е неправилно другата майка.
Но щом има кой да гледа твоето дете вкъщи,или ти,по-добре да си е у вас.

Общи условия

Активация на акаунт