За детските ясли и градини?

  • 1 133
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 362
Искам да питам тези който са запознати със законите, зали от 01.01.2007 г. има излязал закон, който гласи че ще се приемат деца в яслите и градините само по райони, т.е. в който квартал живееш там детедо ти ще ходи на ясла или градина в другите няма право. Питам защото там където подадох молба за ясла директорката ми се обади по телефона да ми каже че от общината така са разпоредили и да побързам да си подам в квартала молба. Е да ама нали се сещате че вече съм изпуснала всички срокове и в квартала места няма #Cussing out. Просто искам да знам дали наистина има такова нещо или го е казала просто за да не я вземе в нейната ясла.
Такова нещо не съм чувала до сега.
Но е възможно да се случва,щом се касае за София...

# 16
  • Мнения: 7 391
                    Ами погледнах тук -  това е просто едно електронно издание на "Сега",но НЕ Е НИКАКЪВ ДОКУМЕНТ,а само коментар на нещо което не съм сигурна дали изобщо е казано или е изтълкувано така от репортера.За сметка на това пък добре знам новата заповед на зам.кметицата и не видях в нея район и задължение за прием на деца само от района.Не мисля,че някой някъде и по някакъв начин може да ми забрани да дам детето си там където АЗ искам.Това да не е концлагер,в който ми определят бараката. Mr. Green Правото е мое да реша кой,кога и как ще се грижи за детето ми.Сори ама нали вече сме в европейски съюз,не в африкански.МОЕ е правото да реша къде ще ходи собственото ми дете,а НЕ на общината.Освен това ДЗ са ОБЩИНСКИ,а не районни и моите данъци отиват в община -София не в район "Слатина" така,че хайде обяснете ми как ще ходя където ме праща някой си.Дали ще стоя по нощите също си е МОЙ проблем ,ако ни се предложат повече добри ДЗ може би няма да се чака пред 1-2.
                   Мисля,че тук трябва да се зададе въпроса НА ТЕЗИ ПРЕД,ЧИИТО ДЕТСКИ ГРАДИНИ НЯМА ОПАШКИ.На директорките.Не съм убедена,че всички ДЗ са еднакви. Mr. Green Mr. Green Mr. Green за да се определя избора ми от общината.Дори да греша в собствения си избор предпочитам грешката да е моя ,а не на някой който утре може да го няма на поста му. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт