Мляко, каша, сок или пюренца - СЕПТЕМВРИЙЧЕТО облизва си устенца!

  • 11 786
  • 285
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 252
Добър вечер момичета!

Честита 5-та месечинка на Стефания на бебе_дунди!
Честита 4-та несечинка на Мартина на Омнипрезент и Калина на Мима Калина! Много здреве и късмет!
newsm51

Ирини, прекрасна както винаги!  bouquet Благодаря за хубавата темичка! Да са живи и здрави нашите мечета! Heart Eyes
Телетабис, следвай интуицията си и ако видиш някой от изброените симптоми  това  може да те накара да се замислиш за влиянието на съответната храна:
-подпухване
-отделяне на газове
-обрив-пример-груб обрив по лицето,екзема
-хрема,запушен нос,симптоми на настинка
-червени,сърбящи очи,поддути клепачи,тъмни кръгове под очите
-диария,слузести изпражнения,чревно разстроиство
-червен обрив около ануса
-колики
-раздразнително поведение
-повръщане
-повишено слюноотделяне
-астма
-ушни инфекции
-слабо наддаване на тегло.
Vergin, не мисля че си ужасна майка, а дори напротив. Хубаво е, че си се доверила на интуицията си. И аз смятам, че е по-добре да се подхожда по-бавно и ако щеш по-неуверено  към захранването отколкото набързо  и хаотично да въведеш всякакви храни количествено. В началото идеята е детето да опитва различни вкусове и да се види как му влияят храните, та в тази връзка няма чак такова значение поне в началото по кое време се дават пюренцата, стига да не е сутрин първа храна и вечер последна.
ive1ina, и аз мисля да кърмя до годинка ако е възможно разбира се.
ziyah, аз храня Рая в столчето за хранене, като облегалката е настройвам в полулегнала позиция и ни е доста удобно. За температурата, не знам дали е нормално. Дали не са пак някакви колики, или зъбчета да я тормозят newsm78 Мисля, че все пак това е причина да обезпокоиш педиатъра си.
И сега да ви се оплача -   и нашата консултация днес отпадна поради грипната епидемия и съм малко разочарована, още повече, че за пореден път отлагаме втория Пентаксим, но се надявам да е за добро!

# 16
  • Мнения: 481
Здравейте момичета:)

Честито на празнуващите днес бебчета:)

Ех, Иринии, как само ги къдриш темичките, супер:) Темите за захранване на първа страница ги знам и ще ги гледам по-нататък. За сега само слушам от вас...
оххх така като ви гледам с какво усърдие следите за захранването, се чувствам като най-безотговорната мама  ooooh! Така че споко Върджин, ти поне се стараеш Simple Smile

Двв, хайде честито зъбче и от мен, че забравих:) честито и за изпита:), да взема да си поръчам един проект за къщичка и аз:)

Марианка, а ти внимавай повечко, че с този твой късмет...Simple Smile

ивелина, аз смятам да кърмя докато мога и имам кърма. И не смятам, че отбиването на по-късен етап е по-трудно. Поне моя опит с Ивайло показа друго. Отбих го доста слесно след 19 месеца кърмене, заради бебе Бобо иначе бих го кърмила още. Такова щастие е това, не се отказвайте с лека ръка от него!

Ние също се кърмим между 5 и 10 мин, но смятам, че се наяжда защото търси след около 3 часа отново. Кърмим се и нощем. Т.е. 21:30ч. последно кърмене
3-4ч.
7-8ч. пак и от тук насетне пак на около 3 часа, не следя точно време, просто гледам да се съобразя с нуждите му от хранене и спане.(разбира се позва ме и за залъгалка понякога, но ние също не употребяваме залъгалки и биберони) Спи 2 часа преди обяд и 2 часа след обяд. Нощем обикновенно се буди само за хранене, но разбира се има и изключения. През останалото време гимнастика, игри, шетане, разходки, ангажименти. Изобщо веселбата е пълна особено като си дойде и бате, и двамата са ми на главата. То дупето ми яко, щтото си го отглеждам, да видим главата ми до кога ще издържи:)

Хайде хубава вечер

# 17
  • Мнения: 5 500
...Моничета до кога смятате да кърмите , ако имате кърма ? Аз мисля до като навършим годинка и след това да го отбия. Говорих с майки, които са кърмили до 1,6 - 2 годинки и казват, че ако не го отбиеш до годинка , след това става много трудно. Един вид бебчо се пристрастява към кърмата и ако не му дадеш "цици" става лошо  Mr. Green  Пак не съм много сигурна, защото има много време дотогава, но все пак се замислих  newsm78
Аз съм писала и друг път де, ама смятам докато имам и Макс иска! Не смятам да го лишавам от нещо толкова хубаво и естествено, само защото някой е решил, че трябва да се отбие!
А, да ви питам, има ли други като мене дето ще захранват около годинката?

# 18
  • Мнения: 449
Привет от снежна Канада. Днес е -15 градуса и ще си стоим като заложници в къщи.
Честито на празнуващите бебоци днес.
ирини, поздравления и от мен за хубавата ни темичка.   bouquet
Щастливке, споко не си сама. И ние сме само на кърма. Иначе сме се подготвили с лъжичка, столче за хранене и план за действие, но аз не бързам, а и Мони няма никакъв интерс към лъжичката. Като му я опра до устичката вместо да си отваря устата я стиска и се плюмчи.  Stop
двв, честито ви първо зъбче.
MariaF и Сесилия, лек полет ви желая и ще ми бъде интересно да споделите как е минало пътуването за бебоците, че през юни и на нас ни предстои ходене до БГ за 6 седм.
ive1ina, и аз мисля до 1 год. да го кърмя, но зависи как ще се развият обстоятелствата около нас.
Афродита, какво ще рече това, че до годининката ще карате само на кърма ли?  newsm78 Малко екстремно ми се струва. Аз мисля да изчакам до 5,5 мес.


Мислех да пиша още, но Мони се сърди и не ме оставя. Непрекъснато иска да му говоря, но и да го гледам в очите. Явно и ние сме в ревливия период. Много бързо му омръзват всички играчки и започва да хленчи. Успокоява се само на гърда и затова се храним на всеки час-два. Добре, че поне нощите са спокойни и спи до 6 ч сутринта.

# 19
  • Мнения: 5 500
...Афродита, какво ще рече това, че до годининката ще карате само на кърма ли?  newsm78 Малко екстремно ми се струва. Аз мисля да изчакам до 5,5 мес.
Да, само на кърма, поне до към 10-11 месеца.

# 20
  • Мнения: 119
Здравейте момичета  Simple Smile
Благодаря за милите поздрави   bouquet
Черпя виртуално за нашата четвърта месечинка   party023
С риск да се повторя искам да питам повечето мами защо решихте да захранвате по-рано от 6-тия месец? Преценихте, че кърмата не е достатъчна за бебчето или... Предполагам всяка мама си има своя причина... Аз съм в чуденка дали да започвам?!

# 21
  • София
  • Мнения: 17
Здравейте, мами на най-сладките бебоци!
Аз много отдавна не съм се включвала, защото от четене все не успявам да стигна до писане  Simple Smile Истината е, че без вас не мога и не остава ден, да не надникна в темичките, които Ирини, подготвя с толкова любов и фантазия! Въпреки че вече януари е към края си, искам да кажа на всички ЗА МНОГО ГОДИНИ И ДА СЕ РАДВАМЕ НА ПРЕКРАСНИТЕ МИГОВЕ, С КОИТО НИ ДАРЯВАТ НАШИТЕ МАЛКИ СЪКРОВИЩА!

Аз вече не мога да си представя как така преди не съм имала Мария! Когато сутрин си отвори очичките и ми се усмихне, се чувствам най-щастливият човек на света. Е трябва да призная, че понякога ми е ужасно трудно, въпреки че таткото много ни помага. Имаме си няколко проблема, с които не можем да се справим още от раждането-повръщане, запек и липсата на достатъчно кърма. Въпреки трудностите продължавам да я кърмя, но при следобедните кърмения дохранвам с Фризовом. Последните ни мерки са 7 кг. и 69 см. Все още изчаквам със захранването. Това е накратко при нас, пак ще пиша.

# 22
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Днес за трети път се включвам,
 този път от интерес към прочетеното относно захранвавето.
Таблиците са чудесни и аз така захранвам, но искам да ви попитам има ли мами които вече са дали месно пюре.?Аз все още не съм, но купувам изключително и само пюрета на Хип.Та тези които ползват същите пюрета знаят, че месните пюренца също имат обозначение 4 месеца.Нямам смелост да купя все още месо, въпреки че имам зелена светлина от педиатър.Моля ви кажете, давате ли месце на бебоците?Четох на едно пюренце, че съдържанието на месо в пюрето е 8%,......?Т.е...не звучи страшно!
 Относно кърменето, аз продължавам, но за съжаление само 1 път на ден.Е, иска ми се повечко, обаче няма......И така ще мъча положението докато мога....
 Чао за днес, наистина този път за последно, поне тази вечер!

# 23
  • Мнения: 1 100
Здравейте септемврийски мами и бебоци  bouquet

Ох, докато се наканя да се разпиШа в новата ни прекрасна теми4ка (благодарности, както винаги за отделеното време и създаденото приятно настроение на Иринии Hug) и ве4е сме на 2ра страница Blush

Ние с Раето все оЩе не можем да се възползваме от вкусните неЩа, споменати в заглавието на темата: май сме от малкото, които Ще се захранват 4ак след месец Wink

Зия, радвам се винаги, когато се появите тук със Софи Hug Пък за температурката незнам...най добре попитай педиатъра.

Лек полет на пътуваЩите май4ета (Мария Ф,аз винаги пътувам с Ок таксита от летиЩето  до Дружба: предлагаШ им двойна сума (пр. 5 лв, без да пускат броя4 и те карат без проблем Blush)

И ние живот и здраве през юни Ще прелетим с Райа ( в тази връзка Каролина непременно среЩа и с теб, и с другите май4ета Heart Eyes)


Друго...хм, друг път, 4е се пробудихме, време е за баня, хапване и нанкане Grinning

Целувки на вси4ки ви и до скоро
Лека ноЩ
  bouquet

# 24
  • Мнения: 2 123
ДОБЪР ВЕЧЕР И ЧЕСТИТИ МЕСЕЧИНКИ НА ПРАЗНУВАЩИТЕ!
Радвам се че темичката ни ви е приятна Embarassed
Зия, радвам се да е видя!  Hug Спаси си седи в столче за хранене, което е на легнало-седнала позиция. Изключително удобно е и за мама, и за бебе. Освен това така се създава още един ритуал - този за храненето. Щом детето седне в солчето, то вече знае, че предстои хранене, настройва се очаквателно и съдейства. Вие как сте? Държите ли вече главичката стабилно?
Ивелинче, нямам концепция докога да кърмя, но си мисля, че ще го правя докато имам кърма и докато Спаси има желание /и минимум до 8ми месец/
Мима Калина, аз първоначално имах намерение да не захранвам преди навършени 6м, но някак интуитивно покрай нередовното изхождане на Спаси реших нерегулярно да му давам по малко продукти с разхлабващ ефект. Освен това той покрива всички признаци на готвност за запознаване с твърда храна - стои стабилно седнал в столчето си, преглъща спокойно от лъжица  - не избутва храната,новите вкусове не го отблъскват, а напротив открива ги с огромно желание и му харесват, следи как ние се храним и се опитва да придърпва неща, които слагам в устата си. Взех решение, направих си план за действие, който изкоментирах с педиатъра си и действам. Както вече съм писала, схемите не могат и не бива да се спазват на мсяка цена, защото детенцето си е индивидуален организъм и мама усеща най-добре. В този смисъл Върджин, чудесна мама си! Hug
Калея, писахме в края на миналата тема за месото - раничко е да се дава.
Стефи, радвам се,че се разписа.
Ави, Чочи, ходихте ли на изложбата? Аз мисля тази седмица да я посетя.
Мария Ф, ще направим срещичката вече като си тук. Предлагам да е някъде в средата на следваща седмица. На вас пожелавам лек път и ако размислиш ми за предложението ми, пиши на лични /колата ми е с доста сериозни размери.../

Мацки, как "говорят"вашите бебета? Спаси бърбори най-продължително време  и най-свободно и разпалено, когато е вкарал в устата си 1-2 пръста или някаква играчка... Не се притеснявам засега, но се замислям дали това не е сигнал за нещо по нататък и затова питам. Иначе е много сладък като занарежда и жестикулира, прави най-различни физиономии и обяснява ли обяснява... а ако аз му заговоря спира да ме изслуша и щом усети пауза в речта "се включва"

лека нощ!

# 25
  • В света на мечтите
  • Мнения: 542
irinii за говоренето все едно описваш Дари. Или ръката или играчка са й в устата, а понякога и двете ръце и за допълнение и залъгалка, за която естествено няма място ... и говори ли говори. Най-често звуците й наподобяват пеене. А мимиките й и жестовете подсказват за какво "говори". Много е сладка и мисля, че е период, който ще премине.
Момичета някоя от вас има ли проблеми с гърба или с кръста след раждането? Мен ужасно ме боли кръста /а преди и гърба/ и в момента хода като някоя бабичка с един магнитен колан и благодарение на него болките в гърба намаляха /звуча като реклама на космодиск/. Не съм отишла на лекар по-скоро от немърливост, но и защото си мисля, че е нормално и с времето ще отшуми.
Моя приятелка е била с подобен проблем след раждането  и твърди, че при нея е било травма от епидуралната упойка. Дали е възможно да има връзка? Споделете как е при вас
Не на последно място искам да поздравя ирини за прекрасната темичка. Благодаря ти че се грижиш да е винаги прекрасна темичката!!!  bouquet

# 26
  • Munich
  • Мнения: 155
авана, и аз имам проблеми с кръста, но той винаги ми е бил слабо място, а и моето човече е над 8кг... иначе раждах с епидурална също, но не го отдавам на нея.
валентин, много се радвам, че лошото е зад гърба ви. Просълзих се на разказа ти, като си представих как се е гушнало малкото мишле в теб... Как е сега Нели?
Чочи, големи симпатяги са мъжете ти, да те слушат много и да те гледат като писано яйце  Simple Smile
Ирини, за пореден път благодаря и от мен за труда! Ааа, и за инфото за разходките, днес излязохме, доста студено беше, едва си проправях път по заснежените тротоари, но се разписахме на първия сняг Simple Smile Купих на Виктор едно боди на една невероятно добра марка, намалено беше, иначе са по 12ина евро бодито  Shocked и само ги гледам... но са толкова нежни и тънички и разтегливи... Sanetta е марката, ако срещнете някъде в Бг такова бел'o, прекрасно е!
Аз също не съм почнала със захранване, започвам след 6и навършен месец, тук така препоръчват, най-късно след 6и, а ще го кърмя при възможност до около годинката, защото след това чакаме място за ясла. Но определено ще ми липсва, а сигурно и на маминото синче. Вчера поръчах в Хипп "Наръчник за захранване на деца с алергична обремененост", ако има интересни неща, ще ги споделям.
МарияФ и Сесилия, дано не се включвам късно, четох някъде да си вземете покривало за кошчето, което ще ви дадат в самолета, то е като хамак, в случай, че не е много чисто да го застелете отдолу. Чакам и аз подробности за полета, ние също пътуваме през юни. Лек път и много хубава среща с любимите хора!
Калея, бързо оздравяване на Кари!
Аз се разболях в неделя от грип, някакъв стомашно-чревен, температура, разстройство и болки в стомаха... И точно деня, в който бях най-зле, се наложи да съм сама до 21.30, нямаше друг начин, но като си нямаме баби наблизо... Иначе не излизаме от вече 14дневната серия с будене по 4 пъти на нощ и приспиване само на гърда, не става иначе. Май вече се превръща в навик. Мъжът ми отдавна не е спал при нас, защото е тясно за трима ни, а не мога да пренасям Виктор при всяко събуждане в легълцето му, не издържам. Доста съм изнервена и май ме хваща някаква депресия, не искам да ви казвам снощи какви неща ми минаваха през главата. А при единия си двучасов опит да приспя Вико накрая се разплаках от безсилие. През деня всичко е наред, но нощем сме и двамата сякаш други хора Simple Smile
И с риск да стане много дълго, последно: за двигателния напредък, четох, че го обсъждате в предишната тема. Точно преди два дни прочетох, че повечето бебенца се обръщат за първи път на 6 месеца и повод за тревога има, едва когато не се обърнат до около края на осми. Това от много сериозен източник, дълго за обяснение. Не е лошо да сравняваме децата, така може да се избегне недоглеждане на евентуален проблем, но и не бива да се притесняваме излишно и да очакваме прекалено много от тях. Просто едни деца избързват с едно, други с друго, в редки случаи деца се развиват по всички показатели значително по-бързо от връстниците си.

# 27
  • Мнения: 4 451
Добро утро, мадами!
Хе-е-ей, къде се губите в 10ч. сутринта? Пак ли аз съм първа hahaha
27 е едно чудесно число и честито на празнуващите днес - Виктория (5м) на bazel и Николай (4м.) на Станимира! Живи и здрави и много, много щастливи! newsm51
AFRODITA, ами май само ти ще захранваш около годинката.Или поне друг не си е казал.  Доколкото знам тази система за захранване при навършена 1 годинка е американска. Те процедират така, без разбира се да претендирам за компетентност. Чувала съм, че е много хубава, но за сега в България започва да се възприема европейският тип захранване, т.е. при навършени 5-6 месеца. Следвай инстинкта си и съм сигурна, че няма да сбъркаш.
Да благодаря и аз на свой ред на irinii за прекрасната тема и ставам вече, че Василена се съдра от рев. После пак ще пиша. Сега отивам да се гушкаме. Grinning

# 28
  • Мнения: 313
Добро ви утро момичета кокичета и малки бебенца- мишленца!!! Grinning  bouquet

  Party TimeЧестити месечинки на Николай на Станимира и Вики на bazel. Да са ви здрави и умни бебета и многобройни усмивки!!! baloni baloni

irinii и Даная прави абсолютно същото като Спаси. Като започне да си обяснява нещо и като види някой се заглежда в него и продължава да нарежда все едно ти обяснява нещичко.И си криви една такава устичката, направо да я изядеш!!!
За положението за хранене: Аз слагам дани в кошчето и за игра и то нали сега е вдигнато на най- високо ниво, слагам и отзад една възглавница и така я слагам в полу легнало положение и така си хапваме. Като се научи да стои стабилно ще използвам столчето за хранене... Peace
дилИпилИ защо така прави малкия Вико, а през деня поспива ли си? От както се е родил ли прави така?Не се отчайвай и аз понякога се чувстав безсилна и страшно уморна, и мен ме хващат разни депресии, а и като нямам насреща никакво разбиране още повече ми тежи...
avana мен в момента ме боли доста кръста, но не веднага след раждането, а сега наскоро ме заболя и е много неприятно!
Ами това е общо взето за сега от нас. Лек и усмихнат ден на всички!!! Hug

# 29
  • Мнения: 3 983
Благодаря на всички за честитките Hug  bouquet

Честити месечинки на Николай на Станимира и Вики на bazel
 
Щастливка казвай каква къща искаш Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт