Радва се на първата си зима и зъбче/та/ вече ЮЛЧЕТО си има!

  • 8 911
  • 295
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 512
Счупен ми е компютъра  comp03 и не мога да ви чета и да пиша през деня, чакам мъжо да се прибере от работа, да донесе лаптопа.

ЧЕСТИТИ МЕСЕЧИНКИ НА ВСИЧКИ, МНОГО ЗДРАВЕ И УСМИВКИ Hug

Ние си имаме още 1 зъбче, за три дни 2 зъбчета, добре, че излязоха без проблем, че щяхме да се озорим #Crazy и още две са на път да излязат, та скоро ще ръфаме кюфтета  Joy
И аз започвам месните пюрета от тази седмица, ще си избера от готовите, че аз само такива давам.
хайде чао засега, че започнаха Комиците.
Лека нощ Hug

# 46
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 220
 Честито на днес порастващите! Да са много здравички и засмени!
Nadejda5047,  welcome!
К’ви са тия вкусотии дет’ ги творите, момичетааа? Кога имате време? Аз днес се хванах да направя баница и малко преди да приключа бебка се събуди и му дръпна голям рев докато й обърна внимание!!!
Рязането на ноктите е мисия трудноизпълнима  Laughing. На краката след баня карам някой да я забавлява и така с 300 зора успявам. На ръцете - докато някой друг я храни с шишето или спи. Последният път ги рязах докато бяхме на разходка в парка – тъкмо се разсънваше и не шаваше много.
Тая оризова каша не щем да я ядем с лъжичка и това е...Правих я рядка, гъста, с по-топло, с по-студено мляко – не ще и това е. Не съм пробвала да сложа плод или зеленчук вътре, понеже идеята ми е не да я храня на всяка цена с каша /даже напротив/, а да въведа ориза. Ама май ще се пробвам да си направя сама пюре. В тази връзка пюре от картоф още не съм правила. То сега на пазара свестни картофи няма и ме е страх – с тоя соланин в тях – уж се разграждал при термична обработка, ама... newsm12
Днес хдихме да взимат кръв на Вяра. Боцкането не го усети, но после като взеха да  й стискат пръстчето, голям рев падна. Пък със събирането на урината к’во шоу беше. Уж й залепихме колекторчето и я оставихме да стои така, голичка. След  почти час вече и двамата с татито умирахме за сън и тогава тя реши да се изпишка, ама по-голямата част отиде по татко й – събрахме все пак няколко капчици.
И на нас любими играчки са ни дистанционното, салфетките и телефоните на мама и тати.
Prascho, и аз давам каша или пюре преди кърмата.
Nita, хубаво че сте успели да овладеете положението навреме.
А за ганювите пюрета Sick само лимонената киселина ако им беше излишна....нишесте(с най-голямо процентно съдъжание в пюрето), захар, парченца стъкло, твърд найлон #2gunfire.
#Crazy - така е за жалост - как да подкрепяме родното производство!!!
Айде, спирам!
Лека нощ на всички!

# 47
  • Мнения: 60
slyncho благходаря за отговора но пак не мога да се справя явно аз нещо не съм наред smile3514 newsm45
eli83 и на двете места, но като гледам май няма да се справя.
Ние също сме на четири хранения като схемата си я направи той
8-8.30ч. - 120гр.АМ в което има 30гр. Кисело мляко
10.30-11.00ч. малко банан или киви, мандарина, ябълка или какъвто плод има
13.00ч. зеленчуково или месно пюре като ги редуваме
16.00ч. нишесте, грис или каша
20.00ч. 150гр.АМ в което има 1 обикновена бисквитка и около 60гр, кисело мляко
Това е всичко което ядем като плода не винаги го искаме
Смятам от другата седмица да му взема супа от детската кухня та да видим дали ще я яде
Тортата е супер, може ли някой да напише рецептата.
Засега това е от мен. newsm51
Чао и лека нощ на всички luvbed

# 48
  • Мнения: 444
   smile3558 
  Да се разпиша и аз , че ви изпуснах дирите. Тези дни нещо време не остава, а  днес  дори успяхме да излезем на разходка без да ни завали дъжд. newsm74
Ох, тези торти и мен взеха да ме изкушават, накрая и аз ще се пробвам...  chef
pepi111: Аз му давам оризовата каша на Милупа с ябълка на Hipp и много я харесва, но е млечна/може би затова/.
А понякога слагам от нея и в зеленчуковите пюрета, когато няма картоф в тях.
ivka76 : Зъбки никнат като гъбки!!! coolcool
Eli83:Това е функция на Internet Explorer-а , която те предпазва от нежелани Pop Up прозорци в сайтовете, в които влизаш. Когато влизаш в тази игра под Address Bar-а , би трябвало да ти се показва съобщение, чрез което ти да задаваш дали да ти излиза или да не ти излиза този екран. Тази опция на Експлорера се нарича Поп Ъп Блокър и ако искаш да играеш тази игра , трябва да влезнеш в меню Tools/Internet Options/Privacy - на Internet Explorer-а  и най-отдолу да махнеш чавката на Block Pop- Ups. Peace
Ренито : Плодовото пюре не замества хранене, когато е само плодово, така ли? Защото аз от два дни му давам с малко каша/давам му все още по 1/3 от бурканчето/и после почти не цока, а и на следващото хранене се мръщи. newsm78
Eli83 : Този грип е много страшен. Днес една майка ми се оплака, че детето им изведнъж вдигнало температура и направило гърч, та викали Бърза помощ...Дано да са ви зъбки, оправяйте се! Praynig
pigi : И нашия бебешор не ще кърма от шише, не мога никъде да мръдна без него, като ваденка се е залепил за мен. Sunglasses А и нали сме си по цял ден двамцата сами , та като дойде някой на гости голям рев пада, докато свикне, завира си главичката в мен , вече се срамува. Embarassed  Не искам да е така , искам да свиква с хора, да бъде общително дете, но к`во да се прави... Tired
isi_kam : Баничката изглежда вкусна, а и лесно се приготвя. Добра идея! Peace
jorjito : Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover
Лека и от мен! newsm46


# 49
  • Мнения: 1 298
Нани същата работа е при нас с беберона  Rolling Eyes нещем нищо с биберон.
Не че не можеш да му напълниш коремчето с плодове на бебчо,но не са толкова хранителни.По принцип е добре да се дават за десерт след зеленчуците или м/у храненията или към кашата слеобяд  Wink

nadejda5047 трябва с фотошоп да намалиш снимката преди да я поставиш за аватар.  Peace

# 50
  • София
  • Мнения: 186
Здравейте и от мен, аз чак сега намерих време да се включа, а утре ще ходим при моите родители Simple Smile Като си представя за два дена с колко багаж пътуваме и на татито лошичко му става. За Коледа ми снима купчината с багаж пред вратата- около 2м.широка и 1м висока  Joy Незнам, как ще се пътува така  Thinking
Днес за първи път Яна си хапна месце- пуйка от Gerber. Много и хареса. Тя по принцип взе да проявява капризи за яденето- не харесва морков, а тиквичка- изобщо. Naughty Но пък тиква, мнооого харесва.
Галя 82, по твоето описание на схемичката ти излиза, че сте на 3 хранения, защото плодовото пюре и плода не заместват хранене. Ние се храним така:
8-9 АМ 170 (може и повече)
10-10.30 (1/2 плодово пюре или сок)
12- зеленчуково пюре(и от днес месно)
15- АМ 170
18- каша
21-АМ 170
А м/у другото на Milupa има безмлечна оризова каша, става много вкусна, но аз и добавях, след като вече я бях захранила, АМ .
Сега и давам на Милупа "бананова" и "ориз и царевица". Тъй като и аз си хапвам от кашичките на Яна, бързичко свършват.

Ренито, никой не се впечатли от моите сандвичи с пеперудки и бръмбарчета  Joy, но ако все още имаш доверие в моите кулинарни способности ето за десерта на диди фиеста (крем карамел с кроасани):
В тавичка нареждаш нарязани на филийки или напряко кроасани с шоколад. поливаш ги със смес за крем карамел (6-8 яйца, 1л. п.мляко.захар) и печеш- адска вкуснотия.

Jorjito много се радвам за вас, че всичко на слушалки е ок.  Praynig и за ехографа да е ок, а ще бъде !!!
Eli 83, много се смях на случката със снимката на първата работа в гърнето Simple Smile ще се престраша и аз да я слагам Яна.

Лека нощ на всички. Сигурно като се върна и ще сте изписали темичкта Simple Smile

# 51
  • Мнения: 354
Здравейте и от мен,бързам да се разпиша докато не сте изписали темичката.И аз мислех да почвам диетата ама като гледам тук колко рецепти почнаха да се раздават май ще я отложа Mr. Green
Вече два дена не сме излиза ли на разходка че тук времето е отвратително Tired
И аз знам че плодовото пюре не замества хранене то е за десерт.
Ето и нашия режим който Дани сам си направи
8.30-9.00-АМ-170мл със две бисквитки без глутен на Милупа
13.30-14.00-зеленчуково пюре/местно-редуваме ги
18.00-18.30-каша
10.00-10.30-АМ като сутринта
по някой път папаме и през ноща зависи
foquita аз специално се впечатлих от твоите сандвичи супер бяха направени.Големият син ги видя и иска за рожденния ден да му ги правя  chef
Ние още сме беззъби като гледам май не останаха такива като нас при нас няма изгледи да са скоро освен че се лигавим.
Хайде лека на всички  bouquet

# 52
  • Мнения: 1 298
Foquita я дай по-подробно че аз не съм правила до сега подобно нещо.Ами карамела къде е     newsm78

Ч.Р.Д. на Надежда !   nbirthday   Tada   newsm67

# 53
  • Мнения: 1 975
ДОБРО УТРО НА ВСИЧКИ Hug


ЧРД НАДЕЖДА
[/b]
   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet Hug Hug Hug Hug

jorjito дано всичко при вас да е ОК Praynig Peace

dunda за зъбките не сте сами при нас е било фалшива тревога Embarassed

Благодаря на всички, че откликнахте, та да мога и аз да си сверя часовника. Рени, казвам плодови, защото не яде яде истинските зеленчукови пюрета, а само тези с тиква. Скоро открих, че има пюрета с грис и мляко и тях много ги харесва, та долу-горе минава номера Praynig

Хайде толкова засега, че звяра се събуди Heart Eyes

# 54
  • София
  • Мнения: 186
ЧРД на мама Мартини Simple Smile Надежда да имаш много щастие, да бъдеш здрава и много обичана!  bouquet
 Честита половин годинка и на Ева, да бъде здравичка и щастлива! newsm67

Ренито, ами няма карамел, просто сместа, с която заливаш кроасаните е като за крем карамел. Много е лесна, никака философия- готови кроасани с шоколад, а сместа ти писах по-горе. Само това е, пече се във фурна, докато сместа се сгъсти.

Мами, Яна си има две зъбчета, но за обръщане, имам чувството, че няма никакво намерение Joy Тя много мрази, да я поставям по корем- започва да се ядосва и забива нос в земята. Това засега не ме притеснява, но незнам, нали трябва да и заякнат ръчичките, за да се изправя newsm78. Освен това, не казва думички със съгласни, пее, вика, но само ааааа, ехеехе. Баща и не спира да говори, така че някой ден, за да го надговори, ще трябва да се научи Laughing Laughing Laughing Аз си я гледах самичка по цял ден и тя се научи да си играе сама, пее на играчките си, смее им се- много е сладка. Понеже трябва да се върна на работа от началото на април (трябваше сега, но си издействах да остана, заради промяната в закона  Grinning ) и взехме гледачка. Яна много и се радва вече, посреща я с разперени ръчички. Тя я учи на разни неща и свикнаха двете, но ще видим като по цял ден останат заедно. Аз много се притиснявам да не я изнежа, но все още и мия играчките, като паднат на земята, стерилизирам и шишетата всяка вечер- то е ясно, че няма да живее в стерилна среда, но не мога да се престраша, като падне нещо (тя нали всичко в устата слага), да не го измия.
Ох, май много се разписах, така мога до утр  Embarassed Ще ходя да оправям багажа- за един ден, но като си гледам списъка и пак ще е купчинка Joy

# 55
  • София
  • Мнения: 186
Забравих да кажа, че от няколко дни си седи стабилно сама!

# 56
  • Мнения: 1 294
  bouquetза празнуващите днес

Уф, като гледам заглавието на темата....ще я изпишем , а моята Мария беззъба ще си остане Rolling Eyes
Искам да ви попитам, какво се очаква от бебетата ни в този месец?Под "да седи самостоятелно", какво се има предвид?Мимето когато е облегната някъде, успява да задържи много дълго време, но когато не е облегната задържа за минутки и се подпира на ръчичките си или се катурва настрани. Rolling Eyes

galiq_82 ти пробвала ли си в зеленчуковото пюре да добавиш малко АМ.Защото при нас успех със зеленчука имаше, чак когато го смесих с АМ.

nadejda5047разгледай тази тема  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=149743.0
в http://imageshack.us/ има опция за автоматично намаляне, размера на снимката(10x75 avatar), не е нужно да минаваш през Photoshop, че ако го нямаш инсталиран, голяма чекня ще падне за един аватар.Успех Peace

# 57
  • Мнения: 2 481
Снощи имахме 39 градуса температура!Сега сме със 37,2 кажете от зъби може ли да е толкова 38-39!
Свалях я със панадол и кърпи с вода и оцет!
Сега се чудя кое беше другото осен панадол което можеше да се дава и педи да я викаме ли то е събота! newsm78
Над колко градуса се даваше панадол сега е 37,2 дали да дам! newsm78

До скоро!

# 58
  • Мнения: 1 294
Eli83 най-добре звънни на педито си, да не ти пука за съботата му.Температура от 38-39 градуса не е за подценяване, нищо че сте я свалили за момента.

# 59
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 220
Добро утро и от нас!
ЧРД, Надежда! Много щастие!
Честит 1/2 рожден ден на Ева! Да е много здрава и послушна!

Ние вчера си взехме резултатите от изследванията и тези на урината малко ме притесняват. След малко ще ходим при частната лекарка да ги "разшифрова". Стискайте палци!

Eli, за температурата виж тук:
http://www.doctorsbg.com/Temperatura_normalna_deca.htm
http://www.doctorsbg.com/Temperatura_visoka_deca.htm
Все пак се обади на докито, какво като е събота!

Успешен ден!

Общи условия

Активация на акаунт