Кое е най-откаченото нещо, което сте чували за себе си?

  • 7 471
  • 103
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 137
Преди години веднъж докато бях в тоалетната на факултета, чух две колежки да обсъждат някаква "полякиня" от групата. Стана ми интересно, защото в нашата група полякини нямаше. Всъщност изобщо нямаше чужденци. В някакъв момент усетих, че говорят за мен и едва успях да сподавя смеха си. Не знам откъде им е хрумнало, че съм полякиня, но винаги ми става смешно, като се сетя. Smile

# 76
  • Мнения: 8 004
всякакви глупости съм чувала от пънене да сътворят нещо за личния ми живот, който си опазвам личен..
най-абсурдното стигнало до мен бе, че съм сестра на майка ми дошла отдалече, за да ѝ превземе бизнеса..  Joy

# 77
  • Мнения: 1 042
Казвали са ми, че не мога да съм дъщеря на майка си, защото тя е стара мома и лесбийка. Никакви възражения от моя страна не можеха да убедят човека в противното...Интересното е, че доста момчета вярваха в това.

За себе си лично съм чувала, че съм много надута, защото си тръгвам без да се сбогувам. Истината е, че не се усещам, а като поприключва разговора вече си мисля за следващи задачи и просто тръгвам да си върша работата. Сега осъзнато се опитвам да си вземам довиждане, но всичко обикновено трае много дълго и пак не издържам на стандартия 15минутен ритуал за "довиждане".

# 78
  • Мнения: 1 490
Магдена, преди 50 години и в града е било така. Днес е нещо съвсем различно, смятам същото в малки населени места.
Липсва това масово познанство в големите градове, няма вече такава уседналост.
Не е точно така. Когато са първо поколение преселници и ако някой не е в двойка със софиянец/варненец/пловдив, хората от провинцията често се групират - така е в университета, така е после и в блоковете в градовете и си пренасят манталитета. Седят да коментират и клюкарят. Учудващо е, но е факт - всички, които много "знаят" са все не от София. Което не значи, че всички извън София са клюкари, но ако има клюкари - голям шанс са от малкия град/село.

И аз съм чувала, че съм спала с шефа. Ама върши работа да се подмазват.

Последна редакция: пт, 27 окт 2023, 14:36 от Linda*kiss

# 79
  • София
  • Мнения: 38 779
Така е. Откакто във въпросните два блока се увеличиха наемателите, рязко се увеличиха и клюките.

# 80
  • Мнения: 3 325
Ако не ти пука (или ги убедиш, че не ти пука), естествено, че нищо няма да стигне до теб. Няма тръпка. Simple Smile

По мои наблюдения точно тези, които „услужливо“ подсказват какво се говори зад гърба ти, са тези, които пускат и разпространяват слуховете. И колкото по-засегнат се покажеш, толкова по-удовлетворени са жалките им душички.

Мхм, много обичам да питам "приятелите" които ми разказват какво този и онзи казал за мен- "А защо този и онзи се чувстват толкова комфортно да говорят така за мен пред теб?"

# 81
  • Мнения: 1 436


Имаше и 1 виц, по спомен :

Почивам лятото на Малдивите, имам млад любовник и съм червива с пари. То и аз не знаех, но съседите няма да лъжат я!

# 82
  • Мнения: 29 808
Разбираемо е в малкия град да има повече клюки за разлика от големия. В София например хората от входа дори не се познават, апартаменти се купуват, продават, наематели.... Дори и да знаеш хората по физиономия на "Здравей-здрасти", не им познаваш живота и нищо около тях, плюс това няма с кого да ги обсъждаш. Да не говорим, че животът е толкова забързан, че нито имам време, нито желание да бистря някакви интриги....
В малкия град е по-различно. Там хората живеят отдавна заедно, повечето се познават, събират се пред блока, на пейката иил пък на кафе у някого и си говорят. Като изчерпят темите за политика, цени и заплати/пенсии, се почва за този или онзи...

# 83
  • Мнения: 11 573
Преди години отидох да работя в Германия. На втория месец там ми правиха две лапароскопии, преплитане на червата.
Близък говореше, че съм отишла там да правя аборт.
Близкият беше бившият ми свекър, детето ми беше на 3 години, току що разделени с баща му.
Всеки си измисля.

# 84
  • София
  • Мнения: 606
Хах, не мога да повярвам, че пиша в такава тема, но се сетих нещо забавно. В 1 курс пийвахме и като си лягах съм се ударил в ръба на радиатора, който беше залепен за леглото ми. Съквартиранта ми медик леко ми проми раната с кислородна вода.
 Познати обаче са украсили историята-че съм се напил и съм си пръснал главата и съквариранта ми медик ме е шил и може би оперирал:)

# 85
  • Мнения: 2 071
На фона на вашите истории моята звучи направо идиотско. Съседка казала на мой близък, че изхвърлям боклука от вкъщи долу пред входа (има кошче). Вместо в контейнера. Даже конкретно домати съм била изхвърлила, може би за веднъж е ставало дума. Аз там не изхвърлям нищо, освен някоя салфетка се е случвало, минавайки. Боклука от вкъщи не изхвърлям аз, а мъжът ми. Изобщо това е някакъв абсурд, не знам как ѝ е дошло наум, пълна измислица. Но близкият ми мисли, че има нещо вярно, защото "Е, тя защо ще си измисля".

# 86
  • Мнения: 1 574
Аз пък онзи ден разбрах, че преди повече от 10 години съм имала връзка със съседа, но майка му ни е разделила.

# 87
  • Мнения: 29 808
.......защото "Е, тя защо ще си измисля".

Винаги съм се чудела защо наистина го правят някои хора. Независимо от това какво точно казват - дали е нещо сериозно или някаква глупост.... Просто така за интригата ли, някакви облаги ли търсят, не мога да си го обясня.

# 88
  • Пловдив
  • Мнения: 14 696
В някои случаи според мен наистина го мислят. Специално за нещата, които не са въпрос на виждане с очите им, а са обяснения за дадена постъпка - като това за Германия и аборта. Някои хора са склонни да виждат безумни скрити мотиви, умисли и тайни у другите или да ги подозират в лъжа.

За изхвърлянето на боклука - аз имам подобен случай, изключително противната по нрав във всяко отношение бабичка (тогава леля), която живее в родния ми блок под нас, в детските ми години веднъж ми се развика, че ме гледала през шпионката как ям слънчоглед и плюя люспите пред вратата и. Разбира се, че никога не бях правила подобно нещо, нещо повече - в оня период изобщо не можех да беля семките на слънчогледа както трябва и предимно ги дъвчех и гълтах с люспите.
Това вече защо го правят, лъгането какво са видели (ако не са свидетели в съда, де) - нямам обяснение. За тая същата съм чувала инцидентно от майка ми, че и за снаха си е разпространявала лъжливи обвинения, но айде, там ясно - снаха се мрази. Wink
Понякога, предполагам, може да е въпрос пак на "дедуктивен" Wink извод като в първия вид примери и чисто за по-голяма убедителност да го подкрепят с лъжа "видях". В случая със семките - да е решила поради нещо си, че съм го правила, и да блъфира, че е видяла, за да си призная. Но знам ли...

Последна редакция: сб, 28 окт 2023, 11:03 от Магдена

# 89
  • here and now
  • Мнения: 4 327
От завист, злоба и от ....недовиждане.
Скоро една позната твърдеше,че е видяла детето ми в друго населено място, дори го поздравила. А то милото никъде не ходило. И не беше злонамерено. Просто се е объркала.

Общи условия

Активация на акаунт