Тримесечно бебе и кисело мляко ?

  • 6 015
  • 72
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 832
Не, не трябва. Кисело мляко след годинка!

Дариа, никой няма да те напада, има достатъчно много информация тук по този въпрос, прекалено много сме спорили и обяснявали, за да започваме това отначало. Прочети, информирай се хубаво и тогава пиши  Peace

 Peace
То едно време и попара с вино са им давали, трябва ли и ние същото да правим. Едно време може и така да е било, но хората са анализирали нещата и са разбрали, че това не е правилно. И затова са измислили адаптираните млека.
То и баба ми навремето, като не е имало АМ и не е имала кърма е давала препечено брашно, смесено с вода.
Затова хората четат, информират се и обновяват знанията си.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 345
С риск да бъда нападната от другите мами, ще изкажа и мойто скромно мнение по въпроса. Аз имам две дъщери на 13 и 8 години, които са захранени по старата схема и точно от 3 месец минахме на кисело мляко вместо АМ. Е, нищо им няма на децата ми! Преди когато нямаше АМ с какво са ги хранили? Много ми е интересно от кога са я въвели тази новата схема във България? Сега имам бебе на почти два месеца и моя педиатър също ми препоръча старата, ако не беше и-та, нямаше и да знам за новите тендеции в захранването! А и ми прави впечатление от форума, че масово педиатрите не го знаят, та дори и д-р Нивеа беби! Имам чувството, че това го правят производители на тези млека, да им ги купуват, може и да звучи смешно! Много добре знаете колко излиза на месец такова хранене! Не всеки може да си го позволи! И като гледам схемата с АМ трябва да ги храниме чак до тригодишна възраст #Crazy


и аз без да се заяждам но я сметни колко литра готово мляко излиза една кутия АМ че вече не помня но съм смятала и тогава сравни колко кисело мляко трябва да вземеш за да стане същото на литри като имай предвид че ако го разреждаш не се наяжда все едно ти да се нахраниш с айрян е аз съм смятала АМ като нутрилон примерно който е на нормална цена излиза с 1 - 2 лв само по скъп от същото количество кисело мляко. Е сега кажи кое му е чак толко скъпото. Ми една приятелка си купи скъпа кола защото трябвало да има , а бебе на кисело мляко че нямала възможност за АМ не мисля че е кой знае колко защото то хапва само това ами като порастне и трябва месо по същата логика дай да не му се дава желязо че е скъпо

# 17
  • Мнения: 480
Насето като беше на 6 мес,реших да му заменя АМ с кисело козе мляко-аз му го подквасвах. И о,ужас!!! Големи, червени, сърбящи пъпки по главата и тялото-Алергия към белтъка на млякото. Педито ми каза Никакво кисело мляко преди 1 год!
Сега яде без проблем кисело,прясно,сирене,кашкавал,всичко.

# 18
  • Мнения: 62
Прочетох и статии и старите теми и това което написа буболина много ми допадна, на 100% съм съгласна с нея! Направо прекопирах написаното от нея! И почти няма какво да добавя, освен, че най-вероятно, след време други хора, ще анализират нещата и ще кажат колко е било вредно да ги храниме с АМ!
 Peace"Преди 16г. голямата ми дъщеря започна да яде кисело мляко ( само това), на 21 си ден от раждането, на 4 месеца вече ядеше супа зеленчукова намачкана с хляб, на 3 месеца ядеше каша от препечено бращно ( умира за нея все още и сама си я приготвя), не е болудувала от нищо за чукам на дърво, алергия няма, антибиотик не е помирисвала...
Сега някой ще ми каже, че съдя от нея, така е, но защо да съдя по другите деца и те може би са изключение. Тя е жив пример, расте пред очите ми - по - голямо доказателство на мен лично ни ми трябва.
Но с бебка положението е друго, много чета, много слушам другите, много се прехласвам по нови методи - грешка, която оценявам едва сега, на 5 месеца.
Да гледаш как детето ти има желание и хапва с охота всичко, но да не можеш да му го даваш, защото коремчето му боледува от неправилно изписана храна от великите лекари - Фризовом Sick
Да не можеш да захраниш, да си принуден да караш с това АМ от което на мен ми се повръща като го помириша, една година...всико това от знаещите и от патешкия ми акъл - абе гледай си детето както то ти подсказва, давай му това от което си се убедил, че няма проблем, количеството определяй по детето си....
Сега се сетих как подито ме нападна когато разбра, че бебка яде по 140г на 2 месеца, луда ме направи и аз патка - намалявам храната, колики жестоки, дете реве от глад, но аз - не, по схема Месеца на детето между количеството храна, значи на 2 месеца - 120г., глупости, глупости...
Кой да ми отвори очите обаче, пак детето - мъжът ми за първи път ми се озъби, и беше много прав, за какво слушам хората, те ли стоят при детето когато плаче, те ли ми го гледат или го познават повече от мен????
Това е от мен - ако трябва и ако се чувства по - добре , ще го храня с кисело мляко." Peace

# 19
  • Мнения: 5 362
Редно ли е постепенно да се заменя АМ с кисело мляко при бебе на 3 месеца?
Аз пробвах чак към 6-я месец,но Кали не го хареса.
Прояде го чак на 10м.,и то защото сама се отказа от АМ.
Моят съвет е да поизчакаш още малко.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 457
Дариа с цялото ми уважение към теб, но нали не мислиш, че ако беше хранила бебето си с кисело мляко от раждането му, то нямаше сега да има никакви проблеми, тъй като дъщерята ти е нямала такива?!  Точно затова не приемаме изказвания от сорта, че щом на едно бебе не му е навредило киселото мляко, значи на всички бебета няма да навреди  Stop Не си писала подробно, но бебето ти явно е имало някакъв проблем, щом го храниш с Фризовом, а не с обикновено АМ. Не твърдя, че ти е било правилно изписано, може да е и докторска грешка, но е факт, че е имало проблем, който в никакъв случай киселото мляко нямаше да разреши  Wink
Провокирана от тази тема, препрочетох една книга от 70-те години за хранене на бебето. Дори и тогава се е препоръчвало при липса на кърма, бебето да се храни с цитирам:

Хумана 0 - хуманизирано мляко за недоносени и новородени кърмачета с тегло до 3000 г.
Хумана 1 - хуманизирано мляко за кърмачета с тегло от 3000-4500 г.
Хумана 2 - хуманизирано мляко за кърмачета с тегло над 4500 г. до края на първата година
Виталакт 1 - пълноценно сухо мляко, обогатено с витамините А,Д и С


Много по-подходящи от кравето мляко са сухите млека и особено хуманизираните млека, които се приготвят от краве мляко, но са с коригиран и максимално приближен до майчиното мляко състав. Сухите млека са за предпочитане пред обикновеното краве мляко, защото по лесно се усвояват и смилат и по-добре се понасят от малките кърмачета

Аз лично няма какво повече да кажа по темата за нови и стари схеми на хранене  Stop

# 21
  • Мнения: 27 524

Извинявай за думата, която ще изполвам, но за съжаление, неграмотни майки като теб, пак за съжаление, има доста в България. Доводът - моето така го храних и нищо му няма е, меко казано, несериозен и смешен. Посочи ми статия, изследване, някъде публикувано нещо за ползата от ранното захранване и за кисело мляко на 21 дена  ooooh!
Извинявам се предварително за жестокия пример, но той е факт, как една майка трябвало да излезе и оставила бебето на мъжа си, което било на около месец и той му дал супичка, понеже то искало, горкото, и толкова му се усладила, а после взело, че починало... да се чудиш защо  Thinking
Иди малко да почетеш патилата на майките в клуб алергии и пак ела да спорим  Peace

Последна редакция: сб, 27 яну 2007, 15:23 от Блонди

# 22
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Кисело мляко след годинка, доказано е защо

# 23
  • Мнения: 62
Вижте момичета, никого не агитирам да храните бебетата си с кисело мляко! Всеки сам преценява и си носи последствията. Това, че защитавам киселото мляко, което с векове е доказало ползата си, (докато АМ тепърва ще доказва и като гледам всичките болести и алергии, които се увеличиха в последно время newsm78! Не твърдя, че то е причината!) и че имам по-различно мнение от твоето, Блонди ме прави неграмотна! Ако съм съответния специалист и ми платят достаточно, ще ви напиша колкото искате статии за огромна полза от, например, вино с попара #Crazy! Защо трябва да вярвам на всичките тези статии безрезервно!
Jessy, бебето ми е с ГЕР, затова е на по-специална храна, а и другите си дъщери съм ги захранила след 3 месец! Естествено, че нямаше да почна от самото раждане, но нямаше и да чакам до 1 година! А и не мисля, Блонди, че трябва да спориме по въпроса, что-то смятам, че всеки ще остане на собственото си мнение! А и нали като се зададе, тук във форума някакъв въпрос, се получават най-различни отговори, включително и статии и собствения опит и майката е тази, която избира как точно ще постъпи в случая!
Пак подчертавам, че просто изложих мойта гледна точка!

# 24
  • Мнения: 832
Дариа, и аз се извинявам, но думата неграмотност доста точно е изполвана от Блонди, защото не може при положение, че толкова се говори за това и тук във форума и не само, и хората са измислили АМ, и толкова много книги има по въпроса, не говоря за стари издания. А ти пак да си държиш на твоето - колко е полезно киселото мляко. Не си ли чела някои по съвременни книги за гледане на деца или статии от списания.

# 25
  • Мнения: 145
здравейте и от мен, моето бебче е на 4 месеца и откакто му дадохме сок и плодово пюре отказа да яде АМ. пробвах да сложа в млякото сок, пюре, но не помогна.единственото моето яде и до седа е АМ+кисело мляко 1:1т.е. например 60мл АМ+до 120мл допълвам с кисело мляко.Като яде само така как да си оставя детето гладно!!!С поздрав:К.С.

# 26
  • Мнения: 255
здравейте и от мен, моето бебче е на 4 месеца и откакто му дадохме сок и плодово пюре отказа да яде АМ. пробвах да сложа в млякото сок, пюре, но не помогна.единственото моето яде и до седа е АМ+кисело мляко 1:1т.е. например 60мл АМ+до 120мл допълвам с кисело мляко.Като яде само така как да си оставя детето гладно!!!С поздрав:К.С.
Shocked Направо ме изуми да смесваш АМ с кисело мляко. Защо не пробва да смениш АМ с някое друго? А и между другото още едно доказателство какво прави ранното захранване - просто си подранила и със соковете и с плодовите пюрета. Е, разбира се това е моето мнение.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Вижте момичета, никого не агитирам да храните бебетата си с кисело мляко! Всеки сам преценява и си носи последствията. Това, че защитавам киселото мляко, което с векове е доказало ползата си, (докато АМ тепърва ще доказва и като гледам всичките болести и алергии, които се увеличиха в последно время newsm78! Не твърдя, че то е причината!) и че имам по-различно мнение от твоето, Блонди ме прави неграмотна! Ако съм съответния специалист и ми платят достаточно, ще ви напиша колкото искате статии за огромна полза от, например, вино с попара #Crazy! Защо трябва да вярвам на всичките тези статии безрезервно!
Jessy, бебето ми е с ГЕР, затова е на по-специална храна, а и другите си дъщери съм ги захранила след 3 месец! Естествено, че нямаше да почна от самото раждане, но нямаше и да чакам до 1 година! А и не мисля, Блонди, че трябва да спориме по въпроса, что-то смятам, че всеки ще остане на собственото си мнение! А и нали като се зададе, тук във форума някакъв въпрос, се получават най-различни отговори, включително и статии и собствения опит и майката е тази, която избира как точно ще постъпи в случая!
Пак подчертавам, че просто изложих мойта гледна точка!

Daria не се вълнувай толкова!:) Не усещаш ли разделението(макар и условно ) на по "стари" майки и на нови млади и амбициозни мами!?Simple Smile Права си че всеки си решава, просто ти имаш и личен опит и по- развита майчина интуиция, а те само инфо от нет-а. Simple Smile Истината е някъде по средата и както беше казала по- нагоре една мама " да не се втеляваме" чак толкова, а да "слушаме" детето Simple Smile Хаха...сега и мен ще ме "метнат на рогите" Simple Smile

# 28
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Аз лично на мойта дъщеря не бих дала кисело мляко поне до 11 месечна възраст. Но има и друго нещо, което за съжаление е действителност в България, особено по селата и в малките градове. Малко майки в селата имат достъп до интернет, те дори пари за хляб трудно намират,та какво остава за интернет, АМ и т.н. Гледат животни, крави, кози, подквасват си кисело мляко и с това хранят децата си. Има огромна разлика между млякото, правено от домашно отглеждано животно и от купеното в магазина. Всеки гледа детето си според разбиранията и най-вече според възможностите си.
Аз пак повтарям, че не бих дала на детето си кисело мляко на този етап, но и не бих осъждала така строго майките, който го правят.

# 29
  • Мнения: 145
здр. отново, аз почти на 100%бях сигурна че много майки ще бъдат възмутени от моето мнение по въпроса,но не ме и интересува особенно.аз се консултирам с педиатри от Шумен и Варна за всяко ново начинание относто бебка и това ми е достатъчно.неграмотни относно отглеждането на деца има и в малките и в големите градове , и поселата-навсякъде, това не означава че трябва да ги нападаме.аз съм готова да давам и по 30лв за кутия АМ стига малката да го яде, но щом няма такова, което да харесва........всеки се оправя както намери за добре!поздрави:ками

Общи условия

Активация на акаунт