Тримесечно бебе и кисело мляко ?

  • 6 029
  • 72
  •   1
Отговори
  • Мнения: 174
Редно ли е постепенно да се заменя АМ с кисело мляко при бебе на 3 месеца?

Последна редакция: ср, 28 фев 2007, 13:58 от Vivi

# 1
  • София
  • Мнения: 15 249
Не. Би било неправилно. Поне до 1г. е препоръчително млякото, което приема бебето, да е адаптирано.

# 2
  • Мнения: 6 461
Не би трябвало да се дава кисело мляко на 3 месечно бебе Naughty

# 3
Моята бебка е изцяло на АМ след 40 ден,тогава педито ни каза,че може да започна да я храня с кисело мляко като направим 3м.Но аз предпочитам да продължа с АМ,защото откакто сме с Аптамила и спряха коликите.Попитай твоето педи дали можеш да даваш на детето си кисело млаяко,но предполагам,че няма никаква пречка.Аз знам,че прясно мляко не се дава до 1годинка.

# 4
  • Мнения: 832
Аз незнам що за педиатър е това. не разбирам защо да се дава кисело мляко на бебе на 3 м, при положение, че има АМ и то толкова много видове. Кисело мляко НЕ е хубаво да се дава до годинка.

# 5
  • Мнения: 174
Благодаря за мненията! Да, питам заради изказване на лекарка, че при късно заменяне на АМ с кисело, киселото трудно се приемало от децата- не се харесвало. И още, че преминаването към кисело било удачно сега и напролет, а не през лятото( тогава бебето ще е  8-9м).

# 6
  • София
  • Мнения: 15 249
Тия педиатри няма да престанат да ме изумяват!  Shocked

giusi , дали бебето ти ще хареса вкуса на киселото мляко или не не бива да те тревожи от сега. Сигурно има и бебета, които не хасевта кисело мляко, но по-вероятно е майките да не са успели да намерят подходящия начин да им го дадат. Когато аз реших, че на моето бебе му е време за кисело  мляко, започнах да го давам с бисквити-ни го хареса, с плодове-не го хареса, подсладено-не го хареса..... не помня вече как ли не пробвах. Докато накрая се оказа, че човекът го яде чисто, неразклатено дори-с лъжицата и директно от кофичката.

Ако все пак бебето твърдо реши, че няма да го яде това кисело мляко-има и прясно мляко, има и други млечни продукти. Все ще намериш как да му дадеш необходимите количества. Така или иначе, до навършване на годинка нито кисело, нито прясно мляко са препоръчителни. Пък има и бебешки млека за след годинката.

Но заради някакви бъдещи несигурни евентуалности-ще хареса ли киселото/няма ли да го хареса..... да започнеш да даваш кисело мляко на 3-месечно бебе....... и това да е мнение на лекар...... направо думи нямам.

Не ми се сърди, не искам да те засегна с този въпрос, но-в кой град живее тази лекарка и на колко години е?

# 7
  • София
  • Мнения: 1 457
Не слушай глупостите на въпросната педиатърка, а си давай АМ  Peace
За киселото мляко има време, а най-добре да го въведеш след годинка.

# 8
  • Мнения: 62
С риск да бъда нападната от другите мами, ще изкажа и мойто скромно мнение по въпроса. Аз имам две дъщери на 13 и 8 години, които са захранени по старата схема и точно от 3 месец минахме на кисело мляко вместо АМ. Е, нищо им няма на децата ми! Преди когато нямаше АМ с какво са ги хранили? Много ми е интересно от кога са я въвели тази новата схема във България? Сега имам бебе на почти два месеца и моя педиатър също ми препоръча старата, ако не беше и-та, нямаше и да знам за новите тендеции в захранването! А и ми прави впечатление от форума, че масово педиатрите не го знаят, та дори и д-р Нивеа беби! Имам чувството, че това го правят производители на тези млека, да им ги купуват, може и да звучи смешно! Много добре знаете колко излиза на месец такова хранене! Не всеки може да си го позволи! И като гледам схемата с АМ трябва да ги храниме чак до тригодишна възраст #Crazy

# 9
  • Мнения: 27 524
Не, не трябва. Кисело мляко след годинка!

Дариа, никой няма да те напада, има достатъчно много информация тук по този въпрос, прекалено много сме спорили и обяснявали, за да започваме това отначало. Прочети, информирай се хубаво и тогава пиши  Peace

# 10
  • Мнения: 1 701
Аз също дъъълго съм се чудила на "новите тенденции в захранването" и как така "едно време" са ни хранили само с кисело мляко, биберона в мед, не са и чували за глутен и т.н. и т.н..... пък не сме знаели що е то алергия и има ли тя почва у нас... НО! Една дума от някакъв хомеопат, при който ходи една приятелка за нейното дете, ми даде отговор на всички тези въпроси - думата е ЕВОЛЮЦИЯ. И ако се замислим, нашите деца наистина са по-различни от нас, по-податливи са на алергии, инфекции и трябва да бъдем и по-предпазливи, до колкото можем. Естествено, не трябва да прекаляваме, защото пък една друга думичка се появява и тя е ИНДУСТРИЯ. Продават си хората всякакви ХА млека и храни, препоръчват ни ги мастити доктори за презастраховане и в крайна сметка се чудим после как да захраним детето с човешка храна...
Та мисълта ми е, че с нищо не бива да се прекалява и не трябва да се втелясваме толкова, а просто да изберем някакъв среден вариант и внимателно да се придържаме към него.

# 11
  • Мнения: 2 897
Не. Би било неправилно. Поне до 1г. е препоръчително млякото, което приема бебето, да е адаптирано.

Напълно съгласна Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 5 783
Благодаря за мненията! Да, питам заради изказване на лекарка, че при късно заменяне на АМ с кисело, киселото трудно се приемало от децата- не се харесвало. И още, че преминаването към кисело било удачно сега и напролет, а не през лятото( тогава бебето ще е  8-9м).
#Crazy newsm78 Целта на педито е да "прекараш" и измамиш детето ли???!?!
Daria, точно това е тъжното - че малко д-ри се информират за нещо толкова важно. Дори и въпросната д-р Нивеа бейби Confused

# 13
# 14
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Нямам думи!  Shocked Егаси педиатрите! А за алергии към белтъка на кравето мляко нищо ли не ти спомена?
И като не "излъжеш" бебчето да прояде кисело мляко, какво от това? И аз необичам кисело мляко, ама на - цели 27години съм оцеляла  Hug

# 15
  • Мнения: 832
Не, не трябва. Кисело мляко след годинка!

Дариа, никой няма да те напада, има достатъчно много информация тук по този въпрос, прекалено много сме спорили и обяснявали, за да започваме това отначало. Прочети, информирай се хубаво и тогава пиши  Peace

 Peace
То едно време и попара с вино са им давали, трябва ли и ние същото да правим. Едно време може и така да е било, но хората са анализирали нещата и са разбрали, че това не е правилно. И затова са измислили адаптираните млека.
То и баба ми навремето, като не е имало АМ и не е имала кърма е давала препечено брашно, смесено с вода.
Затова хората четат, информират се и обновяват знанията си.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 345
С риск да бъда нападната от другите мами, ще изкажа и мойто скромно мнение по въпроса. Аз имам две дъщери на 13 и 8 години, които са захранени по старата схема и точно от 3 месец минахме на кисело мляко вместо АМ. Е, нищо им няма на децата ми! Преди когато нямаше АМ с какво са ги хранили? Много ми е интересно от кога са я въвели тази новата схема във България? Сега имам бебе на почти два месеца и моя педиатър също ми препоръча старата, ако не беше и-та, нямаше и да знам за новите тендеции в захранването! А и ми прави впечатление от форума, че масово педиатрите не го знаят, та дори и д-р Нивеа беби! Имам чувството, че това го правят производители на тези млека, да им ги купуват, може и да звучи смешно! Много добре знаете колко излиза на месец такова хранене! Не всеки може да си го позволи! И като гледам схемата с АМ трябва да ги храниме чак до тригодишна възраст #Crazy


и аз без да се заяждам но я сметни колко литра готово мляко излиза една кутия АМ че вече не помня но съм смятала и тогава сравни колко кисело мляко трябва да вземеш за да стане същото на литри като имай предвид че ако го разреждаш не се наяжда все едно ти да се нахраниш с айрян е аз съм смятала АМ като нутрилон примерно който е на нормална цена излиза с 1 - 2 лв само по скъп от същото количество кисело мляко. Е сега кажи кое му е чак толко скъпото. Ми една приятелка си купи скъпа кола защото трябвало да има , а бебе на кисело мляко че нямала възможност за АМ не мисля че е кой знае колко защото то хапва само това ами като порастне и трябва месо по същата логика дай да не му се дава желязо че е скъпо

# 17
  • Мнения: 480
Насето като беше на 6 мес,реших да му заменя АМ с кисело козе мляко-аз му го подквасвах. И о,ужас!!! Големи, червени, сърбящи пъпки по главата и тялото-Алергия към белтъка на млякото. Педито ми каза Никакво кисело мляко преди 1 год!
Сега яде без проблем кисело,прясно,сирене,кашкавал,всичко.

# 18
  • Мнения: 62
Прочетох и статии и старите теми и това което написа буболина много ми допадна, на 100% съм съгласна с нея! Направо прекопирах написаното от нея! И почти няма какво да добавя, освен, че най-вероятно, след време други хора, ще анализират нещата и ще кажат колко е било вредно да ги храниме с АМ!
 Peace"Преди 16г. голямата ми дъщеря започна да яде кисело мляко ( само това), на 21 си ден от раждането, на 4 месеца вече ядеше супа зеленчукова намачкана с хляб, на 3 месеца ядеше каша от препечено бращно ( умира за нея все още и сама си я приготвя), не е болудувала от нищо за чукам на дърво, алергия няма, антибиотик не е помирисвала...
Сега някой ще ми каже, че съдя от нея, така е, но защо да съдя по другите деца и те може би са изключение. Тя е жив пример, расте пред очите ми - по - голямо доказателство на мен лично ни ми трябва.
Но с бебка положението е друго, много чета, много слушам другите, много се прехласвам по нови методи - грешка, която оценявам едва сега, на 5 месеца.
Да гледаш как детето ти има желание и хапва с охота всичко, но да не можеш да му го даваш, защото коремчето му боледува от неправилно изписана храна от великите лекари - Фризовом Sick
Да не можеш да захраниш, да си принуден да караш с това АМ от което на мен ми се повръща като го помириша, една година...всико това от знаещите и от патешкия ми акъл - абе гледай си детето както то ти подсказва, давай му това от което си се убедил, че няма проблем, количеството определяй по детето си....
Сега се сетих как подито ме нападна когато разбра, че бебка яде по 140г на 2 месеца, луда ме направи и аз патка - намалявам храната, колики жестоки, дете реве от глад, но аз - не, по схема Месеца на детето между количеството храна, значи на 2 месеца - 120г., глупости, глупости...
Кой да ми отвори очите обаче, пак детето - мъжът ми за първи път ми се озъби, и беше много прав, за какво слушам хората, те ли стоят при детето когато плаче, те ли ми го гледат или го познават повече от мен????
Това е от мен - ако трябва и ако се чувства по - добре , ще го храня с кисело мляко." Peace

# 19
  • Мнения: 5 362
Редно ли е постепенно да се заменя АМ с кисело мляко при бебе на 3 месеца?
Аз пробвах чак към 6-я месец,но Кали не го хареса.
Прояде го чак на 10м.,и то защото сама се отказа от АМ.
Моят съвет е да поизчакаш още малко.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 457
Дариа с цялото ми уважение към теб, но нали не мислиш, че ако беше хранила бебето си с кисело мляко от раждането му, то нямаше сега да има никакви проблеми, тъй като дъщерята ти е нямала такива?!  Точно затова не приемаме изказвания от сорта, че щом на едно бебе не му е навредило киселото мляко, значи на всички бебета няма да навреди  Stop Не си писала подробно, но бебето ти явно е имало някакъв проблем, щом го храниш с Фризовом, а не с обикновено АМ. Не твърдя, че ти е било правилно изписано, може да е и докторска грешка, но е факт, че е имало проблем, който в никакъв случай киселото мляко нямаше да разреши  Wink
Провокирана от тази тема, препрочетох една книга от 70-те години за хранене на бебето. Дори и тогава се е препоръчвало при липса на кърма, бебето да се храни с цитирам:

Хумана 0 - хуманизирано мляко за недоносени и новородени кърмачета с тегло до 3000 г.
Хумана 1 - хуманизирано мляко за кърмачета с тегло от 3000-4500 г.
Хумана 2 - хуманизирано мляко за кърмачета с тегло над 4500 г. до края на първата година
Виталакт 1 - пълноценно сухо мляко, обогатено с витамините А,Д и С


Много по-подходящи от кравето мляко са сухите млека и особено хуманизираните млека, които се приготвят от краве мляко, но са с коригиран и максимално приближен до майчиното мляко състав. Сухите млека са за предпочитане пред обикновеното краве мляко, защото по лесно се усвояват и смилат и по-добре се понасят от малките кърмачета

Аз лично няма какво повече да кажа по темата за нови и стари схеми на хранене  Stop

# 21
  • Мнения: 27 524

Извинявай за думата, която ще изполвам, но за съжаление, неграмотни майки като теб, пак за съжаление, има доста в България. Доводът - моето така го храних и нищо му няма е, меко казано, несериозен и смешен. Посочи ми статия, изследване, някъде публикувано нещо за ползата от ранното захранване и за кисело мляко на 21 дена  ooooh!
Извинявам се предварително за жестокия пример, но той е факт, как една майка трябвало да излезе и оставила бебето на мъжа си, което било на около месец и той му дал супичка, понеже то искало, горкото, и толкова му се усладила, а после взело, че починало... да се чудиш защо  Thinking
Иди малко да почетеш патилата на майките в клуб алергии и пак ела да спорим  Peace

Последна редакция: сб, 27 яну 2007, 15:23 от Блонди

# 22
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Кисело мляко след годинка, доказано е защо

# 23
  • Мнения: 62
Вижте момичета, никого не агитирам да храните бебетата си с кисело мляко! Всеки сам преценява и си носи последствията. Това, че защитавам киселото мляко, което с векове е доказало ползата си, (докато АМ тепърва ще доказва и като гледам всичките болести и алергии, които се увеличиха в последно время newsm78! Не твърдя, че то е причината!) и че имам по-различно мнение от твоето, Блонди ме прави неграмотна! Ако съм съответния специалист и ми платят достаточно, ще ви напиша колкото искате статии за огромна полза от, например, вино с попара #Crazy! Защо трябва да вярвам на всичките тези статии безрезервно!
Jessy, бебето ми е с ГЕР, затова е на по-специална храна, а и другите си дъщери съм ги захранила след 3 месец! Естествено, че нямаше да почна от самото раждане, но нямаше и да чакам до 1 година! А и не мисля, Блонди, че трябва да спориме по въпроса, что-то смятам, че всеки ще остане на собственото си мнение! А и нали като се зададе, тук във форума някакъв въпрос, се получават най-различни отговори, включително и статии и собствения опит и майката е тази, която избира как точно ще постъпи в случая!
Пак подчертавам, че просто изложих мойта гледна точка!

# 24
  • Мнения: 832
Дариа, и аз се извинявам, но думата неграмотност доста точно е изполвана от Блонди, защото не може при положение, че толкова се говори за това и тук във форума и не само, и хората са измислили АМ, и толкова много книги има по въпроса, не говоря за стари издания. А ти пак да си държиш на твоето - колко е полезно киселото мляко. Не си ли чела някои по съвременни книги за гледане на деца или статии от списания.

# 25
  • Мнения: 145
здравейте и от мен, моето бебче е на 4 месеца и откакто му дадохме сок и плодово пюре отказа да яде АМ. пробвах да сложа в млякото сок, пюре, но не помогна.единственото моето яде и до седа е АМ+кисело мляко 1:1т.е. например 60мл АМ+до 120мл допълвам с кисело мляко.Като яде само така как да си оставя детето гладно!!!С поздрав:К.С.

# 26
  • Мнения: 255
здравейте и от мен, моето бебче е на 4 месеца и откакто му дадохме сок и плодово пюре отказа да яде АМ. пробвах да сложа в млякото сок, пюре, но не помогна.единственото моето яде и до седа е АМ+кисело мляко 1:1т.е. например 60мл АМ+до 120мл допълвам с кисело мляко.Като яде само така как да си оставя детето гладно!!!С поздрав:К.С.
Shocked Направо ме изуми да смесваш АМ с кисело мляко. Защо не пробва да смениш АМ с някое друго? А и между другото още едно доказателство какво прави ранното захранване - просто си подранила и със соковете и с плодовите пюрета. Е, разбира се това е моето мнение.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Вижте момичета, никого не агитирам да храните бебетата си с кисело мляко! Всеки сам преценява и си носи последствията. Това, че защитавам киселото мляко, което с векове е доказало ползата си, (докато АМ тепърва ще доказва и като гледам всичките болести и алергии, които се увеличиха в последно время newsm78! Не твърдя, че то е причината!) и че имам по-различно мнение от твоето, Блонди ме прави неграмотна! Ако съм съответния специалист и ми платят достаточно, ще ви напиша колкото искате статии за огромна полза от, например, вино с попара #Crazy! Защо трябва да вярвам на всичките тези статии безрезервно!
Jessy, бебето ми е с ГЕР, затова е на по-специална храна, а и другите си дъщери съм ги захранила след 3 месец! Естествено, че нямаше да почна от самото раждане, но нямаше и да чакам до 1 година! А и не мисля, Блонди, че трябва да спориме по въпроса, что-то смятам, че всеки ще остане на собственото си мнение! А и нали като се зададе, тук във форума някакъв въпрос, се получават най-различни отговори, включително и статии и собствения опит и майката е тази, която избира как точно ще постъпи в случая!
Пак подчертавам, че просто изложих мойта гледна точка!

Daria не се вълнувай толкова!:) Не усещаш ли разделението(макар и условно ) на по "стари" майки и на нови млади и амбициозни мами!?Simple Smile Права си че всеки си решава, просто ти имаш и личен опит и по- развита майчина интуиция, а те само инфо от нет-а. Simple Smile Истината е някъде по средата и както беше казала по- нагоре една мама " да не се втеляваме" чак толкова, а да "слушаме" детето Simple Smile Хаха...сега и мен ще ме "метнат на рогите" Simple Smile

# 28
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Аз лично на мойта дъщеря не бих дала кисело мляко поне до 11 месечна възраст. Но има и друго нещо, което за съжаление е действителност в България, особено по селата и в малките градове. Малко майки в селата имат достъп до интернет, те дори пари за хляб трудно намират,та какво остава за интернет, АМ и т.н. Гледат животни, крави, кози, подквасват си кисело мляко и с това хранят децата си. Има огромна разлика между млякото, правено от домашно отглеждано животно и от купеното в магазина. Всеки гледа детето си според разбиранията и най-вече според възможностите си.
Аз пак повтарям, че не бих дала на детето си кисело мляко на този етап, но и не бих осъждала така строго майките, който го правят.

# 29
  • Мнения: 145
здр. отново, аз почти на 100%бях сигурна че много майки ще бъдат възмутени от моето мнение по въпроса,но не ме и интересува особенно.аз се консултирам с педиатри от Шумен и Варна за всяко ново начинание относто бебка и това ми е достатъчно.неграмотни относно отглеждането на деца има и в малките и в големите градове , и поселата-навсякъде, това не означава че трябва да ги нападаме.аз съм готова да давам и по 30лв за кутия АМ стига малката да го яде, но щом няма такова, което да харесва........всеки се оправя както намери за добре!поздрави:ками

# 30
  • Мнения: 429
здр. отново, аз почти на 100%бях сигурна че много майки ще бъдат възмутени от моето мнение по въпроса,но не ме и интересува особенно.аз се консултирам с педиатри от Шумен и Варна за всяко ново начинание относто бебка и това ми е достатъчно.неграмотни относно отглеждането на деца има и в малките и в големите градове , и поселата-навсякъде, това не означава че трябва да ги нападаме.аз съм готова да давам и по 30лв за кутия АМ стига малката да го яде, но щом няма такова, което да харесва........всеки се оправя както намери за добре!поздрави:ками

Разбрах от поста ти, че не те интересува мнението ни - особено - . Майка ми ме е хранила с кисело мляко от 3-я месец, но тогава е нямала друг избор. Ти сега имаш. Ако не си принудена финансово, защо тръгваш по най-лесния път? Потърси подходящо АМ за детето си.

# 31
  • Мнения: 46 558
Daria, първо искам да те попитам, наясно ли си, че АМ е краве мляко, обработено така, че да се доближи до кърмата, да може да се усвои възможно най-добре от бебето и да предизвиква възможно най-малко негативни реакции.

Ако се зачетеш по-подробно в темите за алергиите, ще видиш, че нарастването им е свързано с модата на ранното захранване (което включва и ранното въвеждане на кисело мляко). Изводите сама си ги прави  Tired

За едно обаче си права- всеки си носи последствията, за жалост, не при всички се е разминало и си ги носят цял живот ...

Малко са лекарите, които ще препоръчат кисело мляко преди годинка, говоря за българските лекари, дори те са против, това не ти ли говори нещо?

# 32
  • Мнения: 145
 Ако не си принудена финансово, защо тръгваш по най-лесния път? Потърси подходящо АМ за детето си.
аз купих и опитах с всички млека които намерих макар че ми казаха да не сменям АМ толкова често-резултатът бе един и съш-детето щом усети вкуса на АМ плюе, реве направо е ад.не съм избрала лесния път-избрах единствения за да се храни детето ми изобщо!

# 33
  • Мнения: 574
Не. Би било неправилно. Поне до 1г. е препоръчително млякото, което приема бебето, да е адаптирано.
Аz ли4но не бих дала но ми е интересно с какво са хранили преди време когато не е имало АМ newsm78

# 34
  • Мнения: 4 915
......не съм избрала лесния път-избрах единствения за да се храни детето ми изобщо!

Има друга алтернатива - Банката за майчина кърма.

Абсурдно е да се дава кисело мляко на такова малко бебе. Не рискувай здравето му.

Обади се в Банката: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=22902.0

# 35
  • Мнения: 390
Майчета,аз не че искам да защитавам киселото мляко,то моето е по-скоро като въпрос:ако си от провинцията и не си от София как можеш да си вземеш кърма от Банката?Може момичето да не може така,и затова да прибягва до киселото мляко-не че е правилно,ама си нямате на идея до какво прибягва човек,когато няма друг вариант.А всъщност и аз съм за АМ,ако не може кърма-по-добре е от кисело мляко на тази възраст,но ако наистина не иска детето никакво АМ-тогава защо не.

# 36
  • София
  • Мнения: 978
Daria,
И аз като съм се родила /от 2м/ са ми давали кисело мляко, НО баба ми е ходила до Гара Искър, където имала познати с крава и сама е квасила млякото, толкова по въпроса за онези години.
Вероятно, ако и купешкото мляко е като хората нямаше да има проблем.
Но понеже явно има проблем за това е и АМ

# 37
  • Мнения: 170
Голямото ми момченце от 3 месец беше на кисело мляко , защото не приемаше абсолютно никакво АМ.Слава богу е жив и здрав и не е имал никакви проблеми.Всеки си решава сам и в зависимост от потребностите на детето.Но аско приема добре АМ не виждам защо трябва да се сменя с кисело.

# 38
  • Мнения: 8 917
Редно ли е постепенно да се заменя АМ с кисело мляко при бебе на 3 месеца?
Дадох кисело мляко след годинката.

# 39
  • София
  • Мнения: 3 699
Не бързай!
Нито ще ти излезе по-евтино ,нито е по-полезно...
До годинка аз не съм давала кисело мляко

# 40
  • Мнения: 887
И сега не бих дала кисело мляко на сина си ако категорично не ми отказваше АМ.

# 41
не се притеснявай моето дете е вече на 1г. и 3м. от 40-тия ден се принудих да му дам кис.мляко тъй като не искаше друго.за съжаление кърма нямах.смело не се притеснявай Simple Smile

# 42
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Раничко е....

# 43
  • Мнения: 241
Относно това, че нашите майки са ни хранили с квасено мляко..да така е ...но преди колко години.... и какво е било млякото тогава....Не вярвах на ушите си когато разбрах, че и  филия потопена в манджата с боба  съм дъвкала на 3-4 месеца  #Crazy #Crazy Но слава богу сега сме 2007г , има достатъчно инфо за тези , които се интересуват и които са решили да отглеждат децата си разумно. Цял живот  после ще яде кисело мляко , сега за къде бързаш??

# 44
  • Мнения: 2 309
Защо все изхождате с фразите"...имало едно време"?
Медицината напредва,инфото тече в нета с пълна сила,изобщо получаваме много повече от бабите ни и пра-пра-пра-праааааа...бабите!
Не виждам смисъл да се дава киселяка на 3м бебе,след като на пазара има толкова разнообразни храни за бебета от всякаква възраст.
Лично аз въведох киселото мляко едва след 2г.

# 45
  • София
  • Мнения: 676
Ако бебчето си пийва АМ, не го замествай с кисело. Аз въведох киселото след 1 г., но едновременно си пийва АМ-вечер.

# 46
  • Мнения: 390
Защо все изхождате с фразите"...имало едно време"?
Медицината напредва,инфото тече в нета с пълна сила,изобщо получаваме много повече от бабите ни и пра-пра-пра-праааааа...бабите!
Не виждам смисъл да се дава киселяка на 3м бебе,след като на пазара има толкова разнообразни храни за бебета от всякаква възраст.
Лично аз въведох киселото мляко едва след 2г.

Сега ще ти обясня защо,въпреки че не аз съм го употребила:значи пример давам-бебето ми се обрина от раз от Бюбхен и веднага го заменихме с мас(въпреки че преди това щях да се бия с баба ми,с майка ми,и със свекървата само ако ми кажеха да мажа с мас),и оттогава кожата и е мека като коприна.Значи имало за какво да казват хората:"...едно време...." .Иначе съм ЗА първо АМ и ако не иска тогава кисело,но ако не иска детето АМ и аз бих дала кисело мляко.

# 47
  • Мнения: 46 558
ajva, а защо не избра преварен зехтин, не е козметика, но пък не е и опасно като маста. Кое те накара да рискуваш  newsm78

Майка ми беше с много тежки обриви от мас, въобще не е безопасно  Tired

... За маста:
1. Съдържа предизвикващи алергия вещества, ако не е съвсем прясна може да доведе и до възпаления.
2. При термичната и обработка се отделят токсични вещества, които през кожата преминават в организма на детето.
3. Запушва порите /най-малкото е това/

...Да не говорим, ако прасето е било "третирано" с химикали- лекарства, смески и пр  Shocked

# 48
  • Мнения: 390
Ами просто защото имах много мас вкъщи-а зехтина е скъпичък.И маста ми е прясна.И прасето ни е домашно-не е третирано с лекарства. WinkДо сега няма проблеми с нея,въпреки че наистина не исках да мажа с мас...а както е казала една майка от кърмаческият по един въпрос има майки,които могат да си позволяват зехтин и такива които не могат-със заплата 300 лева на месец,не знам как ще си мажеш детето със зехтин всяка вечер. newsm78Това имах в предвид и като отговарях на майчето тук-може на нея да и идва по-евтино с кисело мляко-АМ са си скъпички.Повечето майки които отговарят тук във форумите просто не го разбират това.
И защото много четях форуми и избрах Бюбхен-преди не бях чувала за тях...бебето се обрина....Затова спрях много да чета.

# 49
  • Мнения: 46 558
Защо преди да пишеш за финансовата част, не сметнеш за какво става дума  Sunglasses

Дадохме 8 лв. за зехтина, за 6 месеца отиде около 1/3 от бутилката, това прави 2 лв. и нещо за половин година  newsm78 Не можеш да ме убедиш,че 2 лв. за половин година са непосилни за която и да е майка, която пише тук  Stop

Ако нямах 8 лв., щях да се организирам с други 3 майки и да си разделим бутилката, все пак става дума за здравето на детето ми.
А даже и от финансова гледна точка, майка ми хвърли доста повече от 2 лв., за да се възстанови ...

# 50
  • Мнения: 37
Относно захранването с кисело мляко всяка майка сама си решава, взависимост от нейните разбирания от каква възраст да го дава на детето си. По принцип е хубаво да се дава АМ, защото е обогатено с необходимите витамини и минерали или поне така пишат на опаковките. Но, разбира се, ако  детето не го харесва /което се случва понякога/ не виждам проблем да се замени с кисело мляко, дори и преди детето да е навършило годинка. Ако детето го харесва какъв е проблема да му се дава?
В крайна сметка всичко е РЕКЛАМА С ЦЕЛ ПРОДАЖБА на сухите млека. Това е цяла ИНДУСТРИЯ ...

# 51
  • Мнения: 3 500
Рано е, но ако не иска никакво АМ...  Thinking

# 52
  • Мнения: 46 558
... В крайна сметка всичко е РЕКЛАМА С ЦЕЛ ПРОДАЖБА на сухите млека. Това е цяла ИНДУСТРИЯ ...


Не е така.
И двете излизат от една суровина, но са с различно предназначение.
Заради проблемите, които предизвиква рано въведеното кисело мляко, се препоръчва въвеждането му след годинка.
Ако не вярваш на лекарите, питай майките, чиито деца страдат и после пак кажи, че е реклама  Confused

# 53
  • София
  • Мнения: 3 699
...Това имах в предвид и като отговарях на майчето тук-може на нея да и идва по-евтино с кисело мляко-АМ са си скъпички.Повечето майки които отговарят тук във форумите просто не го разбират това.
....
Не съм съгласна-дори в предишния си пост го бях споменала:дали с АМ или с кисело мляко-еднакво ще ти излезе като пари.Не помня къде ,но преди около година имаше тема и една мама си беше направила труда да го сметне.Разликаат беше +/- около 50ст.на ден.
Че като се замисля,ще се лиша от едно кафе,от половин хляб,но ще дам на детето си АМ,все пак химия,химия,ама е ЗА ДЕЦА!!!А киселото мляко-пак химия-ама не се знае каква е!!!
 Hug

# 54
  • Мнения: 3 334
Не слушай глупостите на въпросната педиатърка, а си давай АМ  Peace
За киселото мляко има време, а най-добре да го въведеш след годинка.

 Peace Peace Peace

# 55
  • Мнения: 390
Така е  Никол,може би не съм сметнала финансовата гледна точка-просто съм виждала че зехтина е скъп и съм мислила че ще отиде много от него-както и да е,благодаря за съвета и за информацията-ценна ми е,ще пробвам да заменя маста със зехтин,но да кажа нещо друго-не съм мислила да го направя просто защото имаме много мас в къщи,безплатна ми е,домашна ми е,и решихме така,до сега нямахме проблеми...не е казано че майка ти като е станало така при нея може да стане така и при друг-въпрос на шанс-сега ще ми кажеш-ами ти си решаваш-да.Едно време(пак го употребявам)не е ставало при повечето деца така,това е някакъв малшанс при майка ти(както и при някои други),но пак казвам-ще сменя маста. PeaceНе се заяждам с никой,просто искам да кажа,че се опитвам като отговоря на някой да погледна от всякакъв възможен ъгъл на проблема,и какво може да има в предвид майката задала го,докато повечето майки тук не мисля че се опитват да видят точно проблемите на другата майка-те просто отговарят спрямо техните разбирания.Но наистина някои майки не могат да си позволят някои работи...Визирам дори мен при положение че съм платила само ток сега 150лв.Но както съм казал и преди-аз съм ЗА АМ пред киселотото мляко-в извънредни случаи-тогава.И не бих дала на детето си сега кисело мляко-докато мога ще плащам 150 лв ток но то ще яде АМ. Peace

# 56
  • Мнения: 397
С риск да бъда нападната от другите мами, ще изкажа и мойто скромно мнение по въпроса. Аз имам две дъщери на 13 и 8 години, които са захранени по старата схема и точно от 3 месец минахме на кисело мляко вместо АМ. Е, нищо им няма на децата ми! Преди когато нямаше АМ с какво са ги хранили? Много ми е интересно от кога са я въвели тази новата схема във България? Сега имам бебе на почти два месеца и моя педиатър също ми препоръча старата, ако не беше и-та, нямаше и да знам за новите тендеции в захранването! А и ми прави впечатление от форума, че масово педиатрите не го знаят, та дори и д-р Нивеа беби! Имам чувството, че това го правят производители на тези млека, да им ги купуват, може и да звучи смешно! Много добре знаете колко излиза на месец такова хранене! Не всеки може да си го позволи! И като гледам схемата с АМ трябва да ги храниме чак до тригодишна възраст #Crazy

Подкрепям те! Peace

# 57
  • Мнения: 1 877
Аз също дъъълго съм се чудила на "новите тенденции в захранването" и как така "едно време" са ни хранили само с кисело мляко, биберона в мед, не са и чували за глутен и т.н. и т.н..... пък не сме знаели що е то алергия и има ли тя почва у нас... НО! Една дума от някакъв хомеопат, при който ходи една приятелка за нейното дете, ми даде отговор на всички тези въпроси - думата е ЕВОЛЮЦИЯ. И ако се замислим, нашите деца наистина са по-различни от нас, по-податливи са на алергии, инфекции и трябва да бъдем и по-предпазливи, до колкото можем. Естествено, не трябва да прекаляваме, защото пък една друга думичка се появява и тя е ИНДУСТРИЯ. Продават си хората всякакви ХА млека и храни, препоръчват ни ги мастити доктори за презастраховане и в крайна сметка се чудим после как да захраним детето с човешка храна...
Та мисълта ми е, че с нищо не бива да се прекалява и не трябва да се втелясваме толкова, а просто да изберем някакъв среден вариант и внимателно да се придържаме към него.
Много добре казано!И аз съм съгласна напълно.

# 58
Лично аз съм захранена с кисело мляко на 2 месеца и смея да твърдя, че имам доста стабилна имунна система, не зная какво е антибиотик. Смятам, че на тримесечното ми бебе му е време да бъде захранено с кисело мляко. Утре сме на лекар и ще се поинтересувам по въпроса. Но мнението ми е, че няма нищо по-добро за храносмилателната и имунната система от пробиотиците, съдържащи се в киселото мляко.

# 59
  • Мнения: 37
... В крайна сметка всичко е РЕКЛАМА С ЦЕЛ ПРОДАЖБА на сухите млека. Това е цяла ИНДУСТРИЯ ...


Не е така.
И двете излизат от една суровина, но са с различно предназначение.
Заради проблемите, които предизвиква рано въведеното кисело мляко, се препоръчва въвеждането му след годинка.
Ако не вярваш на лекарите, питай майките, чиито деца страдат и после пак кажи, че е реклама  Confused
Да, възможно е понякога организмите на децата до 1 годинка да не понасят кисели млека, но също така ПОЗНАВАМ и майки, чиито деца не възприемат АМ поради една или друга причина, и не мисля, че щом същите тези деца харесват и понасят добре кисело мляко да не им се дава.  А колкото до рекламата това си е напълно естествено в законите на МАРКЕТИНГА - ЕДИН ПРОДУКТ,КОЙТО Е СЪЗДАДЕН НА ПАЗАРА ТРЯБВА ДА БЪДЕ ЦЕЛЕНАСОЧЕНО РЕКЛАМИРАН , ЗА ДА БЪДЕ ПРОДАВАН./ Но това е друга широкоспектърна тема /.

Последна редакция: вт, 20 мар 2007, 18:46 от rumi_sz

# 60
  • Мнения: 1 483
Тия педиатри няма да престанат да ме изумяват!  Shocked


Дамммммм,всеки плямпа кво си знае,май си правят някакви експерименти с нас или по-точно с нашите деца smile3514

# 61
  • Мнения: 3 886
Не бих дала кисело мляко на детето си поне до 8 мия месец.Поради рискът от алергия Peace

# 62
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Олеле, как на 3 месеца кисело мляко...... Е, все пак всеки сам си прави избора.... Моя личен съвет е - поне след навършени 12 месеца.

# 63
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Аз мисля, че няма нищо лошо в киселото мляко за 3 месечно бебе.Моят син е хранен само с кисело мляко и всичко му е наред(а по други причини всеки месец му правят изследвания на кръвта, за спокойствие на педииатъра му, защото е вегетарианец-сина ми де)
Давах кисело мляко, но си го подквасвах вкъщи.Киселите млека по магазините, не са с много добри качества.

# 64
  • Мнения: 145
Здравейте, учудена съм как след 2 месеца още тази тема върви-поне аз се включих преди толкова. Дъщеря ми утре става на 6 месеца и вече е на кухня, яде и пюрета с месо, но не съм спирала киселото мляко, което ми се наложи да започна още преди да е станала на 3 месеца-не сме имали проблеми.За пореден път се убедих , че много хора тук нападат, защото не мислиш като тях-всеки има право на мнение.Съгласна съм , че има неграмотни педиатри, но ние сами си избираме при кого да се запишем.Всяко дете е различно и всеки родител преценява сам.

# 65
  • София
  • Мнения: 2 968
НЕ  Naughty

# 66
  • Мнения: 1 021
Не би трябвало да се дава кисело мляко на 3 месечно бебе Naughty
Peace

# 67
  • Мнения: 24 467
Здравейте, учудена съм как след 2 месеца още тази тема върви-поне аз се включих преди толкова. Дъщеря ми утре става на 6 месеца и вече е на кухня, яде и пюрета с месо, но не съм спирала киселото мляко, което ми се наложи да започна още преди да е станала на 3 месеца-не сме имали проблеми.За пореден път се убедих , че много хора тук нападат, защото не мислиш като тях-всеки има право на мнение.Съгласна съм , че има неграмотни педиатри, но ние сами си избираме при кого да се запишем.Всяко дете е различно и всеки родител преценява сам.

Ами мила, то си е въпрос на възпитание. Едно дете като малко ако не го научиш, че има и други становища по даден въпрос и че това не следва да го ядосва, като възрастен няма да има такива психически малформации. Това са си чиста проба комплекси, които и аз забелязвам редовно и то не само във форума.
Трябва да се научим не само че по определени въпроси има различни становища, а че има и различни мотиви, които ни карат да действаме по определен начин. Напр. ако някой не може да се постави на мястото на родителите, за които е трудно редовното закупуване на АМ и пюрета от определена марка и дадени памперси и столчета за кола от дадена марка и т.н. и т.н. поне да не плюе по такива хора.
Няма да забравя по този повод книгата на едни български автори, която си имам у нас и която не пиша като заглавие да не вземе някой пък да се впрегне, защо точмно българска книга и защо точно на доктора Х, в която човекът много добре си беше написал последна глава "Отглеждане на дете при икономическа криза". Та там човекът не препоръчва киселото мляко, като казва, че до навършване на 3 месеца трябва изобщо да се избягва, но дава и краен вариянт- 1 месец. Не го препоръчва, просто успокоява родителите, които не могат да си позволят друга алтернатива, че ако бебето е здраво в много краен случай би могло да се направи и това. Хората обаче най- често четат и си превеждат сами за себе си подобни становища като препоръки за хранене на бебета с кисело мляко след един месец и викат "У-у-у" по медицината въобще, в частност анатема на българската такава като цяло съсловие.
Аз и брат ми също сме хранени след 3 месеца с кисело мляко и няма  никакви проблеми нито с алергии, нито с храносмилателната система. Това не значи, че лично аз го препоръчвам като начин на хранене, но ако го напиша така също ще бъда анатемосана от фанатиците. /Не, че това има особено значение за мен./

# 68
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 230
не давам кисело мляко, а адаптирано. мои приятели с бебе на 10 месеца си му дават от 6тия. живо и здраво си е, голям и здрав юнак. всеки да дава, каквото сметне за добре. не говорим за отрова, все пак. брат ми е отгледан с кисело, поради липса на АМ преди 38 години. и той си е здрав и читав.

# 69
  • Мнения: 3 405
Големият ми син започна да яде кисело мляко от началото на 4 месец. Отначало малко разредено с вода, неподсладено, после направо неразредено. Отрази му се много добре и до ден днешен е любител на млечните продукти и яде много мляко Grinning

На бебето все още няма да дам кисело мляко, защото не знам какво има вътре newsm78 има млека, които стоят с дни, че и седмици отворени и не се развалят.

Всичко е въпрос на избор, а киселото мляко също е храна. Естествено, че от тук пишещите никой не дава от него Peace

# 70
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Ехеее Анджелина защо никой да не дава.Аз давам и още от съвсем малък давах на моя син.Не ме е срам да си го призная Peace
Напълно права сте за млеката по магазините обаче и аз често съм се чудила, какво трябва да има вътре, че да не се развалят newsm78 .
За сметка на магазинските обаче, подквасеното вкъщи е страхотно  bouquet

# 71
  • Мнения: 3 405
Ехеее Анджелина защо никой да не дава.Аз давам и още от съвсем малък давах на моя син.Не ме е срам да си го призная Peace

Сори, останах с такова впечатление Blush  Heart Eyes

# 72
  • Мнения: 24 467
Ама и аз не съм крила това, давала съм за някои хранения /предимно следобедна закуска/ и даже сами сме си го квасили при големия син преди 7 години. Тогава имаше откъде да си вземем прясна суровина с изяснен произход. АМ беше и много скъпо в сравнение със заплатите. Нищо му нямаше на големия син, даже малкия син пък, дето беше изцяло на бебешкото си мляко от АМ на Аптамил започна едно повръщане... та 2 месеца, едва се оправихве с Фризовом, разходки из стаята с оригвания и много нерви. Баткото като бебе, че и днес не е повръщал от храна и няма алергии към такава.
Сега просто и мен ме повъзспираше до около 6-7 месеца това, че не знам какво има в нашето /наше ли е вече?/ кисело мляко, та затова започнах по- късно да давам от време- на време закуски с такова за след обяд, да речем. Не го подслаждам дори. Защо да мога да давам, напр., крем от нишесте, а не мога тази закуска да я дам с кисело мляко, особено ако е сигурно.
Хич не ме интересува система на захраване, която се предлага от производители на АМ. Поради нормалните им икономически интереси те могат да сътворят и кампания, от която да ни се набляга, че никое друго мляко, освен АМ не следва да се поема изобщо, независимо от възрастта. Да живее само тяхното АМ, самото готови каши и пюрета! Можем да изхвърлим и готварските рецепти и изобщо най- добре е да спрем домашно приготвените неща. Пък що да не приема, че производителите си и плащат и друг вид реклама- писане на книги от специалисти, то няма да е сефте.
Пак да кажа- некак не съм против готовата бебешка и друга храна, напротив, тя много облекчава, особено мен- една работеща майка на две деца, едното от които бебе, с изключително зает съпруг, но за мен и в нашия дом тя не е и никога не е била единствения избор.
Сега ми е "широко около врата", както се казва. Бебето може да кара ако желая и само на АМ не до 3, ами до 5 години даже, да се храни само с готови пюрета и каши, но не го намирам за нормално, нито дори за полезно.

Общи условия

Активация на акаунт