Отслабва ли се по време на кърмене?

  • 6 972
  • 78
  •   1
Отговори
# 15
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Аз още кърмя и килограмите нещо не мърдат.Качих 20кг,след раждането свалих10 и.................... затишие #Crazy

# 16
  • Мнения: 1 425
Аз още кърмя и килцата ми не мръдват  Sad

# 17
  • Мнения: 2 197
Аз не отслабнах докато кърмех. Не съм яла повече, движех си се достатъчно и въпреки това си влачих качените килограми. Започнах да ги свалям чак като спрях да кърмя, особено от последния месец, когато си наложих стабилни домашни упражнения, включващи поне 250 коремни преси. Остават ми още 2 килограма, но мисля да продължа и след това. Все пак при всеки е индивидуално. Но и аз мисля, че не се отслабва от кърменето, а от разбития режим и малкото сън, откъдето идва и липсата на апетит.

# 18
  • Мнения: 867
Абсолютно си е индивидуално. Само дето за кърмата се изразходват по 800 калории в повече на ден. Така че логично е ако спазваш нормален режим без диета да отслабнеш. А и метаболизма се засилва ако така мога да се изразя.

# 19
  • Мнения: 27 524
По-скоро не, даже наблюдавам обратното. Надявам се това да не влияе на решението ти за кърменето  Wink

# 20
  • Мнения: 1 272
Всичко е до организъм. Аз свалих повечето килограми по време на кърмене, а след като спрях да кърмя (9мес) дори качих няколко.

# 21
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Мен ме стопи...Но още кърмя  Laughing

# 22
  • Мнения: 2 757
Казват, че се отслабва. Ама според ако има отслабване то се дължи на недоспиване, грижи, нерви. Според мен при кърмене недоспиването е по-голямо, защото кърменето хем е по-често от храненето с шише, хем отнема 3 пъти по-дълго време. Да не говорим, че обикновено повечето кърмачки кърмят предимно през нощта  - аз бях така заради изкривения режим на бебето. Та за отслабване - отслабнах - то няма как и да не отслабнеш при положение, че през бременността си качил 23 кила. Но до последно, демек до следващото забременяване така и не успях да сваля последните 5 кила от преди да родя. Така че кърмила съм, ама дали се отслабва от кърменето - не мога да кажа  Peace

# 23
  • Мнения: 2 159
при мен не се получи с отслабването Sad

# 24
  • София
  • Мнения: 341
Не бих казала (изхождайки от собствения си опит)  Sad

# 25
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
С баткото съм кърмила 40 дена, влачих около 8кг над нормалното ми тегло още 2 години след това.
С дребната на края на първия месец бях по-слаба от преди да забременея, а впоследствие отслабнах застрашително много - и взех да качвам малко килца чак когато понамали броя сучения (т.е. близо до 2-рата й година Laughing).
Не мисля, че се дължи на недоспиване и грижи - в началото си спях много по-добре, отколкото като попорасна. И определено беше много лесно бебе, пък и второ.

# 26
  • Мнения: 314
според мен се отслабва.забременях 55 кг,докато родя качих 20,а сега 6 месеца след раждането няма и помен от тях.кърмя активно,не се ограничавам въобще в храненето,е ,не се тъпча със сладко,но аз и преди да забременея не съм го правила.всичко си е до организъм според мен.

# 27
  • Мнения: 683
И за това да нека кърми , какво значение е причината да иска да кърми???? Моя опит е , че се отслабва като кърмиш, мен ме плашеха , че се качва, но аз без да спазвам режим отслабнах, остават ми още 2 кг, а кърмя 4 месеца.......  аз знам , че или имаш кърма или не ,не бива да се тъпчеш за да имаш , яж си нормално - не се огроничавай , а като се въстановиш напълно от раждането и първоначалния шак  можеш и да започнеш с упражненията - кърменето ни пречи на това
Не само, че не трябва да се тъпчиш, но дори някои неща трябва да се избягват... А и покай грижите за бебчо... Но всичко е много индивидуално за различните хора и за отделните бременности.

# 28
  • Мнения: 6 618
Аз не отслабнах- след раждането смъкнах до 55кг. след това пак качих до 58кг.

# 29
  • Мнения: 1 267
за 7.5 месеца - минус 4 кг, но колко още има...

Общи условия

Активация на акаунт