АПРИЛчето с ръчички и крачета шава, а тумбакът вече го издава. - Април 2024 ТЕМА 2

  • 30 851
  • 743
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 233
И аз съм избрала място на раждане "Майчин дом". Преди 4 години там родих и условията си бяха съвсем прилични, нямам оплаквания.
При кой лекар? Аз съм си насочила към Валери Иванов , имате ли мнение за него?

# 91
  • Мнения: 67
И аз съм избрала място на раждане "Майчин дом". Преди 4 години там родих и условията си бяха съвсем прилични, нямам оплаквания.
При кой лекар? Аз съм си насочила към Валери Иванов , имате ли мнение за него?

Violin, имам роднина, която работи там и още тогава ме посъветва да не избирам лекар, екип или каквото и да е. Първо, защото всички са добри специалисти и няма смисъл, второ, за да не се сърди някой. Този път мисля да постъпя по същия начин. Не си спомням при кой лекар раждах, само помня, че беше жена.

# 92
  • Мнения: 19
Момичета, някой бил ли е при Стратиева в Оскар на ФМ? Чувам, че не преглеждала тя, а студенти, вярно ли е?

Да, аз. Първо ме прегледаха студентите, момче и момиче, след това се включи Стратиева, поизпита ги какво са установили дотук и също ме прегледа, доста по-сръчно и бързо от тях. Сигурно близо час продължи всичко. Доволна съм, приятно се чувствах през цялото време, все пак човек с практика се учи.

# 93
  • Мнения: 387
Момичета, някой бил ли е при Стратиева в Оскар на ФМ? Чувам, че не преглеждала тя, а студенти, вярно ли е?

Да, аз. Първо ме прегледаха студентите, момче и момиче, след това се включи Стратиева, поизпита ги какво са установили дотук и също ме прегледа, доста по-сръчно и бързо от тях. Сигурно близо час продължи всичко. Доволна съм, приятно се чувствах през цялото време, все пак човек с практика се учи.

И при мен протече така прегледа.
Първо стажантите ,после тя.
Отговори на всичките ми въпроси.
Останах доволна.

# 94
  • София
  • Мнения: 296
Момичета, някой бил ли е при Стратиева в Оскар на ФМ? Чувам, че не преглеждала тя, а студенти, вярно ли е?

Бях при нея преди две седмици. Преглежда ме само тя, а студентката записваше данните на компютъра.

# 95
  • Мнения: 120
Миналата седмица ходих на БХС при д-р Стоилов в неговия център в Пловдив,много съм доволна от отношението му. И декември ще се видим отново за ФМ.

# 96
  • Мнения: 291
И аз съм избрала място на раждане "Майчин дом". Преди 4 години там родих и условията си бяха съвсем прилични, нямам оплаквания.
При кой лекар? Аз съм си насочила към Валери Иванов , имате ли мнение за него?

Аз имам две приятелки раждали при него и са супер доволни ! Също така имам и още една която пак беше при него за хистероскопия

# 97
  • Мнения: 33
Аз за гледането на бебе нищо не помня. То беше преди 13 години 🤭.
Ще си припомням в движение ✌
Добре ,че ще е пак момче, че да не е съвсем шок 😁
За фетални аз ще направя 3 . Една 13г с  с БХС , една 22 г.с. и третата когато дойде.
Аз се замислям вече за раждането, че доктора който съм избрала е много търсен и със зор си запазих час за преглед, сега през ноември(да се видим и да каже дали ще ме поеме, като ангажимент).
За място на раждане "Майчин дом "съм избрала, без съмнение . И първото ми раждане беше там. Тогава беше голяма мизерия, сега вече е ремонтирано и добре изглеждащо. Ще ми се и на отворени врати да отида , за да разгледам.

Към кой лекар си се насочила?

Към Д-р Дяволов.

И аз съм се насочила към д-р Дяволов. Само хубави отзиви чух за него. Имам час за началото на декември и се надявам да поеме ангажимента за раждането.

# 98
  • Мнения: 306
Момичета, някой може ли да ми разчете амбулаторния лист? Днес бях на преглед. Бебчо си върви седмица напред, 236 грама. Уж всичко е наред. Само че тези съкращения хич не ги разбирам. Размерите на таза какво означават?

# 99
  • Мнения: 15
Здравейте,

Искам да ви попитам дали имате наблюдения за количките с марка kinderkraft? Май съм се насочила към тях но единствено успях да намеря едно много старо мнение, в което се казва, че имитирали скъпите марки но качеството не било добро.

Предварително благодаря
Хубав ден

# 100
  • София
  • Мнения: 3 586
За съкращенията хич не мога да отговоря, но това намерих като инфо за таза:
Нормални размери на таза: distantia spinarum – 20 – 25 см, distantia cristarum – 28 – 29 см, conjugata diagonalis int. – 12,5 – 13 см, diameter transversum – 30 – 32 см, conjugata externa – 20 – 21 см, сonjugata vera obstetrica – 11 см (прав размер на входа на таза). Ако conjugata externa e над 20 см се приема, че conjugata vera obstetrica е в границите на нормата, но ако е под 17 см, че е скъсена. Затова измерването на размерите на таза, наред с ръста и теглото, е задължително при проследяване на бременността , както и непосредствено преди раждането.

# 101
  • Мнения: 387
Момичета, някой може ли да ми разчете амбулаторния лист? Днес бях на преглед. Бебчо си върви седмица напред, 236 грама. Уж всичко е наред. Само че тези съкращения хич не ги разбирам. Размерите на таза какво означават?

Кои съкращения не знаеш какво означават?
За детето са тези:
БПД е Бипариетален Диаметър  е размера на главата.
ДСТ е Сърдечната честота на плода.
За теб ,ако има нещо което не знаеш какво е ,кажи ✌

# 102
  • Мнения: 227
Здравейте, момичета! Записвам се в темата с термин 7.04. Бихте ли ми препоръчали специалист по фетална морфология? Колебая се между Сигридов и Чавеева?

# 103
  • София
  • Мнения: 3 586
За Щерев - мога да препоръчам Искилиева. Много спокойни прегледи, обстойни, обяснява всичко.
За Токуда - Василев. Също съм много доволна, много подробно обяснява и показва.

# 104
  • Мнения: 291
Д-р Павлова или доц.Марковс в МЦ Марковс. Центъра и специалистите в него са насочени само към ФМ , а техниката и отношението им е страхотно !


Здравейте, момичета! Записвам се в темата с термин 7.04. Бихте ли ми препоръчали специалист по фетална морфология? Колебая се между Сигридов и Чавеева?

Общи условия

Активация на акаунт