Как къса коса като на момче да стане дълга поне до раменете?

  • 2 360
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 19 398
Това за подстригването на връхчетата са фризьорски легенди. Косъмът е кератин, безядрени клетки. Живите части, които го карат да нараства, са корен и луковица.
За растеж - биотин в по-сериозни дози + препоръчаното по-назад.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 4 092
Да, и аз бих препоръчала Биотин- вит.В7

# 17
  • Мнения: 470
Растежът на косата може да се засили чрез витамини за коса и чрез маски за коса, масаж на скалпа и корените с масла за растеж и подходящи шампоани.
От мой опит мога да препоръчам маслата на Икаров за коса. Витамини всякакви на аптеките има.
От шампоаните, които засилват растежа съм много доволна от Биоблас - турска марка, но много добър ефект. Също така преди време бях ползвала на Бабушка Агафия - билкови шампоани за растеж, много добър ефект. От българските шампоани има такива с Хинин , но аз лично от тях не виждам полза.

# 18
  • Мнения: 15 051
Това за подстригването на връхчетата са фризьорски легенди. Косъмът е кератин, безядрени клетки. Живите части, които го карат да нараства, са корен и луковица.
За растеж - биотин в по-сериозни дози + препоръчаното по-назад.
Това влизах да пиша и аз. Ако косата е здрава и не е накъсана или цъфнала, няма нужда от обиране на връхчетата през няколко седмици. За целта ползвай продукти против накъсване. Какви - не се наемам да препоръчам, аз ползвам евтинджоси на Балеа от ДМ и съм много доволна, но всичко с косъма ми е наред.

# 19
  • София
  • Мнения: 38 884
Аз моята я оформям като ме хванат лудите - два-три пъти годишно. Значи на 4 или 6 месеца. Запазвам дължината, просто фризьорката я оформя.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 896
Къса коса като на авторката пък съвсем няма нужда от подстригване на връхчетата.

# 21
  • Мнения: 15 051
Сега няма,но може да се подлъже по разни пасторални митове, че стригането забързва растежа. И така вместо да пуска коса, реално да стриже новоизрасналото.

# 22
  • Мнения: 29 902
По-скоро трябва да се подстригваш леко за оформяне, понеже растящата коса стърчи и не стои добре естетически.

Първо може да подбереш къса дамска прическа - нещо такова:



После:



След година - година и половина ще ти е до рамената:

# 23
  • Plovdiv
  • Мнения: 2 165
Екстеншъни ако много те дразни късата коса, докато порасне твоята.

# 24
  • Мнения: 438
Къса коса като на авторката пък съвсем няма нужда от подстригване на връхчетата.

Поне моята след няколко месеца има. Не за да се обират връхчета, но ако целта е пускане на дълга коса, поне на врата и около ушите си иска леко оформяне.

# 25
  • София
  • Мнения: 274
Здравей, имам голям опит с косата, препоръчвам ти следните неща и ти гарантирам, че са по-ефективни от всички скъпи козметики, които съм пробвала.
1. Розмарин -купуваш билката и я вариш като за чай, после чая се пръска в корените на косата (препоръчително всеки ден) и се оставя така да изсъхне, не го измиваш! Мирише свежо. Може да усетиш лек гъдел по скалпа. Усилва растежа и намалява косопада. Има много статии и клипчета в ютуб колко е ефективно това, но повечето са на английски.

2. Коприва - доволна съм от корен от коприва, но става и с листа от коприва. Само че листата не ми харесват като миризма. Копривата се приготвя и се използва по абсолютно същия начин като розмарина и пак е ефективно. Може да ги редуваш. Намират се по билковите магазини или например в ремедиум при чайовете.

3.Препоръчвам ти да забравиш за обикновените шампоани от дрогериите и да си купиш био шампоан. Аз ползвам Dr. Konopka's, купувам го от Зоя.

4. Стимуланта на икаров. В упътванията му пише, че се ползва веднъж седмично, но предполагам, че за по-къса коса трябва да се използва по-рядко. Защото той е мазничък, а късата коса и без това по-бързо се омазнява. Прекаленото омазняване може да предизвика косопад. Но може да го ползваш да кажем по веднъж на 1-2 седмици по 30 минути или час и после измиваш със шампоан.  

5. Подстрижката е необходима най-вече за да предотврати или премахне цъфнали или изтощени краища, защото цъфналите и изтощени косми растат мнооого по-бавно. Затова фризьорките казват, че за да расте косата, трябва да се постригва. Но това важи за дългите коси, защото нужните вещества достигат до краищата на дългите коси много по-трудно отколкото при късите. Съответно дългите коси по-лесно се изтощават и това забавя растежа им. Но при късите коси е различно: разстоянието от корена до края на косъма е толкова малко, че се подхранва достатъчно и няма как да се изтощи освен ако не си я увредила прекалено с някой окислител примерно. Затова при късите растежа не се забавя. Съответно не ти препоръчвам да се постригваш докато косата ти не наближи раменете (освен за оформяне). Иначе ненужно ще намалиш дължината.

1, 2 и 4 не само, че засилиха скоростта, с която косата ми расте, но намаляха косопада ми и на всичкото отгоре виждам голям брой нови малки косъмчета, поникнали.
 Знам, че може да се чудите защо й препоръчвам такива неща вместо готови козметични продукти. Ще ви кажа- защото това са най-ефективните неща за мен след години търсене и пробване на маркова и каква ли не козметика, която винаги се оказва недостатъчно ефикасна. Препоръчвам ти да пробваш. Особено първите 2.
Успех 🥰

Последна редакция: пн, 30 окт 2023, 16:41 от meoww

# 26
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
И при мен билковите отвари и добавки към шампоана сътвориха чудеса за моята коса.
Резултат За 6 месеца близо 17-18  см.Режех долните пластове, за да се  изравни.
За протокола, използвах съм и  готови продукти, но подобен резултат до сега , само  с готови продукти, не съм получавала въпреки, че съм ги съчетавала с  добавка биотин 10 000 мг  и цинк.
Последдните 6 месеца не съм пила биотин, с изключение на този, който е в стандартните ми добавки, но там количеството  му е минимално.

# 27
  • Мнения: 69 180
Не знам колко къса е в момента, но нещо като да е вързана, и с изкуствена опашка/кок нещо? Като идея само де...

# 28
  • Мнения: 9 233
meoww

обясни моля те точните, пропорции за чая от розмарин-
количество розмарин в колко вода, за колко време се вари, запарва ли се,  -всеки ден ли вариш, или ....

# 29
  • София
  • Мнения: 274
Аз го приготвях по тази рецепта веднъж на 2 дни, съхранява се в хладилник и се ползва всеки ден. https://youtu.be/p1argTE1-A0?feature=shared
Но има най-различни начини на приготвяне и всеки казва, че неговият начин работи. И на самия чай имаше някакво подобно упътване. Така че явно точността не е толкова важна, пак действа.
Не се измива, оставя се в косата. Може да се появи гъдел.

Общи условия

Активация на акаунт