Къде живеем? Разкажете за мястото, където живеете.

  • 332 384
  • 427
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 69
Здравейте,темата е много интересна. Нека и аz като новачка тук да раzкажа къде живея. Всъщност живея в едно селце на 10км от Мюнстер,Германия,но тъй като дълго време преди това съм живяла в Мюнстер,ще раzкажа zа него. Намира се на 30км от холандската граница и на 80км от Дортмунд. Старинно градче е,центърът му е иzцяло със zгради от 17в. Сега всичко е магаzини,но архитектурата е zапаzена и всички zгради са с големи арки,коя от коя по_хубави. Магаzините са естествено само най_луксоzните и скъпите, а самият център по стара традиция се нарича Принципалмаркт. Запаzено е и кметството,където е подписан част от договора zа мир(другата част е в Оснабрюк), който слага край на 30годишната война. Има над 30 църкви,повечето от които са били раzрушени по време на Втората световна,но германците са куче народ,иzравят камъните и строят църквите наново с автентичните камъни. Строго католически град.Мюнстер се води културен център,има всичко,zа което може да се сети човек,а градската библиотека е почти колкото Софийския унивеситет.
Освен това е и университетски град.Тук се намира 3ият по големина университет в Германия. Самият университет е в zамък,много величествен,а към него има и няколко километров парк,където е направена ботаническа градина.Покрай многото немски студенти има и много чуждестранни(включително и много българи),та на хората тук доста им е писнало от чужденци и много не гледат на тях с добро око. Мога да го нарека и градът на велосипедите.На 300 000 регистрирано население има 580 000 регистрирани велосипеди. На всеки тротоар има и алея zа колелета,оцветена в червено.Вървенето по нея от пешеходци си е направо самоубийство. Има и правила zа велосипедистите,глоба zа каране в неправилна посока и неправилно "паркиране".
Друго,което ми направи голямо впечатление е,че около града минава канал,който е направен също като алея zа пешеходци и колоеzдачи,обикаля целия град и е само zеленина.
Ами това е по_основното.Ако някой има път насам,да се обади непременно.

# 151
Здравейте и от мен Simple Smile

Толкова е хубаво да прочета за различни кътчета на света. Толкова красиво сте описали всичко.

Аз живея в Лондон, в област Камдън. Аз също не съм очарована от Лондон но и аз обичам парковете особено през лятото. Имам две мъничета, момиченце на година и половина и момченце на 5 месеца и двамата родени тук. Нямам снимки защото не излизаме много тъй като е трудно да се излиза с две малки деца които имат различен режим и през зимата когато денят е толкова кратък. Но през лятото ще направим снимки в парка и мога да пратя.

# 152
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
Здравейте и от мен майчета и "не" майчета

Да разкажа и за мене: аз живея в Онтиниент,Испания.Около 1 час път с кола до Валенсия.Онтиниент е малко градче с много малко забележителности.Няма кой знае какво за разказване - повечето улички са много тесни,хората са много дружелюбни и всичко е на две крачки разстояние.Тук сме от 2 години с приятеля ми.Уж дойдох да работя,но то какво било писано...забременях и родих едно мъниче.Казва се Анелия,но на галено и викаме Нели-вече сме на год и половина,ходим на ясла и явно бъркаме езиците и затова още не сме проговорили.
Близо до града имаме изворна река и там ходим за да разпускаме.Ето и малко снимки да го видите:



 

# 153
  • Мнения: 66
ЗДРАВЕЙТЕ ,  темата е много интересна !!!! Просто я прочетох на един дъх. Аз живея в Лос Анджелис, иначе  съм  родом от Видин.
Животът тук е много динамичен и на мен ми харесва  Simple Smile
Като цяло в тази част на Калифорния наистина има какво да се види. В  Холивуд и Бевърли Хилс  наистина е много готино и атмосферата като цяло е супер.   Санта Моника и Малибу също са неверотни. Тук абсолютно всеки ден се снимат филми и видеоклипове, много е забавно!!!! Не е забранено да гледаш, така че ако ти е интересно можеш да прекараш цели часове близо до снимачната площадка, както и да видиш много известни личнчности!    Другото готино тук е,че няма зима  Party Температурите през така наречената зима са не по-малко от 15 градуса... рядко при това....   Спомням си , че на Коледа беше 32 градуса и цял ден прекарахме на плажа .
На мен лично много ми допада този начин на живот, но понякога много ми липсва България  Cry

ето и няколко снимки от мен:

на снимачната площадка:



http://i182.photobucket.com/albums/x145/TonyaTonya23/DSCF6254.jpg


центъра на Лос Анджелис:
http://i182.photobucket.com/albums/x145/TonyaTonya23/DSCF6498.jpg

http://i182.photobucket.com/albums/x145/TonyaTonya23/DSCF6499.jpg

http://i182.photobucket.com/albums/x145/TonyaTonya23/DSCF6522.jpg

http://i182.photobucket.com/albums/x145/TonyaTonya23/DSCF6529.jpg

Последна редакция: пн, 11 фев 2008, 20:48 от Дивиана

# 154
  • Мнения: 41
Здравейте и от мен!От съвсем скоро живеем в Истанбул,така че почти нямам какво повече да кажа от другите момичета.Просто очарователен град-повярвайте.Задължително трябва да се види за да се усети пъстрият живот тук.

# 155
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Привет от столицата на слънчева Сицилия- град ПАлермо, с богата култура и много интересно културно наследство, оставено от сумати народи, минали оттук- римляни, гърци, араби, турци, испанци, нормандци










# 156
  • Мнения: 6
Леле хора супер тема! Hug Ами нека и аз да споделя, ние пък от малко повече от година сме в Страната на белия облък - Нова Зеландия. Живеем в Christchurch - най-големият град на Южният полуостров. Има около 400хил. души и около 30-40 Българи Simple Smile. Градът е красив. Океан, планини висчко си имаме. Нова Зеландия наистина е една от Държавите с много красива природа. Направих си експеримент веднъж, купих си картички и започнах да сравнявам снимките с действителността и се изумих, че съвпадат. Simple Smile
ето ви и едно кратко филмче - наслаждавайте се

http://www.youtube.com/watch?v=eh-0knDpn5g

 Peace

# 157
  • Мнения: 85
Здравейте момичета от всички краища на света, толкова интересно и завладяващо се описали къде живеете!!!
Ние сме в Лил, северна Франция, на границата с Белгия - понякога отскачаме да си пазаруваме някои неща оттам - това ми харесва в обединена Европа Wink
Архитектурата тук е фламандски тип, хората са сравнително любезни, а времето....е променливо  Grinning, но на мен ми харесва
ще се опитам да кача малко снимки от един сайт, в който има снимки от всички градове на Франция.
Аз мисля, че всеки град и държава са по своему красиви, важното  е къде се чувстваш добре

 http://www.visualtravelguide.org/medium/France-Lille.html
 

# 158
  • Мнения: 178
Здавейте мами,
и аз да се разпиша в темичката.Вече от 10 дни сме във Вегас,таткото дойде по-рано още началото на Януари.Спечелихме Зелени карти и сега ще си търсим късмета тук.Първите ми впечатления са страхотни,всичко е огромно,чисто,подредено и нашироко.Успяхме да наемем къща,което за новопристигнали е почти невъзможно.Сега си чакам ССН и ще търся работа,а Марти ще го даваме на ДГ.Времето е страхотно,хората са толкова учтиви и готови да помогнат,че чак ти писва Mr. Green.Надявам се да намерим нашето местенце в тази огромна държава.



# 159
  • Мнения: 16



И аз като Savyna.Истанбул.От 3 години сме тук.
Огромен,забавен и красив... нямаш  време да скучаеш.Задръстванията са гадни.
Най-важното за мен - близо до България и приятелите идват лесно и често.

# 160
  • Мнения: 239
здравейте и от мен   bouquet

не видях други момичета, които да живеят в Швеция. ние живеем в Йоншопинг, един от сравнително големите градове на Швеция. градчето се намира в провинция Смоланд, в южната част на Швеция, на южния бряг на второто по големина езеро Ветерн. Населението е около 120 000, но май повечето се крият повечето време  Mr. Green няма хора по улиците, но пролетта още не е дошла тук. самото градче е красиво и някак си прекалено чисто. има централна пешеходна улица с магазини и барове, тук е един от добрите университети в страната и тук е изобретен кибрита, та си имат музей на кибритените клечки  Laughing хората са приятни, усмихнати и по шведски скромни, до петък и събота вечер де - тогава не знаят къде се намират след 2 бири, типично по шведски пак. това, което ми харесва е, че е приветливо, че е спокойно. но ми е ужасно скучно Simple Smile живяла съм 5 години в Торонто, Канада, 2 години в Щутгарт, 3 години в Никозия, също и в София, че и по малко още тук таме и в Йоншопинг не мислим да оставаме дълго.
Нещо не мога да намеря сайт със снимки в момента, по-нататък ще пусна. За заинтересованите, можете да потърсите единични снимки в гугъл - Jönköping.

# 161
  • Мнения: 70
Страхотна тема,поздравления за идеята и нейното осъществяване Simple Smile От 7 месеца живея в Милано ( сорри ако някои преди мен го е описал но нямам врем да изчета всичко  Rolling Eyes ) тук е много много красиво,още първият път когато пристигнах се стараех да запаметя в съзнанието си уникалната архитектура на сграда примерно,но когато се обърнех,виждах нещо още по-красиво ... макар че като забележителности няма разнообразие - Катедралата Дуомо, замъкът Сфорцеско , каналите , няколко църкви и  разни други,като атмосфера градът е страхотен.Хората са добре облечени,възпитани със самочувствие..нещо което липсва в бг. Градът е огромен-около 3 млн. човека,има хора от безброй националности на които се гледа с добро око. Има тълпи туристи навсякъде,по всяко време на годината.НЯМА да ви хареса ако не обичте лудницата..з-то тук всеки отива на някъде..просто градът постоянно е оживен,не е за хора свикнали на спокойствие.Хубаво е ..макар че както гласи една мисъл-Петима са лишени от живот дори когато живеят-бедният,богатият,слугата,болният и живеещият в чужбина Simple Smile

# 162
  • Мнения: 6
Здравейте!
Темата е много симпатична и реших и аз да се включа. В момента съм си в БГ, но след дългичко странстване.  Simple Smile
Учих преди това пет години в Страсбург висше. Градът е прекрасен за студенти, с човешки размери, уютен, приветлив. Невероятно красив по коледните празници с коледния пазар. Приятното немско влияние го прави доста различен, него както и целия Алзас, от останалата Франция, по-подреден и хората са някак по-вежливи.
Като завърших бях на стаж за година в Люксембург, близко от географска гледна точка, но адски различно. Град, много много космополитен, виждаш всичко друго освен люксембургци. Единствените такива с които контактувах бяха състуденти които познавах още от Страсбург  Laughing.
Ниския стар град, Грунд, е много впечатляваща. Освен за националния им празник е голямо спокойствие някои предполагам биха го нарекли мъртвило, аз обаче се влюбих в града.
А сега, сега съм в родна България, у дома в София,  бременея на петте кьошета и се радвам на живота близко до семейството. Бях забравила какво е да вдигнеш телефона и да отидеш да пиеш кафе с братовчеди, страхотно е  Peace.
Ами това е мойта историика за разните места  по света и у нас  Wink

 

# 163
  • Мнения: 264
Здравейте и от мен,
Аз живея от скоро в Германия. Първо живях в Манхайм, но сега съм в малко градче на Швейцарската граница, Waldshut-Tiengen.
Всичко тук е много хубаво природа, спокойствие, чистота. Малкият град е по-хубав за мен от големият. Просто прекрасно.
Но винаги има нещо което липсва и това са прятели. Хората тук не са като в България, бече 6 месец съм в Германия и нямам нито един познат, с немският още не сме на ти, и това е голям проблем. Всеки когато чуе че не говориш немски те гледа особено. Имах няколко случайни срещи с българи, но всеки всякаш се опитва да се скрие, не мога да си го обясня защо, но е факт.
Знам, че не тук е мястото но ако има такава възможност или по-скоро желание от страна на тези които живеят в района, пишете ми за да си направим нещо като общност, защото това да си сам в чужда държава е просто убийствено.
 Hug

# 164
  • Мнения: 413
Кратка информация и за нашето градче, Вибор. Намира се в централната част на Ютландия.
Уютно и красиво градче, една от първите столици на Дания, градчето е запазило нещо от атмосферата на това много далечно време.



Най-хубавото за мене са езерата.

Последна редакция: пн, 24 мар 2008, 16:48 от mireille

Общи условия

Активация на акаунт