👣 Августови бебета 2023 🤱 - тема 2

  • 21 159
  • 725
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 363
Препоръчват само да се оправя в живота😄😀

# 676
  • Мнения: 93
Бебка е на антибиотик от вчера. Педиатърката, като я прегледа, директно го изписа. Каза, че ако отидем до болницата, веднага ще ни приемат. Имаше хрипове. Изписа ни сироп за кашлица и пробиотик. Също така приема и капки Фенистил. Днес не е вдигала температура. Видимо е по - добре миличката. “Говори” и пак си се усмихва. Снощи се поизплаших, понеже имаше ужасна хрема, едва дишаше, а по време на прегледа нямаше и не сме коментирали нищо свързано с нея. Добре, че моята приятелка ми каза какво се прави в този случай, пиша в случай, че има и други мами, като мен, които са с първо детенце и не знаят - почиства се добре нослето с аспиратор, след което се капва физиологичен разтвор по 2-3 капки в ноздра, за да не се разрани лигавицата и след по малко от минута бебето се обръща по корем и остава така известни време. Това й помогна страшно много, такова нещо изтече после. Спа спокойно, не се наложи да почистваме и през нощта.Сега трябва да пазим децата от Варицела и Морбили, не стигат другите гадни вируси.

# 677
  • Мнения: 2 702
А какво препоръчват ортопедите? Предстои ми закупуване и го обмислям, но още не сме ходили на ортопед. Благодаря предварително Simple Smile
Бънджи и проходилка се отричат от ортопедите.
Когато давам лекарства задължително и пробиотик.

Препоръчват само да се оправя в живота😄😀

Май това 😄😄😄
Всеки сам преценява, разбира се ✌

# 678
  • Мнения: 430
Когато попитахме за проходилка, нашият ортопед препоръча уокър 😊

# 679
  • Мнения: 77
Момичета, как и колко се затоплят бурканчетата с пюре? В самото начало, когато се дават една-две лъжички пюре, също ли се затопля?

# 680
  • Мнения: 277
Момичета, как и колко се затоплят бурканчетата с пюре? В самото начало, когато се дават една-две лъжички пюре, също ли се затопля?

Аз ги давам на стайна температура, не топля.
Вероятно по-нататък като започне да яде по-големи количества ще купя нагревател за бутилки и бурканчета. От приятелки знам, че са много удобни, а дотогава ако се наложи - в съд с гореща вода.

# 681
  • Мнения: 21 282
Нагревателят се оказа много полезна покупка.

# 682
  • Мнения: 1 892
Никога не съм топлила пюрета, на стайна температура ги давам

# 683
  • Мнения: 235
Момичета какво мислите относно кашите всеки ден ли могат да се дават следобед?
Нашият ЛЛ ми каза да не давам всеки ден каша, само 2 пъти в седмицата, защото причинявали рахит ,ако се давали всеки ден… но като гледам схемата на ХИП за следобед предлагат всеки ден каша.
Вие как ще ги давате и ако не давам каша следобед какво да предложа ?

# 684
  • Мнения: 1 363
Каква е логиката да причиняват рахит?

# 685
  • Мнения: 625
Ако бебето качва нормално, нашата каза да не предлагам на този етап, защото много се напомпват от кашите.
И аз гледах схемата на хип, но ми е ориентир, не я следя съвсем зорко. Започвам със зеленчуковите, в последствие четвърт жълтък, месо, плодове и накрая каши.
Като всъщност въвеждам нов зеленчук на два дни. Ако следвам тяхната схема (а тя е от 4м), няма да въведа и половината зеленчуци до 7-8м.

# 686
  • Мнения: 235
Относно жълтъка той се въвежда при направени вече 6 месеца нали? Тоест на обяд се редуват един ден зеленчуково пюре месо, един с жълтък. А за следобяд освен каша какво да давам🤔

# 687
  • Мнения: 277
Момичета, след пюре от броколи, дадено смесено с морков, Кристиан се превива вече 2 дена след хранене.
Корема го боли, пръцка много, днеска дори повърна. Това алергична реакция ли е или стомаха се е раздразнил от фибрите в броколите? Случвало ли се е на някого?
Личната само каза да давам омнибиотик, нормално било, ама мира не ми дава това нещо.
Аз ли сгреших някъде? Досега всеки зеленчук го давам 3 дена, а въвеждам нов в комбинация със стария.

# 688
  • Мнения: 1 763
Морковът запича, броколите предизвикват газове. Двете  в комбинация очевидно са допринесли за това състояние.

Момичета, след пюре от броколи, дадено смесено с морков, Кристиан се превива вече 2 дена след хранене.
Корема го боли, пръцка много, днеска дори повърна. Това алергична реакция ли е или стомаха се е раздразнил от фибрите в броколите? Случвало ли се е на някого?
Личната само каза да давам омнибиотик, нормално било, ама мира не ми дава това нещо.
Аз ли сгреших някъде? Досега всеки зеленчук го давам 3 дена, а въвеждам нов в комбинация със стария.

# 689
  • Мнения: 318
Видях го в мрежата и реших да го споделя с вас. ☺️


Не ме оставяй да плача, мамо,
Не слушай тези коментари, мамо. Не ме
глезиш. Милионите ти целувки не ме
нараняват, мамо. Това, че ме вдигаш и ме
държиш близо до гърдите си, не ме боли.
Не ме оставяй да плача, мамо. Вярвам ти,
познавам гласа ти, познавам аромата ти,
намирам толкова утеха в докосването ти,
откакто излязох от корема ти, мамо.
Там беше толкова топло и безопасно
Нещата са толкова поразителни тук, мамо
Още не разбирам този нов свят, голям е,
нов е, страшно е, мамо. Имам нужда от теб.
Ти си моето безопасно място
Няма винаги да имам нужда да ме взимаш
мамо, един ден ще бъда голям и няма да се
страхувам толкова. Един ден няма да съм
толкова малка и няма да имам нужда да
ме люлееш, за да заспя, да ме целуваш по
челото и да ме прегръщаш
Няма да е дълго така. Но точно сега, мамо
имам нужда от теб.❤️

Общи условия

Активация на акаунт