Юлски бебчета 2024

  • 33 701
  • 633
  •   2
Отговори
# 450
  • София
  • Мнения: 5 547
Mimi_8 , прегледът се извършва на 2D, другото е по-скоро за родителите.
 archimind , гледат много подробно на бебето всички органи,кръвоток,плацента.
Нещата около раждането си се коментират по-скоро с лекаря, който те следи и ще води раждането.Пък и има време, това се коментира вече накрая, но прегледа е много подробен и интересен.

# 451
  • Мнения: 72
Здравейте! Пиша в темата, ако някой има интерес - продавам много малко употребявана раница Ergobaby Embrace. Купих я, защото нямахме асансьор, а с количката нямаше как да слизам, но в последствие проблемът ми се реши и реално е ползва 5-6 пъти. Ако някой се интересува, пишете на лично.

# 452
  • Мнения: 21
Привет, мами!
Има ли някоя от вас, която е приемала монурал по време на бременност?

# 453
  • Мнения: 4 104
Монурал знам, че е силно. Лекар ли го изписа? Какво пише на опаковката?

# 454
  • Мнения: 21
Монурал знам, че е силно. Лекар ли го изписа? Какво пише на опаковката?

Да, обсъдих го с моят АГ.
Пише, че ако се налага, може.

# 455
  • Мнения: 4 104
Щом АГ разрешава и няма друга алтернатива.
Парене ли имате? Вижте урината как е, влагалищен секрет също. По принцип Монурал е възможно временно да ограничи проблема. След 3 дни да е същото. Май имаше някаква схема на прием, но не знам дали е удачно да се взима повече от едно прахче.

# 456
  • Мнения: 1
Привет! Усещате ли движенията на бебето вече и ако да - какво точно се усеща? Аз все още не го усещам, а съм в 21 г.с.

# 457
  • Мнения: 21
Щом АГ разрешава и няма друга алтернатива.
Парене ли имате? Вижте урината как е, влагалищен секрет също. По принцип Монурал е възможно временно да ограничи проблема. След 3 дни да е същото. Май имаше някаква схема на прием, но не знам дали е удачно да се взима повече от едно прахче.

Да, парене, което почна да се влошава. Също така и постоянен дискомфорт.
Аз съм пила и преди, но не знаех дали може при бременност.

# 458
  • Мнения: 4 104
Да и аз съм пила преди, но знам, че е силно и не го изписват ей така. Според мен е редно да пуснете стерилна урина с антибиограма. Сигурно има бактерия. С АБ ще изпишат подходящия антибиотик.

Аз съм в 23 г.с. и усещам движенията отдавна сякаш. Поне от 19 г.с. Но плацентата ми е задна и последно беше ниска, та за това. АГ ми каза, че е много активно бебе и наистина усещам постоянни шавания, особено като съм в покой. При движение не толкова, а и казват, че тогава спи от люшкането.

# 459
  • Мнения: 194
Момичета, както обещах пиша след кръвните, които пусках миналата седмица. Желязото ми от 8 се вдигна на 33,5 почти на горна граница. Супер, супер доволна съм!!! Билковата кръв много помогна, смятам. Останалите параметри са  ми ок, Б 12 -354,витамин Д -67. Ползвам за витамин Д един спрей, който е доста приятен отскоро. Единствено хемоглобина ми е 119, но пак се вдигна, преди месец и малко беше 115. Лекарят каза да си продължа както досега, тоест не ми предписа никакви нови добавки. За витамини пия Елевит и също се чувствам доста добре от тях. Другия понеделник съм на втора фетална и ще пиша тогава също като мине. Дано разберем финално и пола вече. Стискам палци всички да сте добре! Аз до Великден смятам да работя и след това ще си ползвам оставащия отпуск за годината плюс 45 дневния задължителния и до термина юли точно ще стане. : ))) А забравих да пиша - имам единствено завишени левкоцити в кръвта и урината и лекаря ми каза да пусна тази седмица стерилна урина. Надявам се всичко да е наред. Стискайте палци 🙏!

# 460
  • Мнения: 4 104
Уау, жестоко желязо. Как приема тази Билкова кръв? Взема да мина на нея. Аз съм на Сорбифер, но май не го вдигам толкова бързо. Спря ли приема преди да го тестваш? Мисля на другите изследвания да не взимам желязо 7 дни, за да видя дали го задържам. Така уж съм чела. Иначе Б12 ти е ниско, нищо че пише, че е в норма. Поне 500-600 го направи, да не кажа, че трябва да е към 1000. Може би от него хемоглобина не ти е оптимален.

# 461
  • Мнения: 264
Приемала съм, беше ми изписано от моя АГ при предишна бременност.


Привет, мами!
Има ли някоя от вас, която е приемала монурал по време на бременност?

# 462
  • Мнения: 194
Уау, жестоко желязо. Как приема тази Билкова кръв? Взема да мина на нея. Аз съм на Сорбифер, но май не го вдигам толкова бързо. Спря ли приема преди да го тестваш? Мисля на другите изследвания да не взимам желязо 7 дни, за да видя дали го задържам. Така уж съм чела. Иначе Б12 ти е ниско, нищо че пише, че е в норма. Поне 500-600 го направи, да не кажа, че трябва да е към 1000. Може би от него хемоглобина не ти е оптимален.

Привет, билковата я пих около 2 месеца. Общо съм изпила 3 големи бутилки. Пих преди хранене на гладно всяка сутрин и вечер по 10 мл капачка. Започнах да пия и много сокове от цвекло, плодове, фрешове, червени чушки като храна, спанак, месо,яйца. Други никакви добавки освен фолиевата, биозин мама, Елевит и билковата не съм приемала. За Б-12 и аз чух, че е добре да е повече. Ще пиша следващите месеци пак с ъпдейти от изследванията. Иначе да, бях спряла приема преди изследванията. 🙏🙏🙏

# 463
  • Мнения: 4 104
Сутрин ще ми е невъзможно да пия желязо, защото все закусвам с мляко. За това ще е вечер. Ще видя и аз как е желязото и ако не е особено мръднало, ще мина на Билкова кръв.

# 464
  • Мнения: 1 158
Може би малко странен въпрос, но..
Карала съм варицела като малка, но дали ще има някакъв проблем ако съм контактна с болен? Мисля да заведа децата при детенце с варицела, иска ми се преди бебето да я изкарат и те.

Общи условия

Активация на акаунт