Третиноин/Ретин-А/Ретиноидна киселина, Ретинол, Ретиноиди - 12

  • 49 679
  • 749
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 165
Използвам ретинал от известно време и ме тормозят някои въпроси... Simple Smile
Имали ли сте пърджинг?
Възможно ли е пърджинг да трае 2 месеца?

Преди да започна с ретинала (най-нисък процент) използвах ретинол. Като цяло мисля, че ми се отразява добре на кожата, но акнето ми се усили и се появява на други места, където преди не съм имала. За това съм в чуденка.

# 676
  • Мнения: 23 339
Този спрвй на мен ми е ок върху грим(зряла и мазна кожа):
https://www.parfimo.bg/garnier-ambre-solaire-super-uv-over-makeu … t-za-litse-75-ml/

# 677
  • Мнения: 6 866
Здравейте, знаете ли къде да намеря RETIN-A 0,1% (Ретин А 0,1%) ? Може би го няма в България? Виждам, че се предлагат доста подобни продукти, но ако този действително го няма, има ли друг с максимално подобен състав?

Доколкото знам търсения от мен крем изглежда така:
Скрит текст:

Благодаря ви

Няма в България нищо с тази съставка по аптеките като чисто вещество. Този крем, който търсите го имаше преди да влезем в ЕС, след това нещо го пререгистрираха и изчезна.

 В аптеката на болница Токуда правят на място с поръчка такъв крем, но преди години беше 60 лв, сега кой знае колко е.
От Турция може да си купите със същия състав на активното вещество Акнелиз, а от Испания Ретиридес. Турския крем е по-агресивен.
В другите държави не съм виждала.
В Гърция имаше преди Айрол, но го спряха.

Кремът е насочен за лечение на тежко, кистозно акне, но напоследък масово се ползва за бръчки и антиейдж, което аз смятам за нередно.
Съставката под формата на таблетка се пие при химиотерапия, така че хич не е безобидно мазането на крем и съветвам да се консултирате с дерматолог.
 В Турция само в Одрин и Лозенград дават без рецепти като повечето фармацевти са учили тук в България и говорят на български, навътре в Турция е доста трудна покупката, а и не говорят хич английски.

# 678
  • Мнения: 119
Използвам ретинал от известно време и ме тормозят някои въпроси... Simple Smile Имали ли сте пърджинг? Възможно ли е пърджинг да трае 2 месеца? Преди да започна с ретинала (най-нисък процент) използвах ретинол. Като цяло мисля, че ми се отразява добре на кожата, но акнето ми се усили и се появява на други места, където преди не съм имала. За това съм в чуденка.
И при мен има пърджинг от три месеца вече. Направо ми иде да спра третиноина, но ако го спра с какво ще оправя пъпките, които ми причини Rage Вече съжалявам, че го започнах. Като че ли не спират да извират тези гадни кисти и в чудо съм се видяла.

# 679
  • Мнения: 2 264
А хидратирате ли добре?Поне,доколкото рзбрах в съседна тема,при тези продукти се усилва акнето,ако няма добра хидратация.

# 680
  • Мнения: 2 084
Аз се оплаках от подобен проблем. Да, хидратирам. Все пак излизат пъпки и това е. Аз съм с Ретиридес 0.05%, имам и неотворен Акнелиз 0.1%, но се чудя дали да не премина на ретинал ( или ретиналов серум с още съставки) или на бакучиол.

# 681
  • Мнения: 2 264
От Акнелиз синът ми яко се изби,вместо да тушира малкото пъпки,настана чудо.Но не хидратирахме,все пак момчетата са трудни с рутината,а и все се надявахме,че акнелизът е силен и че нещата се влошават,докато се изчисти,но не.Сега козметици,хидратация,ниацинамид и пак хидратация,поне ограничихме белята.

# 682
  • Мнения: 5 548
Здравейте,
Извинявам се, че нахлувам, но не знам къде да питам:
Aqua, C12-15 Alkyl Benzoate, Alcohol Denat., Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Triazone, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Dibutyl Adipate, Glyceryl Stearate Citrate, Silica, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Diethylamino HydroxybenzoylHexyl Benzoate,Tapioca Starch, Silica Dimethyl Silylate, Cetearyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Isobutylamido Thiazolyl Resorcinol (Thiamidol®), Glycyrrhiza Inflata Root Extract, Glycyrrhetinic Acid, Tocopheryl Acetate, Glycerin, Copernicia Cerifera Cera, Xanthan Gum, Carrageenan, Hydroxypropyl Methylcellulose, Sodium Hydroxide, Trisodium EDTA, Hydroxyacetophenone, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Parfum.

Има ли нещо забранено по време на бременност тук?

Мерси много!

# 683
  • Мнения: 4 202
Няма нищо  нередно, в това, че напоследък" масово "се ползва за бръчки и антиейдж, освен другите предназначения. Това показва и анализ на пазар на третиноин:
https://markwideresearch.com/tretinoin-market/
Резюмето е добро, пълният вариант, още повече.
Прозренията, драйверите и регионален анализ са готини.
P. S
Marthina, Този списък на съставките принадлежи към локален продукт, регулиран като лекарство, или използва различни правила за изброяване на съставките в сравнение с обикновената козметика, защото регламентите са различни в различните региони/usa, eu/и още много.

Последна редакция: вт, 19 мар 2024, 14:50 от niljaniljo

# 684
  • Мнения: 86
Някой ползва ли третиноин под очите и има ли някакви проблеми или ползи? Понеже кожата там има най много бръчки.

# 685
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Здравейте! Обмислям да спра използването на третиноин - поради ред причини. Въведох го преди две години от втори опит, като кожата ми свикна относително лесно, предвид факта, че е доста чувствителна и реактивна.
За тези две години състоянието й се подобри, гладка и изпъната е, няма пъпки преди МЦ, няма несъвършенства, почти няма пори. За тези две години веднъж успях да си докарам онова, което по чуждите форуми наричат retinol burn, беше ужасно, дискомфортно и болезнено, но мина и го забравих.
Напоследък кожата ми обаче по всякакъв начин ми показва, че не иска повече третиноин. Покрай устата и брадичката е толкова чувствителна, че дори и щом мия с най-щадящи средства, усещам опъване, щипане, лека болка. Между челото и слепоочията ми кожата е червена и леко подпухнала, сърбяща.
Отделно от това, но при последния очен преглед лекарката заяви, че имам изключително "сухо око" и директно ме пита дали ползвам третиноин. Наплаши ме с истории за негативните последствия от него върху зрението - каза, че вече няколко от пациентите й споделят за влошено зрение, замъглени, силно зачервени очи. Според нея третиноинът е виновен, поне в много голяма степен и се явява утежняващ фактор към електронните устройства, които също са сериозен дразнител. Всичко изброено е налице и при мен.
Не знам какво се случи и защо от кожа, привикнала към третиноин, сега кожата ми сякаш крещи за помощ. Хидратирам почти религиозно, въоръжена съм с тоници, серуми, кремове, маски. Нещо обаче не върви по план.

Та, каква е идеята на този пост? Третиноинът не ми се отразява добре, но си искам резултатите от него. Как да се получи? Ползвала съм бакучиол, правя го и в момента, но се притеснявам да остана само с него, ефектът сякаш е несравним. Мисля си за бакучиол + редовни масажи + микронидълинг. Как ви звучи? Някой в сходна ситуация? Въобще, какъв е животът след третиноина?

# 686
  • Мнения: 23 339
Тайга, същото при мен.Мини на ретинол или ретинал, бакучиол.Както ти е ок.
ОнИ ден бях на очен и каза, че
очите ми са коренно по-добре, но съм от години на капки за овлажняване след трета.

# 687
  • Мнения: 86
Здравейте! Обмислям да спра използването на третиноин - поради ред причини.

Отделно от това, но при последния очен преглед лекарката заяви, че имам изключително "сухо око" и директно ме пита дали ползвам третиноин. Наплаши ме с истории за негативните последствия от него върху зрението - каза, че вече няколко от пациентите й споделят за влошено зрение, замъглени, силно зачервени очи. Според нея третиноинът е виновен, поне в много голяма степен и се явява утежняващ фактор към електронните устройства, които също са сериозен дразнител. Всичко изброено е налице и при мен.

Слагали ли сте третиноин под очите?

# 688
  • Мнения: 2 084
Аз слагам под очите и нямам проблем. Никакъв. Наскоро бях и на очен преглед, там също всичко е наред. Имам минимален диоптър, но очилата са препоръчителни в моя случай, не задължителни.
Това е моят опит с третиноин под очите.

# 689
  • Мнения: 4 202
Относно сухото око и третиноин, мисля, че има няколко аспекта:
Скрит текст:
„Сухо око"  обединява група заболявания и състояния, които протичат с нарушено овлажняване на окото.
_Свързани с възрастта на 50 год. възраст продукцията на сълзите е равна на оттичането, а на 75 год. човек страда от сухо око

_ Хормонални – менопауза,  37% от диабетиците страдат от сухо око, контрацептиви. За бременност и кърмене - ясно.
_Имунологични  - много са.

_Фармакологични - мн. са

_Нарушено хранене намален прием на витамини, прием на алкохол

_ Аномалии в развитието - вродена липса на слъзни жлези и др.

_Травми – изгаряне, радиация, носене на контактни лещи

_ Възпаление – херпес, възпаление на слъзната жлеза,
кератоконюнктивит, възпаление на клепачите, трахома
и т. н.
_устройства и екрани-необходим "бич"
/по Узунова/Може да се допълни с още други.
Третиноинът, твърдят, ако влезе в контакт с клепачите и се абсорбира, може да увреди епителните клетки в мейбомиевите жлези  и да причини значителни симптоми на сухота в очите.
Затова и на 5 mm от долен клепач отстояние.Същото и за ретинол. Ретинолът е вид ретиноид.  Ретиноидите са свързани с дисфункцията на мейбомиевите жлези, често срещана причина за сухо око.
Тук въпрос:Има ли околочни с ретинол, ретинал?
Промените в носителя, концентрацията на лекарството или честотата на дозиране трябва да се наблюдават внимателно чрез наблюдение на клиничния терапевтичен отговор и кожната поносимост.
По-често "сухото око" касае изотретиноин или третиноин в комбинации с друго лек. в-во. Същото касае и обичайните съставки в извънборсовите продукти за акне - като бензоил пероксид и салицилова киселина - могат да имат подобни ефекти.
Така, че целият ви здравен статус и приеманиа терапия, спорадични и поддържаща е от значение.
В крайна сметка, нито един лекар не ви изписва лекарство без да се съобрази с придружаващи заболявания и назначена терапия.
Два отправни информативни линка, без претенции за изчерпателност. Има достатъчно достъпна.
https://www.drugs.com/pro/retin-a.html

https://www.optometrytimes.com/view/dry-eyes-a-price-to-pay-for-clear-skin-

Последна редакция: ср, 20 мар 2024, 15:44 от niljaniljo

Общи условия

Активация на акаунт