Коремчето едрее, мама хубавее (тема 5/Януари 2024г.)

  • 27 365
  • 757
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 2 289
На мен чувалче ми се струва като най-спокойния метод за мен. Няма да поглеждам през 5 минути дали е отвито, няма да се притеснявам да не се задуши, няма да се чудя добре ли го пових стегнато ли е хлабаво ли е. Тези методи със swaddle-а също са много противоречиви.

# 676
  • Мнения: 4 346
Аз взех олекотено, ще потърся и одеалце.

# 677
  • Мнения: 347
Здравейте , влизам ви в темата от февруарската , ба питам дали някой е правил вливки желязо в София и ако да то къде и как точно става Simple Smile Благодаря

Ако ще вливате Феринжект - купува се от аптека, имат в една в пряката срещу Пирогов и мисля,че във всяка частна болница, която работи с бременни ще може да се направи, на мен ми вляха в Репробиомед, защото там се следя.

# 678
  • Мнения: 478
В допълнение към Феринжекта обаче, че не се продава свободно по принцип в аптеките, а е с рецепта по лекарско предписание, освен ако нямате начин да си вземете без.

# 679
  • Мнения: 347
В допълнение към Феринжекта обаче, че не се продава свободно по принцип в аптеките, а е с рецепта по лекарско предписание, освен ако нямате начин да си вземете без.
Ох, да, добре, че допълни, забравих го това.

# 680
  • Мнения: 1 845
Ами аз взех чувалче...ако не иска да спи в чувалчето,че и такива бебета познавам мисля със одеалце...на повечето ми приятелка бебетата не искат да спят с олекотени...много горещо им ставало...взех памучни одеалца но не много дебели...че има едни те направо са за навън ако се излиза...иначе и комплект с олекотено имам...

# 681
  • Мнения: X
Само една вливка ли направихте и имаше ли ефект ? пиете ли желязо орално или само на вливката се спряхте ?
Здравейте , влизам ви в темата от февруарската , ба питам дали някой е правил вливки желязо в София и ако да то къде и как точно става Simple Smile Благодаря

Ако ще вливате Феринжект - купува се от аптека, имат в една в пряката срещу Пирогов и мисля,че във всяка частна болница, която работи с бременни ще може да се направи, на мен ми вляха в Репробиомед, защото там се следя.

# 682
  • Мнения: 478
Аз направих 2 вливки - една в 4-тия месец и една в 8-мия, понеже феритинът пак беше паднал на 60 (при минимум 80 по време на бременност). Имаше си огромен ефект, както в показателите, така и се чувствах мнооого добре. Орално не го усвоявам бързо и не ми се отразява добре на стомаха.
При мен Феринжект го разтвориха в банка натриев хлорид, след това ми вляха витамин С и поставиха инжекция В12. По този начин усвояването ставало най-добре.

# 683
  • Мнения: X
това в коя болница ?

# 684
  • Мнения: 347
Засега една вливка, надявам се да не се наложи друга, но ще пусна след 10-на дни отново железен панел да видим как е положението. Моят феритин беше много зле - 10, вливката я правих преди 5 седмици някъде,10дни след нея феритинът беше 130 (което не е много даже,тук на повечето момичета им е бил над 200 след вливка). Оттогава трябва да взимам и орално желязо, обаче съм с много чувствителен стомах, все още и повръщам и съм супер несериозна..реално взимам през 2-3 дни сигурно, та не знам колко отива в депата изобщо. Ако каже лекарят пак вливка - вече съм навита, че се дърпах доста преди това. Не усетих нещо специално, иначе, като ефект, освен резултатите от кръвните изследвания.

Само една вливка ли направихте и имаше ли ефект ? пиете ли желязо орално или само на вливката се спряхте ?
Здравейте , влизам ви в темата от февруарската , ба питам дали някой е правил вливки желязо в София и ако да то къде и как точно става Simple Smile Благодаря

Ако ще вливате Феринжект - купува се от аптека, имат в една в пряката срещу Пирогов и мисля,че във всяка частна болница, която работи с бременни ще може да се направи, на мен ми вляха в Репробиомед, защото там се следя.

# 685
  • Мнения: X
мда моя е 13 феритин , и албумина ми е занижен и хемоглобина. Мазало. С предната бременност удържах фронта но явно толкова малка разлика в децата си оказва значение. А консумирам бая дроб , и разни тем подобни неща даже пиех и на капсули сушен телешки дроб.
Ще звъня на лекаря колкото и да не искам да го тормозя откровено казано

# 686
  • Мнения: 347
мда моя е 13 феритин , и албумина ми е занижен и хемоглобина. Мазало. С предната бременност удържах фронта но явно толкова малка разлика в децата си оказва значение. А консумирам бая дроб , и разни тем подобни неща даже пиех и на капсули сушен телешки дроб.
Ще звъня на лекаря колкото и да не искам да го тормозя откровено казано
Явно не винаги може да се повлияе от храната, аз пък изобщо не консумирам месо, но съм с нисък феритин отпреди бременността поне година - според ендокриноложката ми е свързано с хипофункцията на щитовидната жлеза, което уж го пооправихме, но така и не се вдигна..Според моя сегашен лекар е много важно да се влезе за раждане с добър феритин, дори да няма проблем за бебето през бременността, като родим ще сме смазани, ако няма нищо в депата. А ти приемаш ли орално желязо? Май при повечето бременни помага най-вече да се вдигне самото желязо като показател, но не пълни феритина, поне така забелязвам.

# 687
  • Мнения: X
ами не не приемам орално защото имам проблеми с стомаха и не ми се приема , сега говорих с моя Аг ще ми каже по късно какво ще прави , спомена нещо за някакво липозомно желязо ама може и да си настоя на поне една вливка. Иначе да основно не само заради бебето трябва да се прави , а защото и аз съм секцио и ще стане мазало а съм с дете на 2 и после с бебе , и ще съм аривидерчи от умора

# 688
  • Мнения: 347
Ох, липозомно взимах на Смарт хит, изобщо не ми го понесе стомахът, с такъв кеф го метнах в коша като си насрочих час за вливка. Сироп бях взела, май има и на таблетки, но според моя АГ не става такъв дефицит без вливка, аз се пробвах месец и наистина нищо не стана, може би за поддържане бива.

ами не не приемам орално защото имам проблеми с стомаха и не ми се приема , сега говорих с моя Аг ще ми каже по късно какво ще прави , спомена нещо за някакво липозомно желязо ама може и да си настоя на поне една вливка. Иначе да основно не само заради бебето трябва да се прави , а защото и аз съм секцио и ще стане мазало а съм с дете на 2 и после с бебе , и ще съм аривидерчи от умора

# 689
  • Мнения: 5 074
Не става феритин да се качва с орални препарати, особено при бременност като трябват бързи мерки. Вливката си е супер, отиваш за два часа и не се занимаваш повече.

Общи условия

Активация на акаунт