Приятелски кръг

  • 5 378
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 257
Ако ти си на 24, то тя е на 39 - а това, което описваш като поведение и отношения, е присъщо по-скоро на 15 годишни.
Истинско приятелство има, и можеш да го срещнеш на много места, но основната му характеристика е, че не те натоварва. С приятелите си се чувстваш сигурен, спокоен - независимо дали се забавлявате или си плачете на рамото, дали правите лудория или решавате сериозен проблем - просто си себе си. Ако трябва да стъпваш на пръсти около някого, да се съобразяваш с настроенията му, да търпиш обиди и дискомфорт - това не е приятелство.
Нямаш ли други близки хора, та си опряла до тази драматична бивша колежка? Приятели от детството, от ученическите години, от студентството? Съседи, хора с общи интереси, настоящи колеги, братовчеди?
Отделяй повече време на други хора, не си губи времето.

# 16
  • Somewhere beyond the moon and stars
  • Мнения: 649
Честно казано, не разбирам темата.
Ние да преценим дали с някаква жена, за която нищо не знаем, сте истински приятелки, т. е. дали тя те възприема като приятелка или има някаква користна цел или сте общували просто поради допирни точки в един етап от времето?
Което и да е, ако те натоварва, можеш просто да се дистанцираш и да прекарваш време с по-приятни за теб хора. Можеш и без да знаеш конкретните ѝ мотиви.

# 17
  • Мнения: 3 841
И аз искам да знам каква е причината за блокирането? Сигурна съм, че е някаква глупост…

# 18
  • Мнения: 21 621
Тъкмо щях да пиша, че това са пълни детинщини и глупости и се сетих, че и аз имам приятелка, която ми се разсърди  неоснователно (не само на мен, а на още няколко колеги), изтри ме от приятели във фейса, изтри детето ми,  направо ни би шута. Много ми липсва, ама това е положението

# 19
  • Мнения: 97
И аз искам да знам каква е причината за блокирането? Сигурна съм, че е някаква глупост…
И аз не знам каква е причината. Не се вързах на драмата и явно заради това,друго обяснение нямам. Директна съм и явно това също не и хареса. Басма не цепя,а тя едва ли не иска да и се моля да си запазим отношенията. Решила е да си ходи,да си тръгва, никого не спирам.

# 20
  • Мнения: 356
И аз искам да знам каква е причината за блокирането? Сигурна съм, че е някаква глупост…
И аз не знам каква е причината. Не се вързах на драмата и явно заради това,друго обяснение нямам. Директна съм и явно това също не и хареса. Басма не цепя,а тя едва ли не иска да и се моля да си запазим отношенията. Решила е да си ходи,да си тръгва, никого не спирам.

И аз имах същата ситуация: с една колежка бяхме супер близки, всичко беше ок, докато един ден прекрати приятелството по незнайни причини. Уж нещо съм направила което е наранило но не казва какво. Дължи ми и сериозна сума пари.
Общо взето пълен боклук се оказа ….

# 21
  • Мнения: 97
И аз искам да знам каква е причината за блокирането? Сигурна съм, че е някаква глупост…
И аз не знам каква е причината. Не се вързах на драмата и явно заради това,друго обяснение нямам. Директна съм и явно това също не и хареса. Басма не цепя,а тя едва ли не иска да и се моля да си запазим отношенията. Решила е да си ходи,да си тръгва, никого не спирам.

И аз имах същата ситуация: с една колежка бяхме супер близки, всичко беше ок, докато един ден прекрати приятелството по незнайни причини. Уж нещо съм направила което е наранило но не казва какво. Дължи ми и сериозна сума пари.
Общо взето пълен боклук се оказа ….
Драма за пари не сме имали, по-скоро несходство в характерите. Не ѝ понася това,че няма да става все както каже тя.
Когато писах темата преди 3 дни бях доста афектирана,сега чрез ваши коментари и даване на сметка, стигнах до извода,че явно всичко е било една заблуда, че има “приятелство” между нас. Няма как,когато нещата са добре да е едно,а когато се сдърпаме-веднага блокаж навсякъде, а не изговаряне на проблема..

# 22
  • Мнения: 356
И аз искам да знам каква е причината за блокирането? Сигурна съм, че е някаква глупост…
И аз не знам каква е причината. Не се вързах на драмата и явно заради това,друго обяснение нямам. Директна съм и явно това също не и хареса. Басма не цепя,а тя едва ли не иска да и се моля да си запазим отношенията. Решила е да си ходи,да си тръгва, никого не спирам.

И аз имах същата ситуация: с една колежка бяхме супер близки, всичко беше ок, докато един ден прекрати приятелството по незнайни причини. Уж нещо съм направила което е наранило но не казва какво. Дължи ми и сериозна сума пари.
Общо взето пълен боклук се оказа ….
Драма за пари не сме имали, по-скоро несходство в характерите. Не ѝ понася това,че няма да става все както каже тя.
Когато писах темата преди 3 дни бях доста афектирана,сега чрез ваши коментари и даване на сметка, стигнах до извода,че явно всичко е било една заблуда, че има “приятелство” между нас. Няма как,когато нещата са добре да е едно,а когато се сдърпаме-веднага блокаж навсякъде, а не изговаряне на проблема..

Eеми и при мен беше така. Уж нещо съм направила което е наранило но не казва кво а вика, да съм помислила 🤣 вместо да го обсъди с мен, се прави на интересна. Това със сериозната сума дето ми дължи е отделно.
 
И аз бях отначало шокирана поради това отношение, но на този етап съм почти сигурна че целия цирк е заради парите. За жалост секви боклуци има на този свят. И аз доста късно разбрах всъщност тя ква стока е. Всичко е било да ме използва за пари и като имаше проблеми на кого да звъни по телефона….. и тъжното е че тука става ба въпрос за 33 годишна жена, а не за някой пубер …

# 23
  • Мнения: 1 570
Искай си парите. Тя да си се сърди.

# 24
  • Мнения: 356
Искай си парите. Тя да си се сърди.

Аааа определено. А като приятелка и човек вече съм я отписала. Изобщо не ми пука за кво се сърди и прочие. За мене са важни парите да ми ги върне. Все пак става въпрос за почти 500 евро .


Даже смятам като ми ги е върнала, да я блокирам навсякъде. За жалост на този свят има секви боклуци.

# 25
  • Мнения: 2 217
Има едно такова нещо, емоционална зрялост.
Ако нещо те е обидило казваш в прав текст какво, а не "Помисли си"
Зарежи я тази, само ще ти трови нервите.

# 26
  • Мнения: 1 257
И аз искам да знам каква е причината за блокирането? Сигурна съм, че е някаква глупост…
И аз не знам каква е причината. Не се вързах на драмата и явно заради това,друго обяснение нямам. Директна съм и явно това също не и хареса. Басма не цепя,а тя едва ли не иска да и се моля да си запазим отношенията. Решила е да си ходи,да си тръгва, никого не спирам.

Какъв е проблемът, тогава, и за какво е пусната темата?

# 27
  • Мнения: 356
Има едно такова нещо, емоционална зрялост.
Ако нещо те е обидило казваш в прав текст какво, а не "Помисли си"
Зарежи я тази, само ще ти трови нервите.

Благодаря за съвета, вече съм я зарязала, като човек и приятелка хич не ми пука.
Само парите си искам, но нещо ми казва, че няма да ги получа. Тя дължи и на други хора пари. Общо взето пълен боклук …. Мислих си че е горе долу сигурно защото ми е колежка ама уви ….

# 28
  • Мнения: 4 813
Много са ми странни такива пуберски отношения между хора на почти средна възраст - ти си била казала, тя се била обидила. Какво толкова си говорите, че да стигате до някакви обиди? Заради темата се замислих за отношенията с моите приятели/ки. Дори не мога да се сетя за нещо, което би довело до такива сръдни. Говорим си за ежедневието, децата, кучетата, културни събития, кой къде е ходил, кой къде ще ходи, по работа понякога (имам приятели с много интересни за мен професии). Никакви теми, които предполагат подобни сръдни. По спомени такива отношения с приятелки имах, когато бях на 11 години.

И досега уж ти била приятелка, а сега я наричаш ‘боклук’!

# 29
  • Мнения: 356
Много са ми странни такива пуберски отношения между хора на почти средна възраст - ти си била казала, тя се била обидила. Какво толкова си говорите, че да стигате до някакви обиди? Заради темата се замислих за отношенията с моите приятели/ки. Дори не мога да се сетя за нещо, което би довело до такива сръдни. Говорим си за ежедневието, децата, кучетата, културни събития, кой къде е ходил, кой къде ще ходи, по работа понякога (имам приятели с много интересни за мен професии). Никакви теми, които предполагат подобни сръдни. По спомени такива отношения с приятелки имах, когато бях на 11 години.

И досега уж ти била приятелка, а сега я наричаш ‘боклук’!

Да може би звучи грубо, съжалявам за това, но как според тебе да нарека човек, дето изведнъж се сърди за нещо, което уж съм направила, но не казва кво а “ да съм помислила” . И изведнъж прекратява приятелството.
А и ми дължи почти 500 евро.

Почти съм сигурна, че целия цирк е, да не върне парите.
Как да нарека според тебе такъв човек ?

А и нямам представа какво съм уж направила. Нито съм я обидила нито нещо съм откраднала

Та аз дори не бях в града, бях на почивка на море 2 седмици, връщам се, и изведнъж ми съобщава че не сме повече приятелки.

Общи условия

Активация на акаунт