АПРИЛчето с ръчички и крачета шава, а тумбакът вече го издава. - Април 2024 ТЕМА 2

  • 29 988
  • 743
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 3 510
Действай си с парацетамол, ако е нетърпимо. Иначе и при мен като е по-леко и в начален стадий с повече прием на вода и тишина минава и без хапчета.

# 76
  • Мнения: 4
Относно главоболието, при мен се появи за кратко, когато ни се развали кафемашината и не бях пила истинско кафе около седмица. Правех си такива 2в1 от пакетче и не можех да ги пия даже, просто не ги харесвам. Аз съм с ниско кръвно и явно организма ми си иска дозата кафе сутрин, както съм си свикнала.
За сега всичко е наред, когато пия кафето се чувствам добре.  Поне за сега това съм открила за моето главоболие, но нищо не се знае със сигурност. Трябват си и много течности и спокойствие.Innocent
Two Hearts

# 77
  • Мнения: 161
Здравейте, момичета! Включвам се малко късно, но все пак се реших! Термина ми 04.04.2024, в 18 г.с. съм. Аз не работя отначалото на бременността, понеже преди това бях в майчинство, което свърши август месец, но използвах натрупаната отпуска. Няма и как да работя, понеже естеството на работа не ми го позволява, а и съм с поставен серклаж преди 2 седмици, понеже с предишната бременност шийката ми се скъси доста и през цялата бременност бях на легло. Ставах само за прегледи, за бърз душ и да хапна. За сега гледам пак предимно да почивам, но с дете на на 2 години и 2 месеца не ми се получава много. Надявам се този път да не се налага постоянен леглови режим  при мен и всички да стигнем до щастлив финал и да гушкаме пухкави бебета!

# 78
  • Мнения: 67
Здравейте, момичета! Отдавна не съм се включвала, сега насмогнах да ви изчета!
И моят корем си личи вече (но все пак ми е 2ра бременност), все още го прикривам с половината ми дрехи, може би защото съм много висока и слаба по принцип, като цяло минавам и за преяла по празниците Grinning Качила съм 2 кг
Мъчи ме някакъв вирус с кашлица и хрема от няколко дни, пия инфлуцид, като че ли помага..
Иначе, аз ще си работя до края ако всичко е ок. Нашата фирма също е като семейна и нямам проблеми да съм хоум офис и дори да отсъствам, което е супер и ми позволява гъвкавост. А и очаквам сега баткото да започне с боледуването в детската градина, та сигурно ще си постоявам вкъщи..
Нещо се замислям напоследък и имам чувството, че нищо, ама абсолютно нищо не си спомням от отглеждането на бебе, все едно е било преди 100 години и направо се отчайвам от себе си Grinning
При тези от вас, на които също не им е първа бременност как е?

# 79
  • Мнения: 161
Относно корема и моя започва да личи, като килограми не знам дали съм качила, защото не съм се мерила скоро. За сега панталоните ми стават, но започват една идея да ми стискат. А забравих да попитам има ли някоя от вас с ниска плацента? Вчера бях на преглед и АГ каза, че за сега е доста ниско, но има време да се вдигне.

# 80
  • Мнения: 6
Здравейте,

и аз ще си имам  момиченце, вече мога спокойно да се зарадвам благодарение на добрия резултат от Vision теста Heartbeat , след преживяния стрес от статистиката на биохимичния скрининг.

# 81
  • Мнения: 23
Здравейте,
Откога ФМ са 4 и защо това е необходимо? 2021 бях 3 - ранен скрининг +бхс до 13-та, после 19-23гс и последната 28-32гс. Сега има през 2 седмици 16-18 и 20-22гс. Струва ми се безумно…

# 82
  • Мнения: 660
И аз съм с някакъв вирус, също съм на Инфлуцид, за 1 ден имаше учудващо бърз ефект, сега остана носа, който ми е слабо място и вероятно ще влача хрема поне 2 седмици.

И аз ще работя докрая, тъй като съм основно хоум офис и засега няма причина да излизам в болничен. Сякаш и моят корем започва да личи, но аз стартирам с доста кг отгоре, така че ми е трудно да кажа.

При мен плацентата е ниска за момента, писаха я превия на последния преглед. На 6ти съм пак на преглед, надявам се да се е качила, защото ми предстои серклаж, а със застъпена шийка не е окей да се прави. Уж шийката ми е над 4 см засега, но заради скъсяване предния път, АГ иска да направи серклаж и сега.

Не знам колко съм качила, дънките имам чувството че ми падат от краката, а горе съвсем леко ми стискат, още не съм почнала с дрехите за бременни.

# 83
  • София
  • Мнения: 3 510
За ФМ - знам, че някои правят 4, някои допълнително ходят и на фетална ехокардиография.

А за гледането - и аз почти нищо не помня. Иначе хигиената ще ми е нещо съвсем ново, защото с момчето беше едно, сега с момиче ще е друго. Другото ще си припомня бързо Grinning
Взех вече дрехи останали от племенницата ми. Повечето обаче са за 2-3г, за бебе почти няма. Да мине феталната втората и ще понакупя някои още дрешки. Ще вземем кошара и вана сега по черните петъци и броя, че сме на 90% готови. Шишета и биберони също мисля да взема сега и да стоят в гардероба. За накрая оставям нещата за родилното и някои неспешни неща, които и след раждане да се вземат е ок или от баткото ще се ползват.

# 84
  • Мнения: 371
Аз за гледането на бебе нищо не помня. То беше преди 13 години 🤭.
Ще си припомням в движение ✌
Добре ,че ще е пак момче, че да не е съвсем шок 😁
За фетални аз ще направя 3 . Една 13г с  с БХС , една 22 г.с. и третата когато дойде.
Аз се замислям вече за раждането, че доктора който съм избрала е много търсен и със зор си запазих час за преглед, сега през ноември(да се видим и да каже дали ще ме поеме, като ангажимент).
За място на раждане "Майчин дом "съм избрала, без съмнение . И първото ми раждане беше там. Тогава беше голяма мизерия, сега вече е ремонтирано и добре изглеждащо. Ще ми се и на отворени врати да отида , за да разгледам.

# 85
  • Мнения: 33
Аз за гледането на бебе нищо не помня. То беше преди 13 години 🤭.
Ще си припомням в движение ✌
Добре ,че ще е пак момче, че да не е съвсем шок 😁
За фетални аз ще направя 3 . Една 13г с  с БХС , една 22 г.с. и третата когато дойде.
Аз се замислям вече за раждането, че доктора който съм избрала е много търсен и със зор си запазих час за преглед, сега през ноември(да се видим и да каже дали ще ме поеме, като ангажимент).
За място на раждане "Майчин дом "съм избрала, без съмнение . И първото ми раждане беше там. Тогава беше голяма мизерия, сега вече е ремонтирано и добре изглеждащо. Ще ми се и на отворени врати да отида , за да разгледам.

Към кой лекар си се насочила?

# 86
  • Мнения: 64
Аз последно се премерих миналия месец, бях си същите килограми обаче ми прави впечаление, че видимо не се забелязва напълняване, но пък виждам бедрата си по-обемни все едно леко са се подули. В 18 г.с съм, първа бременност.

# 87
  • Мнения: 371
Аз за гледането на бебе нищо не помня. То беше преди 13 години 🤭.
Ще си припомням в движение ✌
Добре ,че ще е пак момче, че да не е съвсем шок 😁
За фетални аз ще направя 3 . Една 13г с  с БХС , една 22 г.с. и третата когато дойде.
Аз се замислям вече за раждането, че доктора който съм избрала е много търсен и със зор си запазих час за преглед, сега през ноември(да се видим и да каже дали ще ме поеме, като ангажимент).
За място на раждане "Майчин дом "съм избрала, без съмнение . И първото ми раждане беше там. Тогава беше голяма мизерия, сега вече е ремонтирано и добре изглеждащо. Ще ми се и на отворени врати да отида , за да разгледам.

Към кой лекар си се насочила?

Към Д-р Дяволов.

# 88
  • Мнения: 67
И аз съм избрала място на раждане "Майчин дом". Преди 4 години там родих и условията си бяха съвсем прилични, нямам оплаквания.

# 89
  • Мнения: 166
Момичета, някой бил ли е при Стратиева в Оскар на ФМ? Чувам, че не преглеждала тя, а студенти, вярно ли е?

Общи условия

Активация на акаунт