Юлски бебчета 2024

  • 29 659
  • 582
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 85
Повторно варицела може да не изкарате,заради имунитета, който имате,но при повторна среща с вируса може да отключите херпес зостер.
Не бих!
Може би малко странен въпрос, но..
Карала съм варицела като малка, но дали ще има някакъв проблем ако съм контактна с болен? Мисля да заведа децата при детенце с варицела, иска ми се преди бебето да я изкарат и те.

# 466
  • Мнения: 792
Привет! Усещате ли движенията на бебето вече и ако да - какво точно се усеща? Аз все още не го усещам, а съм в 21 г.с.

Аз го усещам. Може би и защото не ми е 1ва бременност.
Мен много ме болят гърдите  дори като вървя ме болят. Е такова нещо не ми се е случвало досега . Толкова да са ми чувствителни . Някой друг с подобен проблем?
Как се справяте

# 467
  • Мнения: 1 133
Повторно варицела може да не изкарате,заради имунитета, който имате,но при повторна среща с вируса може да отключите херпес зостер.
Не бих!
Може би малко странен въпрос, но..
Карала съм варицела като малка, но дали ще има някакъв проблем ако съм контактна с болен? Мисля да заведа децата при детенце с варицела, иска ми се преди бебето да я изкарат и те.
Да и това е вярно. Много страшно ми изглежда един ден, три деца и варицела 😀
Днес бебето се премести нагоре в корема ми и са страшни ритници. Малкият го усети и се дръпна рязко стреснат,  на мен ми стана много мило.

# 468
  • София
  • Мнения: 5 511
ioni_666 ,не е гаранция ,че ще я изкарат тежко и едновременно.Аз също не бих ги завела на "Варицела парти", докато съм бременна.
 archimind , страхотни резултати!
Аз Тотема пия в момента, ама скоро не съм правила контрола.А и с тоя магнезий ,където го пия три пъти на ден, ми е супер сложно със спазване на времето за пиене.
Clock, тези юлски рачета-осмокрачета са малки мързеливци!Ще го усетиш,спокойно.Това не е индикация за проблем,знам че е тръпка.
Аз го усещам слабо и рядко, батко му в тази седмица беше доста по-активен.
Vania, ти какво пиеш?
Нали знаеш че е хубаво с цитрус да се приема?Или с вит Ц ,за усвояване.

На мен вчера ми мина феталната морфология, здравичко е бебчето, 460 грама.Шийката държи, моля се да не предава фронта.

# 469
  • Мнения: 3 848
Аз пия Сорбифер. Първо бях на 2х1, но хемоглобина скочи много и минах на една таблетка дневно. И по-добре, че съм на магнезий 3х2. Иначе знам за цитрусите. Понякога приемам и Вит Ц на хапчета заедно с желязото.

# 470
  • Мнения: 804
На моят син му сложих ваксината за варицела. Пролетта най се развихрят шарките и той ще ходи на градинка поне фо юни, така ще ми е по-спокойно. Някои деца я изкарват леко, но някои не. Работя в детска градина, аз самата съм преболедувала и не се тревожа за себе си, но като зная. Как той почти всяка седмица носи нещо от градината, не ми се рискуваше със шарката.

# 471
  • Мнения: 28
Как се справяте със запека при приема на желязо? Един ден ако не отида до тоалетна нормално, после имам ужасни газове и болки в стомаха, а желязото ми при последните изследвания е с тенденция да пада все повече и повече.. трябва да взема по- кардинални мерки, но ме притеснява и ходенето до тоалетна..

# 472
  • Мнения: 42
Как се справяте със запека при приема на желязо? Един ден ако не отида до тоалетна нормално, после имам ужасни газове и болки в стомаха, а желязото ми при последните изследвания е с тенденция да пада все повече и повече.. трябва да взема по- кардинални мерки, но ме притеснява и ходенето до тоалетна..
И аз съм по същия начин….но заради прогестерона ми се получава при мен, и не ходя по два дни и ми е доста зле на корема. Аз съм говорила с гинеколожката ми по въпроса, исках да ми предпише хапчета, но каза, че предизвикват контракции и се отказах категорично тъй като имам така или иначе.  Тя каза круша и киви, хапвам по две кивита на ден и една круша за закуска задължително, когато имам запек също така кисело мляко и вече, ако е много зле и прясно мляко и се оправям, но си е тежко, понеже е нон стоп. Също така и пробиотици приемам. Омни биотик панда и биозин мама, от тях ефект не виждам, но това ми е казано и това правя.

# 473
  • Мнения: 188
Честно казано при мен почти всеки ден има ходене. Дали е било от билковата кръв или от фрешовете нз. Попринцип сока от цвекло доста разхлабва, круши също. Може да пробвате. При мен даже има обратен ефект всичко това, вместо запек - обратното.

# 474
  • Мнения: 4
Момичета, както обещах пиша след кръвните, които пусках миналата седмица. Желязото ми от 8 се вдигна на 33,5 почти на горна граница. Супер, супер доволна съм!!! Билковата кръв много помогна, смятам. Останалите параметри са  ми ок, Б 12 -354,витамин Д -67. Ползвам за витамин Д един спрей, който е доста приятен отскоро. Единствено хемоглобина ми е 119, но пак се вдигна, преди месец и малко беше 115. Лекарят каза да си продължа както досега, тоест не ми предписа никакви нови добавки. За витамини пия Елевит и също се чувствам доста добре от тях. Другия понеделник съм на втора фетална и ще пиша тогава също като мине. Дано разберем финално и пола вече. Стискам палци всички да сте добре! Аз до Великден смятам да работя и след това ще си ползвам оставащия отпуск за годината плюс 45 дневния задължителния и до термина юли точно ще стане. : ))) А забравих да пиша - имам единствено завишени левкоцити в кръвта и урината и лекаря ми каза да пусна тази седмица стерилна урина. Надявам се всичко да е наред. Стискайте палци 🙏!
Аз съм утре на втора фетална. А вие как така вече сте разбрали окончателно пола, не бяха сигурни предния път като ви го казаха ли ? Или са се двоумяли ? Как мина вашата фетална колко време продължи ? Някаква предварителна подготовка от ваша страна имаше ли ?Аз знам само, че трябва да е на празен пикочен мехур и е добре предните 3-4 дена поне,  да НЕ се мажеш с кремове, олио и всякакви такива мазила, за да може да е по-изчистен образа.

# 475
  • Мнения: 37
Здравейте ,искаме да попитам,към какви шишета за хранене се насочвате ?

# 476
  • Мнения: 188
Момичета, както обещах пиша след кръвните, които пусках миналата седмица. Желязото ми от 8 се вдигна на 33,5 почти на горна граница. Супер, супер доволна съм!!! Билковата кръв много помогна, смятам. Останалите параметри са  ми ок, Б 12 -354,витамин Д -67. Ползвам за витамин Д един спрей, който е доста приятен отскоро. Единствено хемоглобина ми е 119, но пак се вдигна, преди месец и малко беше 115. Лекарят каза да си продължа както досега, тоест не ми предписа никакви нови добавки. За витамини пия Елевит и също се чувствам доста добре от тях. Другия понеделник съм на втора фетална и ще пиша тогава също като мине. Дано разберем финално и пола вече. Стискам палци всички да сте добре! Аз до Великден смятам да работя и след това ще си ползвам оставащия отпуск за годината плюс 45 дневния задължителния и до термина юли точно ще стане. : ))) А забравих да пиша - имам единствено завишени левкоцити в кръвта и урината и лекаря ми каза да пусна тази седмица стерилна урина. Надявам се всичко да е наред. Стискайте палци 🙏!
Аз съм утре на втора фетална. А вие как така вече сте разбрали окончателно пола, не бяха сигурни предния път като ви го казаха ли ? Или са се двоумяли ? Как мина вашата фетална колко време продължи ? Някаква предварителна подготовка от ваша страна имаше ли ?Аз знам само, че трябва да е на празен пикочен мехур и е добре предните 3-4 дена поне,  да НЕ се мажеш с кремове, олио и всякакви такива мазила, за да може да е по-изчистен образа.

Здравейте. Не съм била все още на втора фетална. Предстои ми следващата седмица. Не знаем още пола, защото на първата лекаря не даде индикации, бебето се криеше, а на последвалите прегледи при следящото ми АГ отново се криеше и лекаря на потвърди на 100 процента дали е момче или момиче. Даде индикации за момиче по-скоро ,но пак казвам не беше убеден твърдо. Затова следващата седмица на втората фетална се надявам вече твърдо да се види и да ни кажат. Първата ми беше около 40 минути прегледа, доста обстоен беше. За мехура знам,че на празен е по-добре да. Иначе ще пиша сега в понеделник идния като мине втората как е било.

# 477
  • Мнения: 112
Привет! Усещате ли движенията на бебето вече и ако да - какво точно се усеща? Аз все още не го усещам, а съм в 21 г.с.
Здрасти, аз съм в 22г.с. До миналата седмица много лекичко усещах помръдване, но от 2-3 дни вече и ММ го усеща - направо си ритка. Лекичко все още, но като нацели пикочния мехур и искам да го ухапя по дупето 😃
Макар да ми е втора бременност, много ми е вълнуващо ❤

# 478
  • София
  • Мнения: 5 511
Здравейте ,искаме да попитам,към какви шишета за хранене се насочвате ?
Мислех да взимам на Авент ,обаче чета много кофти отзиви за серията Natural Response, как бебетата трудно се хранели с нея.
Може би на NUK ще заложа в такъв случай.

# 479
  • Мнения: 116
Момичета, един малко с по-различен въпрос към вас - какво мислите за името Силвена? Понеже чакаме момиче и сме в чудене за име, на мен това много ми харесва, мъжът ми е по-скоро за Силвия. Като цяло търсим име с буквата С.

Общи условия

Активация на акаунт