Колко Ви е сметката за ток на месец? - тема № 7

  • 31 005
  • 497
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 934
Teddynm, а вие къде живеете и каква е цената на кубик вода при вас?
Защото в Бургас е 4.20лв/ куб.м. !

# 91
  • Мнения: 3 718
12.10-11.11-  61 лв. Бойлер, пералня, сушилня, готвене, 1 климатик

# 92
  • Мнения: 10 774
12.10-11.11-  61 лв. Бойлер, пералня, сушилня, готвене, 1 климатик
Яко, от тия имам само пералня и пак е толкова 😁

# 93
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 477
Teddynm, а вие къде живеете и каква е цената на кубик вода при вас?
Защото в Бургас е 4.20лв/ куб.м. !

Моля?
2.03лв с ДДС е кубика в Пловдив ,извинете !Сега го проверих на бележката 1.69 без ДДс

# 94
  • Мнения: 69 320
И аз имам печка - не я ползвам, само котлона на газ.
Бойлер стои пуснат на средно, не се спира..
Сушка нямам на ток..
И смм с 66 лв.
Ей тъй се прави такава сметка, с неползвани уреди Grinning
Аз поне си признавам...не готвя.

12.10-11.11-  61 лв. Бойлер, пералня, сушилня, готвене, 1 климатик
Яко, от тия имам само пералня и пак е толкова 😁

# 95
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Teddynm, а вие къде живеете и каква е цената на кубик вода при вас?
Защото в Бургас е 4.20лв/ куб.м. !

Моля?
2.03лв с ДДС е кубика в Пловдив ,извинете !Сега го проверих на бележката 1.69 без ДДс

Цената във Варна е  ~ 5.30 лв./m3 от около една година !

# 96
  • Пловдив
  • Мнения: 2 932
Teddynm, а вие къде живеете и каква е цената на кубик вода при вас?
Защото в Бургас е 4.20лв/ куб.м. !

Моля?
2.03лв с ДДС е кубика в Пловдив ,извинете !Сега го проверих на бележката 1.69 без ДДс
В Пловдив или до Пловдив ?
На местата без канализация е по-евтино .Ние също плащаме 2лв/м3 в Пловдивско село,до скоро бе 1,50 лв .Докато живяхме в Пловдив бе по-скъпо .

# 97
  • Мнения: 3 718
А, аз си готвя, редовно. Мъж ми иска манджа, аз също. Виж детето е на макарони, печени сандвичи и пица. Та се готвят различни неща. Но, зимата се къпем само по веднъж на ден.

# 98
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 477
Дами,извинявам се ....наистина не мога да повярвам,живеем в една държава и наистина нямах представа от ценовите ставки в другите градове ....толкова съществени разлики ,,,ужас ,,:frowning1:

# 99
  • Мнения: 46 653
laurentin, бойлерът изключвате ли го? Знам теорията, че е по-изгодно да е пуснат непрекъснато, но свекърите казват, че плащат много по-малко, когато го включват само нощем. Те са двама и им стига за по 1 къпане дневно. Рядко се налага пускане през деня.
Колко перални и сушилни имате седмично?

# 100
  • Мнения: 69 320
Нашият не го изключваме. Но не е на макс, а на средно, лятото към ниско, настроен нон стоп.

# 101
  • Мнения: 2 934
Моля, не моля, това е положението - плащаме по 60-70-80лв на месец за вода! Има месеци, където сметките за ток и вода са почти едни и същи! И направо се чудя като чета какви сметки плащат хората за ток и вода ?! Доста съфорумки  споделят, че пускат  една пералня седмично ?! Евала, направо завиждам ( не благородно) на такива потребители !

# 102
  • Пловдив
  • Мнения: 2 932
Не се сърди ,човече ,математически изчислено е по-евтино да се затопля само на нощна тарифа .В зависимост от обема се затопля дадено време .Да приемем минимума от 1 час ,и 3 Kw .На нощна тарифа ще изразходи  0,48 лв ,през деня 0,75 лв.  Да,ще има някакви топлозагуби през деня ,ако се ползва само нощната тарифа ,но да кажем ,че ще падне от 65° на 50° (това зависи от вида на бойлера и Т в банята ) и пак би стигнал за да се изкъпят двама души ,ако не се застояват под душа .
Нашият бойлер не го спираме ,но след всеки изкъпал се ,в него влиза студена вода и се включва нагревателя  на дневна тарифа Simple Smile
  Natt,ние средно имаме по 12 м3 и то защото не мия чинии на ръка ,съдомиялната е доста по-икономична в това отношение (9-12 л ) .При теб това би струвало 65 лв ,а при нас е 24 лв .

# 103
  • ново
  • Мнения: 6 062
Нашият бойлер е постоянно включен малко над средната мощност. Къпем се всяка вечер двама, през деня ММ влиза по няколко пъти в банята по ред причини. Имаме два хладилника, единият е с фризер. Поне 5 перални седмично, зимата толкова сушилни. Готвим почти всеки ден, газ не ползвам. Това в най-добрия случай е 85 лв. Ползваме два климатика, с тях обичайната сметка е 160-180 лв. в студените месеци.
Тази година най-ниската сметка беше за септември 75 лв като половината месец бяхме в чужбина(бойлера беше изключен докато ни няма), но другата половина от месеца сме охлаждали.
Забравих съдомиялната всеки ден.

# 104
  • Мнения: 21 332
Теди , близо 4 лв е кубика вода - гр.Кърджали.
Иначе бойлерът е стар сигурно,колкото мен hahaha и работи на 3 киловат часа.Т.е. само това копче работи от 1 до 4.
А и в автосервиза е трифазен ток ,ако се ползва подемника от време на време и другите джаджи.

Общи условия

Активация на акаунт