Препоръка за почивка през Февруари

  • 1 019
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 165
Здравейте, дами. Мм през февруари има юбилей и искам да го изненадам с някоя прекрасна почивка. От тази година за първи път се решихме и лятото два пъти направихме готино море в Анталия и Тунис. Много ни хареса и сме се разбрали да не си подаряваме вещи, а прекрасни моменти от тук нататък. Сега обмислям къде може да отидем началото на февруари. Гледам много теми за различни страни, но за да знам накъде да се насоча ще ми е нужно съдействие. Това, което търсиме е място, където да не измръзнем от студ и да е подходящо за посещение през този период. Объркана съм много, още не знам дали да резервирам през агенция, ако започна да организирам сама, дали ще се оправя. Бюджета ни е около 4 хил. Като съм обмислила да резервирам сам.билети през нискотарифните авиокомпании и може би хотела през booking или airbnb. За Дубай няма да стигне сумата и там вече сигурно е нужно агенция. Обсъждали сме, че трябва да отидем в Милано, Венеция, Мадрид, Париж, Швейцария, Тайланд, Сейшели. Списъка е дълъг, моля за насоки от къде да започнем, къде ще се оправим лесно и къде ще ни стигне бюджета. Благодаря ви❤️

# 1
# 2
  • Мнения: 19 017
В Италия и Испания си е зима февруари ,може да вали дъжд/сняг, по-топло е от София, ама 10-12  градуса за няколко часа през деня не са много...
Веднъж около Малага направих кратко пътуване в началото на февруари и беше приятно, до 18-19 градуса през деня.

# 3
  • Мнения: 1 652
В Малага е хубаво.
Аз за 2000 лв. на човек бих отишла на Тенерифе или Мадейра. Зависи какъв е стилът ви на пътуване - по-активен или не. И на двете места е красиво и има всякакви занимания. Храната е супер.

# 4
  • Мнения: 2 165
В Малага е хубаво.
Аз за 2000 лв. на човек бих отишла на Тенерифе или Мадейра. Зависи какъв е стилът ви на пътуване - по-активен или не. И на двете места е красиво и има всякакви занимания. Храната е супер.
Гледах Тенерифе, по скъпо ми изглеждаше поне чрез агенция. Аз съм по активна, мм по мързелив, ако има много за ходене, пеша няма да се съгласи.

# 5
  • Мнения: 1 164
Средата на февруари бяхме в Андалусия,  Южна Испания. Толкова е хубаво там и така ми хареса. Сега през октомври повторихме,бяхме и на почивка. Препоръчвам. Но без агенция. Всичко е много лесно и достъпно, а и бюджетът ви е предостатъчен.

# 6
  • София
  • Мнения: 13 165
Моята препоръка е за Йордания. Макар в момента регионът да е несигурен.

# 7
  • Мнения: 9 709
Fever, младежът не обича да ходи пеша, дали ще му хареса там?

# 8
  • София
  • Мнения: 13 165
Зависи от програмата.
Може да се вози или да язди. Simple Smile

# 9
  • Мнения: 9 709
Може, да! Разсмя ме.

# 10
  • София
  • Мнения: 748
Разгледайте и Кипър - едно от най-топлите и сухи места в Европа през февруари. Има варианти за пътуване с различни авиокомпании,  настаняването в апартамент е доста бюджетно. Бях там две последователни години през февруари - през 2022 в Ларнака и през 2023 в Пафос. През 2022 беше слънчево и топло, ходех по тениска и къси панталони, само вечер имах нужда от връхна дреха. През 2023 беше малко по-хладно, защото хванах няколко дъждовни дни, но през същия период в София бяха най-студените зимни дни.
Тенерифе, Андалусия, Мадейра, Малта са други подходящи варианти, но настаняването е малко по-скъпо.

# 11
  • София
  • Мнения: 13 165
Кипър е добър месец-два по-късно, защото може да се съчетае каране на ски в подножието на Олимп и плажуване в Ларнака или около любимия ми Лимасол. Агия Напа не препоръчвам в никой сезон, ако не си падаш по Слънчака.

# 12
  • София
  • Мнения: 748
Кипър е добър месец-два по-късно, защото може да се съчетае каране на ски в подножието на Олимп и плажуване в Ларнака или около любимия ми Лимасол. Агия Напа не препоръчвам в никой сезон, ако не си падаш по Слънчака.

Препоръчах го, защото през февруари е едно от най-топлите и сухи места в Европа.
Оттам насетне дали авторката иска да кара ски, е отделен въпрос. Относно плажа - ако търси такъв през февруари (защото изрично е споменала този месец), лично за мен опциите на 2-3 часа  полет са доста компромисни, ако изобщо можем да говорим за такива. За плаж в този сезон са Малдиви, Карибски басейн, Сейшели, Занзибар и други подобни, но там и ценовият клас е съвсем различен.

# 13
  • София
  • Мнения: 13 165
Да, разбрах идеята ти.
Просто за мен е грехота да си на Средиземноморието и да не можеш да плажуваш.
Иначе в Кипър им много, което може да се види и без плажуване. И е наистина евтино.

# 14
  • Мнения: 9 709
Малта също е вариант, дори и без плажуване това рова време. Могат да се разходят до Гозо и Сицилия. Храната е интересна смесица и много вкусна.

Последна редакция: вт, 31 окт 2023, 19:48 от G&B

Общи условия

Активация на акаунт