АС и други романтични К-драми - тема 5

  • 15 182
  • 741
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 6 991
Рори, няма отделна тема за JYJ. В крайна сметка решиха, че ще се пише и за двете групи в темата на DBSK, защото за феновете те винаги ще си останат едно.
Един клип на техния фендом Касиопея. Каситата пеят Миротик, докато чакат идолите им да се появят на сцената.


А тук и тук пеят заедно с момчетата.

И понеже Danifin1 е танцувала на Сай, аз ще ви го представя с нещо различно от прословутия Кагнам стайл. Страхотни концерти прави.
PSY - IT'S ART - 2011
PSY - Everyday - Summer Swag 2018

Криси, ето Dream и с български превод.

Уинона, Dr. Jin на бг.

Лошите момчета има и втори сезон, но той е по-слаб и е с други актьори. Първият обаче е страхотен и като каст, и като игра, и като сюжет. Само полицайката беше една дразнеща бяла птица, но се търпеше.

Пакито и Бонг Сун се появиха за 2-3 мин. в третия епизод на Силната Нам Сун. Нам Сун е братовчедка на Бонг Сун, но сериалът едва ли ще стигне популярността на първия. Пакито и Бо Йонг бяха сладури и им се получаваше. А, и бромансът между Пакито и Джи Су беше забавен. Силата на Бонг Сун беше тайна, не парадираше с нея, даже я криеше от другите.
Нам Сун е добричка и жизнерадостна, но са я направили една такава хипер ентусиазирана, вечно нахилена и демонстрира силата си непрекъснато. Същото правят майка ѝ и баба ѝ. Наблягат много на крими елемента, а и химията ѝ с полицайчето нещо ми е неубедителна. Но, пък има един чуден секси злодей Бьон У Сок Wink.

Един обикновен ден на Звездолин си е тежък сериал. Мога да препоръчам филм, който също разглежда темата за "виновен до доказване на противното", но направен по съвсем различен начин. Забавен, тъжен, комичен, трагичен - с една дума човешки филм. Ще ви накара и да се смеете, и да плачете,  и да се ядосвате, и да се възмущавате, но със сигурност няма да ви остави безразлични - Miracle in Cell No.7


Сюжетът:
Скрит текст:
Бащата е умствено изостанал, но много обича дъщеричката си и се опитва всячески да се грижи за нея по негов си начин. Обвиняват го в убийство на дъщерята на полицейски началник и го осъждат на смърт. В затвора попада на интересна групичка престъпници и, понеже той много тъгува за дъщеря си, те решават да я вкарат при него, за да я види. Но, нещата се объркват и тя остава в килията, от което следват доста комични и трогателни моменти. С течение на времето съкилийниците започват да се съмняват във вината на таткото и се разбира, че той наистина е невинен, но е жертва на правосъдие раздадено под натиск на властимащите и на общественото мнение.

Последна редакция: пт, 03 ное 2023, 23:11 от 2в1

# 76
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 156
Мятам сега една тортичка, че през деня до обяд ще съм в Пловдив, а следобед и вечерта съм на работа.
Окръглих една годишнина, която по-скоро бих искала да я видя като кг на кантара, а не като числа на календара. Joy
Скрит текст:
Ставам на 60.


И по едно питие си сипете Hug

И понеже излезе първият самостоятелен албум на най-моето от "моите" момчета - Джунгкук (или още Джей Кей, Куки) ви черпя и с една от песните от албума. Не търсете подтекст в текста, просто песента ми харесва.



Иначе мейн трак песента от албума излезе съпроводена с впечатляващо видео и разбиващо негово изпълнение.

# 77
  • Мнения: 6 440
Профи, честит юбилей! Пожелавам ти да си здрава, всички около теб да са здрави, да ти се освободи повече време за любими занимания и почивка, да се сбъднат всички твои мечти и очаквания за следващите 366 дни и всеки от тях, считано от днес да е изпълнен с много настроение, усмивки и споделени моменти на обич и щастие!





https://youtube.com/shorts/f0adfFcrqDo?si=bOVzeZwvJISr4PZi

Между другото понеже не разбирам текста, но ти привлече вниманието ни към него - какъв е текста?


2 в 1, благодаря!
Прочетох, че след раздялата на момчетата Касиопея също са преживели тежък период, но явно после са намерили баланс в ситуацията, защото признавам клипчетата с тях на концерта на дуото са много впечатляващи.
А Дже, Джунсу, Макс и Юно имат ли си отделни теми както Ючон си има?
Наближава 20та им годишнина. Би било страхотно ако не 5та, поне 4та да се съберат за един ден само заради феновете си, но и за тях би било вълнуващо след толкова години. 10та годишнина е била в друга обстановка. Сега е различно. За мен е странна изобщо идеята да се отбележи такава годишнина  на група от 5ма само от двама нейни членове само защото са продължили да се изявяват под същото име. Да, компанията притежава марката и много повече години под тази марка са се изявявали двамата и все пак тях не ги възприемам като ДБСК.

В каталога на спирита не открих тема на Др. Джин. Обикновено първо чета темите на сериала и после гледам.
Уинона, смяташ ли да гледаш Др. Джин. Хайде заедно. Или вече почна нещо друго?

А представяте ли си колко са сладки около 30на хлапета на 5-6г. да подскачат на Гангнам стайл. Ето, оказа се че тийна е бил фен на к-поп културата около 10г. преди мен.

Последна редакция: сб, 04 ное 2023, 05:36 от Рори72

# 78
  • Мнения: 1 870
profi_1 Flowers HibiscusFlowers Hibiscus


2в1 тия двамата отдавна са ми в полезрението, още когото излезе като хит Гамгам стайл много ми хареса. Тя дъщерята има грижата да ме уведомява за всички новости в К-поп сферата.
ПП Ох и мен след няколко месеца ме чака същото, ама и аз ще получа същото
Цитат
бих искала да я видя като кг на кантара, а не като числа на календара.  Joy
JoyJoy

# 79
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 594
Профче, да си жива, здрава и щастлива, винаги близо до любимите ти хора!


Разсмя ме с римата за кантара и календара Joy

# 80
  • Мнения: 6 991
Профи, здрава, щастлива, обичана и ценена да си Flowers Bouquet. Дните ти да са изпълнени само с приятни преживявания и емоции.

Рори, Time Slip Dr. Jin е темата в Спирита.

Дже си има отделна тема - Kim Jae Joong /Hero (Ким Дже Джунг).
Другите трима нямат.
За съжаление не ми се вярва да ги съберат за 20-та годишнина. То и няма как след случилото се с Ючон.
Между другото, излезе информация, че той се среща с някаква дама от Тайланд и връзката им е доста сериозна. Тя има собствена козметична компания и е дъщеря на виден тайландски висш чиновник. До колко всичко това е истина обаче, официално от него не е потвърдено.

# 81
  • Мнения: 6 440
На Ючон му се чудя, защо след като не живее в ЮК не се върна в Америка. Може да играе, пее и пише песни и вероятно има американско гражданство от детските си години. В САЩ никой не би се интересувал от това, че има условна присъда за употреба на вещество, което е наркотик в ЮК, но е лекарство в Япония и можеше там да опита да се занимава с това което умее. Току виж решил да се пробва като актьор в Тайланд и ще трябва да гледам тайландски сериали заради него.
Иначе да му пожелаем това момиче да му е на късмет и да си подреди поне личния живот, макар че искам да го гледам като актьор и се надявам някак да успее да се върне като такъв.

Още не съм ви запознала с Дже и гласа му
https://youtu.be/cxoJyNrvNFw?si=o3kBe4Anb8wRtEAP
https://youtu.be/oWO_pP9qNRo?si=8PdqLDnOXCw_dHKG

Захапах темата на Дже и да попитам правилно ли разбрах, че като не броим приятелството му с момчетата от групата най-добрият му приятел е пеещият сладур от Ф4?

В темата на Дже 2020г. има пост от който се разбира, че нещо се е издънил и съответно се извинявал като
публикувал цветя. а какво става въпрос?

Във филмографията на Дже попаднах на филм в който главният е Тагон, но с 19г. по-млад. Пише, че е най-хубавия филм за войната в световен мащаб, но това като че ли ме уплаши от гледна точка на реализма, а аз уж не се плаша от кръв, но ако някой го е гледал моля да сподели впечатленията си.

Последна редакция: сб, 04 ное 2023, 12:26 от Рори72

# 82
  • Мнения: 3 366
Честит юбилей, Проф! Да си здрава и много щастлива Purple Heart


Бел, радвам се, че поне физически се чувстваш по-добре.

# 83
  • Мнения: 6 440
Песента ми хареса много,
https://youtu.be/hrJRP1He9pk?si=MkGhE6-YGYtS8CZU
но слагам клипа с въпрос. Актьорът в него не е ли младата версия на гоблина?
След като повторих няколко пъти клипчето реших, че и момичето ми е някак познато. Но съм я гледала като по-възрастна може би и затова не се сещам коя точно е.

Уинона, какво реши за Д-р Джин?

Последна редакция: сб, 04 ное 2023, 13:29 от Рори72

# 84
  • Мнения: 6 991
Рори, точно младите Гонг Ю и Конг Хьо Джин са на клипа, а сериала е Hello My Teacher (2005).


КимСо е детската версия на една от героините. Дже и Пек Джин Хи (Танашири от Императрица Ки) са двойка в сериала.

# 85
  • Мнения: 6 440
Девойката от клипа съм я гледала като жена в Продуценти. Добавям си още един сериал в списъка.

Като видях, че сериала е от 2014г. сметнах, че КимСо няма как да е партньорка на Дже, защото тогава е била на 15г., а той на 28г., ама в първия момент си ги представих един до друг.

# 86
  • Русе
  • Мнения: 2 355


Честит юбилей, Профи! Бъди здрава и не брой числата - помни, че най-хубавото уиски е с добра цифра!

Дами, извинявам се, че ще ви отговарям по-късно - нямахме Нет и Тв, а сега имам малко ангажименти.
До скоро!
Дойде ми времето за редакция:
Рори, благодаря за музикалния филм, ще го търся друг път. Сега ще започнем Др.Джин! Simple Smile
2в1, много интересни предложения имаш ! Благодаря за Др.Джин и Miracle in Cell ( вторият ще почака малко).
Крисс, и твоето предложение за Лоши момчета ме заинтригува. Предполагам, че няма да бъде толкова тежък и ще го гледам! Благодаря и на теб!
Приятна вечер на всички!

Последна редакция: сб, 04 ное 2023, 18:38 от winona

# 87
  • Мнения: 6 991
Рори, Taegukgi/The Brotherhood of War се смята за един от най-добрите военни филми и печели доста награди за времето си. Тежък филм е, на моменти направо брутален и жесток. Преди години просто го прехвърлих на бързи обороти, защото ужасиите ми дойдоха в повече. За двама братя, които принудени от обстоятелствата застават един срещу друг по време на Корейската война. Чанг Донг Гон (Тагон) и Уон Бин изпълняват ролите на двамата братя.
Ролята на Дже е в масовката като китайски войник.

"Издънката" му беше, че на 1 април 2020, публикува в инстаграм, че е болен от ковид, а по-късно каза, че това било първоаприлска шега. Естествено, корейците го захапаха, че шегата му била неуместна и той съответно взе да се извинява.

Една негова песен


и една с Джунсу, която е от миналата година и е към някакво японско аниме или сериал, не знам точно.




Лоши момчета е криминален екшън трилър. Престъпници ловят и наказват престъпници. Има си драматични моменти, но в случая групата раздава справедливост и наказва тези, за които законът не се е погрижил, та не ти е много мъчно за това, което им се случва.

# 88
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 156
Благодаря на всички за пожеланията. HugHugHug

Рори, в текста на песента се пее за един опустошен от главната героиня главен герой, яко депресиран. До сълзи го е докарала завалията Laughing. Но ... нещо като, както когато животът ти поднася кисели лимони, просто си направи лимонада. Та така и ГГ в песента направо събира цяла чаша сълзи, ами ... наздраве! Емоции нямащи нищо общо с днешния ми празник.
Затова написах да не търсите подтекст в текста. Peace

# 89
  • Мнения: 542
Профи Честит юбилей. Скромно ще отбележа, че всички реколти завършващи на 3 са добри:joy: Пожелавам ти "време". Време за всичко - за любимите хора, за любимата музика, за постигане на 60 Joy  и много време за сериали. Нещо като : "Скорпионът взима лаптопа, гледа и си мисли: "Тоя да го прилюча, че после имам още единайсет!"
Ама той като спънат кон😂🤣
  Joy а да не му е лесно, расло, расло все някой крайник няма да е по-мярка на мебелите.
Благодаря  Danifin1 и 2в1 за дрийм. Този за чудото в килия 7, беше много приятен. Четох някъде, че турската версия с Арас не е завършила толкова оптимистично.

Общи условия

Активация на акаунт