Плам пламти! Котел бълбукай! Адска смес мехури пукай! Ноемврийска вещерска и спортна

  • 103 242
  • 3 341
  •   1
Отговори
# 3 105
  • Мнения: 2 830
Добро!
Аз за 5 по математика купон ще вдигна! Мързи, пази си силите за горен курс, със сигурност ще ти трябват.
Миналата седмица бях на родителска среща върнах се доволна, не от от оценките му - те са като асансьор, но не закъснява, в час не се прави на маймуна и се държи адекватно. До къде стигнах и на какво се радвам!? А мързелът, ще му излезе през носа след няколко години, но то на сила акъл се не дава.
В тоя ред на мисли, Марул, кефят ме амбициозни и разсъдливи деца като твоят син. Жив и здрав, още много успехи в кариерата и живота. А за кочината в стаята - конско, може и да хване ред....някога.
Тъй стига съм драскала, отивам да обуя кънките и да се попързалям до работа, дано стигна цяла.

# 3 106
  • София
  • Мнения: 10 396
Добро утро!

Спах от десет, та до седем и половина. Сега трябва да бързам за работа, но аз си вися във форума с кафенце. А дори нямам нови боти да си ги пазя.
Ей затова седя на тази работа, свободата на плаващото работно време, когато нямаш нещо важно и фиксирано. Безценно.

Като казахте мамограф. На 42 години съм и не са ме пращали още. Само на ехографски прегледи съм била.

# 3 107
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 550
Добро утро!
Мьос, как те преглеждаха? Сестра ми преди 3 месеца си откри бучка, мина ехо и мамограф, но й взеха и биопсия. Киста някаква се оказа, но не поставиха диагноза без вземане на проба от тъканта.
Аз съм на 45, също не съм ходила на мамография. Тук профилактиката с мамограф започва баш на 45, но заради ковида вървели година назад, т.е. ще ми се обадят като стана на 46, голяма простотия. Последно преди 3 години ходих на ехограф на гърдите. Поне цитонамазка отметнах тази година.

# 3 108
  • Пловдив
  • Мнения: 40 889
Аз съм ходила, много е гадно...Мен ме пратиха още след 40. Другия месец съм пак, но само на ехограф.
Добрутро!

# 3 109
  • Мнения: 9 009
Уинд, моят не е баш от най-разсъдливите. Аз като скоро "завършила" училище, много ме сърбят ръцете да пиша фермани , ама дали моето мнение ще е правилно?!
 
Скрит текст:
Синът беше с оценки като асансьор. Имаше предмети с твърди 6ци , по други нагоре-надолу. Учеше с желание това,което му беше интересно. Той  кротък, никога не е създавал проблем с дисциплина. Дразнеше се на келешите , дето правеха простотии , развали приятелство с един от първи клас. А те бяха ужасни - пречеха нСинът беше с оценки като асансьор. Имаше предмети с твърди 6ци , по други нагоре-надолу. Учеше с желание това,което му беше интересно. Той  кротък, никога не е създавал проблем с дисциплина. Дразнеше се на келешите , дето правеха простотии , развали приятелство с един от първи клас. А те бяха ужасни - пречеха на другите, цинично поведение спрямо учители, колко пъти са разплаквали тази по математика и немски. Единият заплашваше , баща му известен хирург в града, щял да й върже червата на панделка и подобни.  В такива ситуации синът ми и още двама винаги са защитавали учителката, дори до бой без малко да се стигне.  Но се овладяли.
    А тези имаха отлични оценки по повечето предмети. Та не е важно само 6ци , важно е да възпитаваме хора. И другото ,което не спирах да повтарям, не е страшно ако имат лоша оценка, а ако не обърнат внимание на пропуска.
   а другите, цинично поведение спрямо учители, колко пъти са разплаквали тази по математика и немски. Единият заплашваше , баща му известен хирург в града, щял да й върже червата на панделка и подобни.  В такива ситуации синът ми и още двама винаги са защитавали учителката, дори до бой без малко да се стигне.  Но се овладяли.
    А тези имаха отлични оценки по повечето предмети. Та не е важно само 6ци , важно е да възпитаваме хора. И другото ,което не спирах да повтарям, не е страшно ако имат лоша оценка, а ако не обърнат внимание на пропуска. И така да учат и да си наредят нещата ,че винаги да имат възможност за избор.Не , след 7ми класа да изкарат оценки,да влязат в кое да е училище, а да могат да изберат те в кое. И после, след 12 клас, ако искат да учат, не където стане, а те да избират къде.
    Прекрасно ви разбирам защо се нервите, аз в какви  кризи съм се докарвала и заради двамата. Сега си давам сметка ,че е за глупости,ама тогава, до хапчета се бях докарала. Луда работа!

# 3 110
  • Мнения: 6 533
Тарт, с ехограф. Достатъчно за категорично отхвърляне на най-лошото в случая при мен. При най-малко съмнение, следва мамограф и биопсия. Аз си имам мамо-история с различни неща там, операции също, затова се следя с повишено внимание. Мамографа не е приятен, но понякога е задължителен, при съмнение - винаги. Ехото е добре да е всяка година.

# 3 111
  • тук и там
  • Мнения: 11 682
Ходила съм веднъж на ехограф, преди 10 години. Иначе последно като ходих на Аг тук и го попитах, каза че мамография и профилактика на МЖ се започвала на 50 , та не ме прати, не съм и правила.

Радвам се че всичко е наред, Мьос.

Добро утро!

# 3 112
  • София
  • Мнения: 10 396
Кайс, само с палпация ли преглеждат при вас? Flushed

# 3 113
  • France
  • Мнения: 13 039
Добро утро, наминавам набързо само да ви попитам дали сте добре. Сега четох в новините, че в България било страшно.

# 3 114
  • Мнения: 6 533
Кайсийке, за бой си. Ехография на млечни жлези е задължителна веднъж годишно на твоята възраст. Тук също ЗК не го поема всяка година, но си доплащаме и си минаваме профилактиката. Цитото също.

# 3 115
  • София
  • Мнения: 10 396
Фил, чак страшно откъм природни явления не е. Зима като зима. Но виж, опесъчаване, почистване, енергота разни, кметове, градски транспорт - дъ сейм ъгейн.
Пращам ти прегръдки!

# 3 116
  • тук и там
  • Мнения: 11 682
Да, само с палпация е прегледа. На цито ходя веднъж годишн, за МЖ никой не ми е давал направление, нито ме е  насочвал за профилактика и ехограф-нито ЛЛ, нито АГ..Питах АГ -каза  на 50 започва профилактиката, преди това само на жени с наследствена обремененост или конкретни оплаквания.

# 3 117
  • Мнения: 2 324
Е, те договорите и фирмите изпълнители са същите, сключени при предишните кметове. Не мисля, че може да се очаква нещо различно за месец след изборите. Не е реално, все пак. Дано все пак за догодина успеят да сключат договори с адекватни фирми, ако ги има изобщо.

# 3 118
  • Мнения: 10 920
Сякаш не четохме някои новоизбрани кметове из страната какво са заварили.
Можем да изискваме повече от преизбраните.
Не знам улиците как са.
Тротоарите били задължение на прилежащите сгради, та са си заледени.
Там очаквам да вземат мерки за непочистени, ама кой знае.

# 3 119
  • Мнения: 7 940
Аз съм ходила, много е гадно...Мен ме пратиха още след 40. Другия месец съм пак, но само на ехограф.

Колоноскопията е по- гадна. Grinning Не, че е особено приятен мамографският преглед, но не е нещо чак пък гадно. Според мен поне.
АГ преглед и цито на всеки 9- 12 месеца, вчера точно си записах час за преглед след 3 седмици, че предишния път пролетта бях, а сега не е сигурно ще се прибирам ли тогава. Отделно, нещо странен МЦ имам този месец.
Ехограф на МЖ- аналогично. Всяка, ВСЯКА година, на 12 месеца макс.

При мен са дъждове и ветрове. Не става за разходки, днес май никъде няма да се излиза.

Нинджата се справи супер и със зеленчучките за нудли, после и със самите нудли със зеленчуци, защото ги оставих да им се омешат вкусовете за 3 мин. на еър фрай. Съответно, закусих това:



Язък, че свърши!

Доволна съм от поръчката, ако някой още се колебае- да не се чуди!

Общи условия

Активация на акаунт