За отношенията с бабите?

  • 3 133
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
И ние сме с баба,но ни сме уточнили нещата и тя знае много добре какво искам аз от нея.Е,нормално е да я глези повече от мене и да престъпват някой от забраните,но нали за това са баби.

# 16
  • София
  • Мнения: 7 097
Все пак тези баби са възпитавали едно време нас и мъжете ни  (тези, които сме си харесали ние самите). Да не го забравяме.

Ооо, аз харесвам свекърва си и начина, по който е отгледала и възпитала двамата си сина и в частност мъжа ми  Peace Честно казано, нейният стил на гледане на Калина ми допада повече, но за съжаление тя е далеч от нас, пък и има още доста време до пенсия.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 421
  Моите родители глезят децата ми до безобразие, но твърдят, че не е така Rolling Eyes. Режим се спазва и там  - спане, хранене, миене, но не можах да се разбера с тях, да не ги преследват постоянно с ядене. То вярно, че са злояди, но аз не мога така да вървя след тях - как така съм оставяла децата гладни Rolling Eyes
  В началото много се изнервях и се карахме, но сега вече ми писна да водя битки с известен край - успокоявам се, че нещата са поправими. Винаги след престой там има период на адаптация при нас.
 Хубавото е, че моите деца са центъра на внимание на родителите ми, там се чувстват много добре - обичани, закриляни и обградени с много внимание.
 Просто плюсовете са в пъти повече от минусите.

# 18
  • София
  • Мнения: 7 242
И нашите баби глезят дъщеря ми. Обяснявала съм многократно с какво не съм съгласна и как смятам, че трябва да процедират, но.... глас в пустиня. Ядосвала съм се, но вече не. Все пак не е редно да имам претенции щом им я оставям. Както могат, така я гледат. А ако не ми изнася - да се оправям сама. Пък и започнах да си мисля, че все пак за детео е полезно да има любящи, отзивчиви и глезещи баби, стига да не прекарва много време при тях. Все пак възпитанието си е задължение най-вече на родителите.

# 19
  • Мнения: 5 362
С майка ми се оправям-слуша ме и никога не се противопоставя на изискванията ми.
Но виж със свеки ooooh!...там е друг въпрос.Напоследък все по-рядко прибягвам до услугите й,за да не се ядосвам после.(Оставяла съм Калина дори на комшийка,а не на нея и пак по-добре са се оправяли.)

# 20
  • Мнения: 1 446
Не мога да кажа , че го глезят. Даже едната се държи много строго и студено.
Имах проблеми със спазването на дневния режим и начена хранене , но с времето уталожиха нещата.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Старая се много рядко да оставям Силви на баба  точно защото я глези. Дразни ме, че тича с лъжицата след нея, тъпче я с бонбони и калинки и всякакви други шоколадови дреболии. Вечер когато се пребера е малък ад - може да се храни сама, но заявява че иска да я храним, когато и откажа търчи при баща си, ако и той и откаже заявява, че няма да яде. Когато е здрава и на ясла нямам такъв проблем съвсем самостоятелна е. Същото е и за гърнето. Когато и се ходи по нужда, някой трябва да и донесе кукуто и да я събуе, а когато ходи на ясла вечер съвсем сама си взима гърнето, сяда си, дори се опитва да се огащва...
Просто бабите прекаляват с "треперенето" над децата, дори не им дават възможност да покажат че могат сами да се справят...

# 22
  • Мнения: 4 406


Генерално - според някакво изследване, което бях чела децата отгледани от бабите и дядовците са по-спокйни и по...умни. Възрастните не се вглеждат толкова в дребни прегрешения, не са толкова стриктни и показват повече любов, загриженост и прочие...

абсолютно съм съгласна с това- моето дете напредва много в развитето си , когато го гледат бабите. отначало ми се струваше излишно да познава буквите и цифрите преди да се е научил да си обува пантофите, но постепенно видях, че той има потенциал, е защо пък да не го използва...
детето е много спокойно с бабите!

# 23
  • Мнения: 7 723
Нати, подобен проблем имам, ама със свекърва ми. Тая жена умира да ми прави напук. Само угажда, лигави и прави каквото си иска с децата. А пред тях казва: Тя, майка ти не дава, ама к`во да правя?  #Crazy
Разбира се, че случаят е съвсем различен от твоя, но имам впетчатления, че бабите са готови на всичко само и само да се покажат добри пред децата.  Wink

# 24
  • Мнения: 1 404
Нати,идентично е положението и при нас.Отдавна съм се отказала да споря с майка ми и мъжа ми(те я гледат през деня),абсолютно безрезултатно е.Те възпитават Ния така,както смятат за правилно,после се прибирам аз,условията се променят,детето се обърква и изнервя...Не мога да си позволя да остана и да си я гледам.Фактите са това,мечтите-друго.

# 25
  • Мнения: 4 473
Нати, подобен проблем имам, ама със свекърва ми. Тая жена умира да ми прави напук. Само угажда, лигави и прави каквото си иска с децата. А пред тях казва: Тя, майка ти не дава, ама к`во да правя?  #Crazy
Разбира се, че случаят е съвсем различен от твоя, но имам впетчатления, че бабите са готови на всичко само и само да се покажат добри пред децата.  Wink

Същото щях да напиша. С тази разлика, че детето е едно и целият лигоч (както го наричам аз) го отнася Гергана Tired

# 26
  • Мнения: 7 391
.... но имам впетчатления, че бабите са готови на всичко само и само да се покажат добри пред децата. 
    Не всички баби са готови на всичко.При нас едната дори не я интересуваха,заета с децата на дъщеря си.Е,не е трудно да се сетите в нашия случай за кого става дума. Mr. GreenЗащо пък да не позволя другата да компенсира: Обичаните деца са и по -самоуверени и по-спокойни,и по-умни и т.н.
                И  не на последно място : И вие ще станете баби,бъдете толерантни.

# 27
  • Мнения: 8 505
Нямала съм проблеми с бабите.Всъщност,те са далече и сме я оставяли само за по няколко часа.Винаги съм казвала какво искам и какво не съвсем директно.Е,имало е и глезене,но и мъмрене на бабите след това (без грам дипломация,но за сметка на това не съм оставала неразбрана).

Все пак тези баби са възпитавали едно време нас и мъжете ни  (тези, които сме си харесали ние самите). Да не го забравяме.

Не вярвам някой да забрави това.Но е факт,че бабите глезят много повече внуците си,отколкото са глезили децата си.Майка ми също си го признава.

# 28
  • Мнения: 9 990
Може да съм единствената, която тук ще спомене, че аз не съм особено доволна от начина, по който е гледан съпругът ми на времето-от това, което съм чувала и впоследствие видяла и с очите си.Аз самата имам забележки и към собствената ми майка за много неща, не за едно или две.... SadТова е една от многото причини, поради които "не давам" детето си на тях, пък то никой и не се натиска де...

# 29
  • Мнения: 1 608
но се чудя до тогава в какво ще се превърне това дете и колко тежко ли ще й бъде после в градината, където няма да бъде най-важната на света... Sad
Ами просто сте в такава възраст. Приеми го като период, но не отстъпвай от принципите си и изискванията към отглежаднето. В градината ще се адаптира, можеш да си сигурна и пак ще е "най-важна на света" Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт