шоп-ФотоШоп 15

  • 16 645
  • 378
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 6 039
KaРмeНчеТо, ееееееееее  Joy Joy Joy
много добре се е получило
много ми харесва модела и самата идея на снимката, послях се от сърце  Hug

# 301
  • Мнения: 6 039
mimmss, нали настояваше за повече мнения
на мен  ми стои много банално - черно и червено и много соц, ако мога така да изразя асоциацията си
композиционно - червеното лале е в центъра, това също не ми допада, детето бяга от фокуса

# 302
  • Мнения: 595

По принцип никога не съм настоявала за коментари, но този път мооооля ви, кажете си мнението  Praynig. Просто наистина искам да го науча този ретуш и коментарите ви са единствения начин  Praynig Praynig Praynig Не се чувствайте длъжни, но ако ви хрумне нещо, гледайки тази снимка, моооля ви напишете го! Каквото и да е - ще ми е от полза при всички положения  Praynig Praynig Praynig

здравей,
не че много съм веща ама една идея по-бледо цветето ще е по-добре май
сега е доста ярко
пробвай да го докараш като на старите снимки дето са били черно-бели и после са изкуствено оцветявани - аз имам такива картички и са доста приятни
П.П. фона може и леко синкав да е
иначе идеята е супер Peace

# 303
  • София
  • Мнения: 2 082
mimms, моята забележка е също да убиеш червено на лалето и да му оцветиш дръжката и листата.
Аз днес разглеждах доста такива снимки и сега ще потърся в хисторито да ви ги покажа. С тази идея работех и моите неща днес  -вече ги показах Crazy но изобщо не се получи това което целях . И обезцветяването не е лесна работа!

ето тук във фишките 71 примера:
http://fishki.net/comment.php?id=17309

# 304
  • София
  • Мнения: 715
mimms, моята забележка е също да убиеш червено на лалето и да му оцветиш дръжката и листата.
Аз днес разглеждах доста такива снимки и сега ще потърся в хисторито да ви ги покажа. С тази идея работех и моите неща днес  -вече ги показах Crazy но изобщо не се получи това което целях . И обезцветяването не е лесна работа!

ето тук във фишките 71 примера:
http://fishki.net/comment.php?id=17309

Е ти направо ми разби всички мечти с тези снимки  #Crazy #Crazy Кога ще го стигна аз това ниво ?????   Confused Sad   В другия живот сигурно...  Confused Нищо де, ще продължавам, пък да видим до къде ще стигна...

Благодаря на всички за коментарите   bouquet Сега ще го променя това лале, защото наистина е доста ярко... Лошото обаче е, че одеве ми заби компютъра и се наложи да го рестартирам... С 300 зора запомних снимката в TIFF формат, но... сега ми я чете като непознат файл и не мога да я отворя  Confused Не знам какво е станало, но не става и това си е... Рестартирах още веднъж и пак нищо... Ще се мъча да очертавам наново лалето, да видим какво ще стане ...  Tired

Ето междувременно нещо елементарно и ярко, но нещо нямам муза днес...


# 305
  • София
  • Мнения: 715
Горе-долу се получи нещо според мен по-добро...  newsm78
Ето


Какво ще кажете? Става ли ?  Rolling Eyes

# 306
  • Мнения: 6 039
може би ако добавиш зелено по дръжката и листата  newsm78

# 307
  • София
  • Мнения: 715
може би ако добавиш зелено по дръжката и листата  newsm78



???  Rolling Eyes

/на мен така ми харесва... благодарение на вас   bouquet... това ми беше идеята  одеве Peace... Само малко неестествено ми стои зеленото, но ако бях запазила работния вариант можеше да оставя просто цялото лале цветно...  Confused Утре ако не ме домързи ще я направя цялата наново/

# 308
  • София
  • Мнения: 2 082
mimms, така  е наистина по-добре Flutter, но ми позволи една леекинка корекцийка - да пречупиш малко зеленото на дръжката, да не е толкова остро и пластмасово на цвят...нещо такова :

Което можеш и лесно да постигнеш като сложиш филтър на цялата снимка, бе з да я почваш на ново със слоеве и т.н Crazy

# 309
  • Мнения: 1 033
Страхотни неща сте натворили пак:) Честно да си кажа мен вече ме е срам да показвам Embarassed
Тъй като Mimmss приема коментарите да кажа и аз - последният вариант ми харесва, но ако пробваш малко и зеленото да смениш с друг нюанс да видим как ще е:) На снимката Spring memories има едно пръстче на някой възрастен, което според мен би могла да махнеш.
emi_jamie,  всичките ми харесват:)
KaРмeНчеТо , много як момент си уловила и рамката е 6.
Абе - абсолютно всички са много добри - Трилиън, Иренка, fun lovin, amber!
 Hug
Malenna, скорошно оздравяване  bouquet

# 310
  • София
  • Мнения: 2 082
Карменчето, как пропуснах да отбележа, че снимката и оформлението и са СТРАХОТНИ!
Уловила си едно неповторимо....кокетничене?...мн. сладко!

# 311
  • Мнения: 1 033
Оф, момичета, забравих да споделя - ако някои иска  видео уроци на руски или плуг-ина за подгъването на ъгли- пишете- намерих вече начин- качвам ги на мой адрес в датата.
И един сайт от мен - http://reprodepot.stores.yahoo.net/fabrics.html Simple Smile
Лека и спокойна:)

# 312
  • Мнения: 1 084
янич, аз искам Simple Smile)) Moже ли да ми изпратиш линка към датата на sage.bg@gmail.com   bouquet
KaРмeНчеТ, страхотна снимка Simple Smile)
mimms, опитай се да "омекотиш" малко черното Simple Smile) Не знам как си десатурирала, но ако е с gradient map, намали малко opacity Simple Smile). Друг вариaнт е да сложиш photo filter Simple Smile)  в топли цветове  newsm78 или да сложиш нов слой в избран от теб цвят и да промениш mode на layer-a на soft light, например Wink) и да намалиш прозрачноста

# 313
  • София
  • Мнения: 715
Благодаря ви още веднъж!   bouquet Прочетох всичко и сега ше се опитам да я пооправя. Зеленото и на мен ми стои малко изкуствено, но нещо не се сещам как да го "ремонтирам"  newsm78 Сега ще се пробвам... Tired

sage поредната красота  Peace

# 314
  • Мнения: 1 884
emi_jamie, този сайт със снимките на дечицата го бях гледала преди години, и скоро се сетих за него и го търсих, но неуспешно. Даже "Софт Прес" бяха  пуснали такава поредица картички от тоя сайт с тея малки сладури. Там има отлични примери за оцветяване с гъба и маски, затова се бях сетила за него де... Тъй че, получаваш китка, задето го постна тук  Grinning   bouquet
Ето нещо шарено от мен, от снощи го умувам и все нещо не ми харесва, обаче не ми се занимава повече с това.

Общи условия

Активация на акаунт