Снимки – спомени от близко и далечно минало - 3

  • 136 645
  • 2 721
  •   2
Отговори
# 2 550
  • Мнения: 10 108
Един доста унизителен спомен от купоните - продават прах за пране, обаче разфасовката голяма и ни принуждават двама да купуваме една и да делим. Та така отиваме у нас с едно младо майче, изсипваме и разделяме с чаша. Така и не се запомнихме от притеснение. Това в нашия град, за другите не знам как е било.

# 2 551
  • Sofia
  • Мнения: 26 635
За всичко имаше опашки.
От тогава мразя да се редя на опашка с повече от 4-5човека 😏
Спомням си кварталният супермаркет с празни стелажи….,само по някой скъсан пакет сол имаше по рафтовете,оцет или белина…
‘97год я помня с липсата на хляб,по-точно скрит…,и многото стачки на транспорта зимата 🤔

# 2 552
  • Мнения: 23 379
Тц, 90- та имаше купони.Бях дете и се редях наравно с нашите на опашките....
Нали точно това написах.
Да, извинявай, не съм прочела внимателно.🌹

# 2 553
  • София
  • Мнения: 1 269
Специално в София нещата се влошиха чувствително след двата тура на изборите, 10(17)/06/1990 г. Синя София трябваше да си "плати" за победата на СДС в града.
По разкази от познати и роднини, в провинцията не се е усетило кой-знае колко.
Вече през '91 навсякъде беше мизерия, купони за храна, за бензин, освободени цени. Една ютия от 30 лв стана 300, към заплатите добавяха 270 лв компенсация, без значение кой колко получава, как са изчислени си остава загадка, и т.н.

# 2 554
  • Мнения: 1 981
Дъщеря ми до сега не яде кисело мляко, на около годинка беше като и дадох да пие сутринта леко прокиснало мляко, защото просто нямаше нищо друго. През 1990 родих синът ми, нямаше бонбони даже да почерпим, майка ми намери някакви кутии сухи пасти и с това.

# 2 555
  • Мнения: 5 139
Ние не сме усетили чак такава криза, нито 90та, нито 96-7ма. Купоните, които намерих бяха лилави, не знам от коя година са,  явно са се полагали, но не сме ги ползвали. Ние и село нямахме. Ама по златния път всичко идваше от Турция, то и сега е така.

# 2 556
  • Мнения: 6 957
Това е плажът на къмпинг "Корал" сниман от къмпинг "Юг". С червено съм оградил скалата, която стърчи от морето, а с жълто островчето в далечината.



# 2 557
  • Наблизо
  • Мнения: 6 309
Бути,беше си зле.Нямаше.Нали написах по-горе баща ми предпочел 90та-91 ,не помня кога точно да остави кучето да избяга ,отколкото да си загуби ред на опашката за хляб (май).Аз съм била две-три годишна тогава и той знае,че чакаме вкъщи.
Баба ми и дядо ми живееха на село и пращаха храна,както могат.По влака и непрекъснато крадяха колетите.

А 97ма вече бях голяма..Помня и стачките и блокирането на ЖП линията и празните магазини (но по се намираше ядене).
А майка ми разправя,че докато отиде до банката да депозира пари (счетоводство водеше тогава) и те вече се обезценили и айде наново.Тогава нашите си купиха и първият западен автомобил,втора ръка,с дойче марки.Беше голяма разправия как да се набавят дойчемарките като не спираше да играе лева.Накрая май бяха даже на далавера.

# 2 558
  • София
  • Мнения: 1 269
Някой по-нагоре написа:"90-91 хората имаха пари, но нямаше какво да се купи, 96-97 имаше всичко по магазините, но парите не стигаха". На 55 съм, помня всичко.

# 2 559
  • Мнения: 9 413
Някой по-нагоре написа:"90-91 хората имаха пари, но нямаше какво да се купи, 96-97 имаше всичко по магазините, но парите не стигаха". На 55 съм, помня всичко.
Това е гадният номер,който комунистите редовно спретват. При тях,ако се изразим художествено-поетично,ту липсва виното,ту – чашата. Yum

# 2 560
  • София
  • Мнения: 1 269
И един виц от 90-та:
Върви журналист по тротоара и вижда опашка, пита последния:
-За какво се редите?
-Не знам, видях опашката и се наредих.
Вървейки напред всички отговарят така.
Журналиста стига до първия на опашката.
-За какво е опашката?
-Това не е опашка, вървях дълго пеша, уморих се и се облегнах на стената да си почина. Докато се усетя и след мен се наредиха хора.
-Защо не си тръгвате?
-Как да си тръгна, като съм пръв.

# 2 561
  • София
  • Мнения: 5 959
ММ разказва как се е редил на опашка за консерви Русенско варено. Купил 20 и майка му облекчено въздъхнала, че ще изкарат зимата.

# 2 562
  • Мнения: 10 464
Помня жанвиденовата зима. С колеги бяхме седнали в заведение. Редовно се събирахме там и имахме някакви разправии за цените, които по наши сметки излизаха едни, а в сметката, която ни носеха - други. И бяхме решили да си вземем калкулатор, да изчислим цените по менюто и да разберем откъде идва разликата. И седим, и смятаме и накрая се оказа, че осем души сме изконсумирали 4,5$ след обилна вечеря. (А разликата в цената се оказа от минералната вода, която в менюто е записана като чаша, а ни носеха бутилки и в резултат последните винаги доплащане стабилно)

# 2 563
  • София
  • Мнения: 1 269
Само да споделя, 1987 със съученици отиваме на море в Поморие.

Малко са тези, които са знаели какво ще стане след 2 години, ако изобщо е имало такива.

Намираме си стаи в няколко близки къщи, 3 лв леглото.

Когато стана време да пазаруваме за вечеря, ами магазините празни, 1987 г , само Русенско и пастет и Столично пиво. Не бяхме пили толкова Столично и в София.
Как са живяли местните, не знам, разбрах вече 3 г по- късно.
Изкривена работа.

# 2 564

Общи условия

Активация на акаунт