Хазяйката идва постоянно в квартирата

  • 2 246
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте, от много скоро живея в квартира, хазяите ми са на долния етаж. В случая става така че хазяйката идва постоянно в квартирата (примерно 2-3 пъти),ако успее да ме хване в квартирата или ми звъни постоянно, не отговарям ли притеснява родителите ми. За първи път съм на квартира и лично според мен не е ок постоянно да ми се идва в квартирата и да ми се пълни главата с празни бабешки приказки, на всеки времето си му е ценно. Според вас как да постъпя?

Последна редакция: пт, 13 окт 2023, 20:29 от Не се сърди, човече

# 1
  • Мнения: 4 009
да се преместиш

# 2
  • София
  • Мнения: 1 249
Премести се ако имаш възможност, това не е нормално, направо си е малко стряскащо. Тя ти нахлува в личното пространство и те обсебва.. Намери си място, където ще се чувстваш добре и ще имаш спокойствие, това са излишни нерви и почти клони към психически тормоз.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 569
Не, не е нормално. Обикновено в договора се посочва колко често може да идва хазяинът и при какви условия. Тя явно скучае и те вижда като другарче и длъжна да я слушаш. Не мисля, че ще има оправия. Трябва да поставиш много ясно границата, или просто да се изнесеш.

# 4
  • Мнения: 149
Ученик или студент си?

# 5
  • София
  • Мнения: 35 110
Не е окей. В един път в годината видя наемателите- я, не.

Да не мисли по съседски да си дружите

# 6
  • here and now
  • Мнения: 4 231
Говори първо с майка си, дали тя не е помолила бабата "да те наглежда" и тогава предприемай мерки.

# 7
  • София
  • Мнения: 35 110
Няма мерки, има вмешателство.

# 8
  • Мнения: 1 806
Ако родителите са ти намерили квартирата,може да са помолили да те наглеждат.
Обичайно хазаите идват веднъж месечно при получаване на наема.
Най-вероятно бабата скучае.Кажи и в прав текст,че не ти е приятно ,а най-добре се премести.

# 9
  • Мнения: 19 898
Разкарай бабека в прав текст.
Има ли някакъв проблем да сте тук постоянно? Нещо притеснява ли ви в мен или действията ми? Ако не, в такъв случай не са ми приемливи такива чести посещения и срещи – имам задачи, работа, ангажименти, нуждая се от лично пространство и време.
Ако не разбере (което е много вероятно, някои хора са тотал аут оф спейс) – търсиш междувременно друга квартира и си биеш шута в удобен момент.

# 10
  • Мнения: 10 821
Една такава баба хазяйка, живееща в съседния вход, ми беше ровила в нещата, докато ме няма. Дядото също знаеше с подробности в кой шкаф какво държа, може и той да е поровил. Изнесох се със скандал скорострелно след няма и 2 месеца живеене  в тази квартира. Казаха ми, че са си знаели от самото начало, че съм несериозна... та, съветът ми е да си търсиш нова квартира.

# 11
  • Мнения: 8 823
В договорите за наем обикновено се пише колко пъти в месеца и кога  ще наглежда жилището, колко време преди това трябва да се договори с наемателя.

# 12
  • Мнения: 526
Питай направо има ли нещо пи-конкретно, което търси, души, слухти... Сигурно не пъскат телевизия долу, за да бдят... Аз на всяка цена ще питам и ще кажа, че напускам моментално ако не престане. Най-вероятно е без договор нали?

# 13
  • Мнения: 1 262
Отваряш вратата и ясно на Вие и казваш, че не желаеш да ти звъни. Отношенията са ви на ниво да си получи наема. Ако тръгне да ти се обяснява, просто не я изслушвай и отново ясно казваш, спрете да ми звъните и да ме притеснявате и затваряш врата. Ако продължи търсиш нова квартира.

# 14
  • Мнения: 8 887
Според мен, жената просто скучае и е решила, че може да си правитее компания.
Имам една такава съседка - много мила и симпатична жена около 80. Тя като ме видеше и постоянно ме канеше на кафе, аз благодаря любезно, но отказвам поканата - просто не ми се създават такива контакти и не ми се слушат истории от едно време и такива за болежки.
Веднъж жената дойде вкъщи и помоли да й премеря кръвното защото не се чувствала добре. Разбира се, че не бих отказала. Поканих я, мерих й кръвното - нормално беше, предложих й вода, тя постоя и си тръгна. Обаче след това реши, че може да идва до нас когато си реши и мине-не мине време - Зън-зън на вратата, аз да те видя какво правиш.
Спрях да отварям в един момент, дори и да съм вкъщи. Живее с дъщеря си, но тя през деня е на работа, та предполагам й доскучава. Въпреки симпатиите ми, не мога и не желая да се ангажирам с такива приятелства.

Общи условия

Активация на акаунт