RH отрицателен, изследвания, антитела

  • 3 725
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 032
Много добре. До края на бременността ще трябва да направиш още един- два пъти поне подобно изследване. Когато отиваш да раждаш трябва да кажеш, че си с Rh-. Сигурно си запозната, но ще ти напомня, че до 72 часа след раждането трябва да ти поставят анти Д гамаглобулин ( така и не се научих как се пише това чудо  Embarassed)

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Много е добре, още два пъти се правят изследвания до края на бременността.
Лека бременност    bouquet

# 17
  • Хасково
  • Мнения: 726
Много добре. До края на бременността ще трябва да направиш още един- два пъти поне подобно изследване. Когато отиваш да раждаш трябва да кажеш, че си с Rh-. Сигурно си запозната, но ще ти напомня, че до 72 часа след раждането трябва да ти поставят анти Д гамаглобулин ( така и не се научих как се пише това чудо  Embarassed)
точно така- това е важно за следващи бремености. И аз съм Rh-, проблем не съм имала, въпреки че и двете ми деца са +. Simple Smile

# 18
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
Аз съм 0-, а съпругът ми В+. Направиха ми изследвания за антитела само веднъж в началото на бременността. Сега съм в деветия месец, докторът каза, че нямало нужда от допълнителни изследвания за антитела, понеже ми е първа бременност. Сега като слушам, че се правели по три задължителни изследвания се притеснявам дали при мен всичко е наред. Уж вярвам на доктора си, ама све пак...

# 19
  • Мнения: 287
Ето виж тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=159587.0
Браво, че нямаш антитела- така трябва. Аз също съм с рН отрицателно: всеки триместър се прави изследване за въпросните антитела.
Ако бебчо е с рН положително само тогава е необходимо да се бие антиД-гама-глобулини. При раждането на дете с положително рН, организмът на майката, която е с отрицателно рН изгражда антитела срещу рН+. Ролята на антиД-гама-глобулините е да попречат на създаването на тези антитела.
Аз съм с отрицателно рН, Борко е също е с рН минус и не са ми били антиД-гама-глобулини, тъй като организмът ми не е изградил антитела.

# 20
  • Мнения: 752
Аз съм с О -, а мъжа ми е А +. На него изследване не са му правили. За майките с - RH задължително се правят трите изследвания за антитела, за да може при наличието им да се вземат мерки на време. Имах две бременности и 6-те ми изследвания за антитела бяха отрицателни. Сестрата, която ми вземаше кръв каза, че рядко са положителни, затова сигурно лекарят ти не те е пратил пак. Но все пак е хубаво в 9-ти месец да си направиш изследването. И двете ми деца са с +, затова ми биха ати-бет.............. инжекцията.

# 21
  • Мнения: 2 677
Ето виж тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=159587.0
Браво, че нямаш антитела- така трябва. Аз също съм с рН отрицателно: всеки триместър се прави изследване за въпросните антитела.
Ако бебчо е с рН положително само тогава е необходимо да се бие антиД-гама-глобулини. При раждането на дете с положително рН, организмът на майката, която е с отрицателно рН изгражда антитела срещу рН+. Ролята на антиД-гама-глобулините е да попречат на създаването на тези антитела.
Аз съм с отрицателно рН, Борко е също е с рН минус и не са ми били антиД-гама-глобулини, тъй като организмът ми не е изградил антитела.

Мисля, че dirdrie го е казала по възможно най-точния и изчерпателен начин!  Peace
Леко бременеене!   bouquet

# 22
  • Мнения: 439
Аз съм с отрицателен резус фактор. Изследвания на мъжа ми не са правили, само на мен - три пъти за антитела.  Peace
Оказа се,че мъж ми и той е с RH- за това не ми биха анти-Д-гама-имуноглобулини  Laughing
Когато питах  #2gunfire #2gunfire #2gunfireдоки дали има значениеи таткото да се изследва,отговора беше Naughty,но явно има и то огромно.
Притесненията ми бяха напразни

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 806
Аз съм с отрицателен резус фактор. Изследвания на мъжа ми не са правили, само на мен - три пъти за антитела.  Peace
И при мен така аз съм А-  newsm10 , но от друга страна  newsm12 аз знаех че татито е А+

# 24
  • Мнения: 1 596
Благодаря ви Simple Smile
Значи доколкото разбрах,ако нямам антитела до края на бременността,няма да ми слагат гама глобулин.Но ако се появят ще ми сложат.При всички случаи ли обаче,ще вземат кръв на детето като се роди?

# 25
  • Мнения: 3 456
Благодаря ви Simple Smile
Значи доколкото разбрах,ако нямам антитела до края на бременността,няма да ми слагат гама глобулин.Но ако се появят ще ми сложат.При всички случаи ли обаче,ще вземат кръв на детето като се роди?
Ще ти бият гама глобулин, ако бебока ти е с RH положителен и да, при всички положения ще му вземат кръв, за да го изследват. На всички бебета им вземат и съобщават на майката кръвната група на детето. Успех !

Последна редакция: пт, 26 яну 2007, 13:46 от lorka barborka

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Ще ти бият гама глобулин, ако бебока ти е с RH-отрицателен и да при всички положения ще му вземат кръв, за да го изследват. На всички бебета им вземат и съобщават на майката кръвната група на детето. Успех !

Ако бебето е положителен резус фактор тогава ще й поставят инжекция

# 27
  • Мнения: 3 456
Ще ти бият гама глобулин, ако бебока ти е с RH-отрицателен и да при всички положения ще му вземат кръв, за да го изследват. На всички бебета им вземат и съобщават на майката кръвната група на детето. Успех !

Ако бебето е положителен резус фактор тогава ще й поставят инжекция
Оле, колко съм разсеяна днес  Embarassed Embarassed Embarassed Права си разбира се  bouquet  bouquet  bouquet
 Поправих го !!! Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 111
Здравейте и от мен момичета  bowuu!!! Аз също съм резус отрицателен: О-, а мъжо ми е О+! Правиха ми вече едно изследване за антитела - отрицателни! Надявам се до края да е така! Разбрах от вас, че ми се полагат още две такива изследвания! Ами ако някое от следващите се окаже положително? На 12.02 съм на лекар и се надявам да ме изпрати пак за антитела! Ако не, аз ще и напомня! Целувки на всички мамчета от нас! newsm51

# 29
  • София
  • Мнения: 981
Аз също съм с RH отрицателен и през първата бременост ми източиха кръвчицата -всеки месец ми правиха изследвания,защото
таткото не си знаеше кръвната група.Но в деветия месец му казаха че е задължително-трябва да си направи изследвания (голям
страх беше) и се оказа че и той е с RH отрицателен.Така че през втората бременост ми взимаха само 2-3 пъти кръв.
И двата пъти не са ми били гама глобулин (поне аз не знам) и не са ми казали кръвната група на децата. Thinking

Общи условия

Активация на акаунт